Karpální tunel

Editor: | 16. listopadu 2018

Syndrom karpálního tunelu je jedním z nejběžnějších postižení nervů horních končetin. Ohroženy jsou především ženy ve středním věku. Jedná se o nejčastější nemoc z povolání.

Karpální tunel je průchod z předloktí do dlaně ohraničený karpálními kostmi a vazivovými pruhy. Tímto tunelem procházejí některé nervy, cévy a šlachy. Pokud dojde v této úžině k útlaku nervu, vzniká velmi bolestivý, takzvaný, syndrom karpálního tunelu.

Syndrom karpálního tunelu – popis diagnózy

Chronický syndrom karpálního tunelu se nejprve projevuje například mravenčením, brněním a dále pocitem otoků. Ty projevy často budí uprostřed noci a projevují se při zátěži zápěstí. Později bolest, pálení, oslabená citlivost či mravenčení obtěžuje i v klidu, kdykoliv během dne.

Akutní forma onemocnění je způsobena rychlým a trvalým zvýšením tlaku v oblasti karpálního tunelu. To je nejčastěji spojeno se zlomeninami, popáleninami, nebo lokálními infekcemi. Chronická forma je však mnohem častější a symptomy mohou přetrvávat měsíce až roky.

Příčina onemocnění je zjištěna pouze v 50 % případů. Jednou z možných příčin syndromu karpálního tunelu je nadměrná, dlouhodobá a jednostranná zátěž drobných svalů ruky a předloktí. K tomu dochází například při psaní na klávesnici, práci s nářadím, ale i hře na hudební nástroje.

Zkušenosti pacientů

Jsem po operaci karpálního tunelu na jedné ruce a lékař mi sdělil, že mě čeká operace i druhé ruky. Abych nemusela na operaci, pořídila jsem si přístroj Biomag, který používám denně. Bolesti mě opustily.

M. Froschová, Praha

Trpěla jsem řadou potíží jako syndromem karpálního tunelu, migrenózními bolestmi hlavy, vysokým krevním tlakem, hyperfunkcí štítné žlázy. Po léčbě magnetoterapií se zdravotní stav upravil.

Marie Miková, Znojmo

Měla jsem otoky, noční zatuhlost a necitlivost tří prstů pravé a jednoho levé ruky. Nastartovat auto, zakolíčkovat prádlo byl problém. Po 14 dnech léčby magnetoterapií jsem pocítila významnou úlevu. Ohromná motivace pokračovat v léčbě dále.

Milada Horníková, Pardubice

Doporučený způsob léčby syndromu karpálního tunelu

Léčba je zahajována odstraněním příčiny, snížením zátěže ruky a aplikací ortézy. Obvykle jsou podávána nesteroidní antirevmatika. Nedílnou součástí léčby je fyzioterapie založená na aplikaci ultrazvuku, laseru, iontoforézy a na mobilizaci zápěstních kostí. Středně těžké a těžké postižení nervu je zpravidla řešeno chirurgicky. Důležitou metodou léčby je zejména aplikace 3D pulzní terapie.

Můžete léčit i tyto potíže

  • Karpální tunel
  • Bolesti po amputaci
  • Poruchy prokrvení horních končetin (ischemická choroba horních končetin)
  • Zmrzlé rameno (ztuhlá ramena)
  • Záněty kloubů ruky a zápěstí
  • Artralgie či artróza ramenních kloubů

3D pulzní terapie Biomag pomáhá řešit příznaky syndromu karpálního tunelu

Přínos pulzního magnetického pole v léčbě syndromu karpálního tunelu byl prokázán ve studii provedené na skupině 40 žen. 3D pulzní terapie Biomag může významně ulevit od příznaků a podpořit léčbu syndromu karpálního tunelu.

Aplikace 3D pulzní terapie Biomag obvykle vykazuje snížení bolestivosti, úlevu od pocitu otoku a zmírnění zánětu. Účinky je možné očekávat při nasazení v každém stádiu onemocnění.

Vyzkoušení

Neváhejte nás kontaktovat pomocí formuláře pro další informace a pro praktické vyzkoušení patentované 3D pulzní terapie Biomag.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.