Artróza kolene

Editor: | 17 září 2020

Trpíte bolestmi v kolenou? Máte problémy s chůzí, těžko vstáváte a trpíte při běžném pohybu? Pociťujete často omezenou hybnost v kolenou a ztuhnutí kloubů? Pravděpodobně trpíte artrózou kolenních kloubů.

Artróza kolene - popis artrózy kolenních kloubů
Obrázek: Artróza kolene

Hledáte řešení artrózy?

Chcete se zbavit bolesti při chůzi?

Popis artrózy kolene a příčiny vzniku

Artróza je nezánětlivé degenerativní onemocnění kloubní chrupavky, které vede k omezení pohybu kolenního kloubu a jeho poškození. Je to bolestivé onemocnění, omezující pohyb, které si často vynutí operační zákrok.

Artróza postihuje asi 12% dospělé populace, celkem 90 % populace osob starších 70 let. Vede k silným bolestem a omezení pohybu, které znesnadňuje vykonávání běžných denních činností. Vyskytuje se nejčastěji na velkých kloubech.

Zdravá bílá kolenní chrupavka se vlivem artrózy stává zažloutlou a ztrácí svůj typický vzhled. Takto poškozená chrupavka se postupně ztenčuje a začíná se deformovat. Vzniká defekt chrupavky, tím se odhaluje kost a narůstá kostní tkáň v okolí kloubu. Výrůstky kostní tkáně způsobují bolest, která se s rozvojem onemocnění stupňuje.

Jaké jsou příčiny vzniku artrózy?

 • Úrazy kolenních kloubů,
 • nevhodná strava bez vitamínů, mnoho chemicky upravených potravin,
 • nadváha a obezita zvyšující zátěž kloubů,
 • revmatická onemocnění a sedavý styl života,
 • nárazová nadměrná zátěž,
 • špatné pohybové návyky – například při sportu.

Léčba artrózy kolene – zbavte se bolesti kloubů

Léčba je založena na zpomalení rozvoje onemocnění a řešení příznaků. Bolest je v první fázi regulována často léky (antirevmatika, antiflogistika, analgetika a doplňkově chondroprotektiva)

Vážné a rozvinuté stavy jsou řešeny chirurgicky, transplantací chrupavky či provedení takzvané totální endoprotézy (náhrada kompletního kloubu umělým kloubem). Operační terapie je určena výhradně pro artrózu kolene 3. stupně

Pro zpomalení rozvoje artrózy kolene, řešení příznaků, oddálení či předejití chirurgického zákroku hraje významnou roli rehabilitační péče v podobě 3D pulzní terapie Biomag.

Vysvětlení vybraných pojmů:

 • Chrupavka – pojivová tkáň, která je součástí některých orgánů (nos, ušní boltec, hrtan, průdušnice) a tvoří povrch kloubních ploch kostí.
 • Antirevmatika – léky proti revmatickým chorobám.
 • Antiflogistika – protizánětlivé léky.
 • Analgetika – léky, které tlumí bolest.
 • Chondroprotektiva – léky užívané k léčbě artróz.
 • Elektromyografie – elektrodiagnostická metoda, která slouží především k diagnostice poruch nervosvalového aparátu.

Patentovaná 3D pulzní terapie Biomag. Jak působí?

Základním principem působení 3D pulzní terapie Biomag je generování elektromagnetických pulzů. Tyto pulzy přes oděv i přes celou hloubku tkáně pronikají až do místa cílené aplikace. Pulzy mají speciálně vyvinuté biotropní parametry (například frekvenci, tvar, intenzitu) tak, aby co nejlépe ovlivňovali různé zdravotní potíže.

Pro tuto léčbu na principu elektromagnetických pulzů se obecně používá pojem pulzní magnetoterapie (v angličtině se obvykle používá zkratka PEMF).

Patentovaná 3D technologie Biomag navíc zajišťuje přesnější a nerušený tvar pulzů, zvyšuje výkon a pulzy díky ní mohou působit z různých stran. Jedná se tak o zcela novou a unikátní medicínskou technologii na trhu.

Jaké jsou výhody terapie v případě artrózy kloubů? 

 • Pomáhá tlumit bolesti spojené s artrózou.
 • Působí proti zánětům a otokům.
 • Usnadňuje pohyblivost kloubů.
 • Díky jednoduchému ovládání lze aplikovat i v domácí péči.
 • Jedná se o řešení bez dalších léků.
 • Jde o neinvazivní metodu.

3D terapie Biomag a její účinky – vysvětluje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulzní terapie – vědecké studie

Účinky pulzní terapie (PEMF) byly zkoumány na skupině 34 pacientů se symptomatickou osteoartrózou v kolenním kloubu. Intenzivní podání 3D pulzní terapie Biomag u těchto pacientů snížilo problémy v činnostech běžného života a zlepšilo funkci kolenního kloubu. 3D pulzní terapie Biomag má analgetický účinek a může přinést rovněž úlevu od pocitu otoku. Více o vědeckých studiích.

Pozitivní efekty aplikací pulzního magnetického pole (PEMF) dokládají klinické studie od významných autorit a renomovaných institucí.  Nejnovější seznam těchto klinických studií naleznete na této stránce. Kontaktujte nás a rádi vám pomůžeme snadno se orientovat v těchto odborných datech.

Na našem oddělení je aplikace magnetického pulzního pole velmi dobře využívána. Oceňujeme možnost aplikace nejen dle čísel programu, ale i možnost vytváření vlastních programů. Přístroj je malý, dobře se ovládá, ovládání je jednoduché, při velmi dobrém výkonu.

Fakultní nemocnice Na Bulovce Praha – Oddělení léčebné rehabilitace

Léčení pulzním magnetickým polem v našich lázních používáme více než 10 let. Přístroje Biomag používáme jak v rámci rehabilitační, tak lázeňské léčby. Kombinace magnetoterapie s jinými rehabilitačními metodami je velice výhodná, neboť dochází ke sčítání účinků magnetoterapie s jinými metodami (účinku proti bolesti, proti otoku, regeneračního účinku a myorelaxačního).

Anenské slatinné lázně – Lázně Bělohrad

S přístrojem jsme spokojeni, dobrá je i manipulace s aplikátory a léčebné výsledky. Odezva od pacientů je kladná. Frekvence využití je zhruba 50 aplikací týdně.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

 

Trpěla jsem velikými bolestmi kolenních kloubů, mám artrózu. Po intenzivní léčbě „Biomagem“ se bolesti začaly snižovat, postupně ustaly. Přístroj nám zabral i na rýmu a nachlazení a bolest zubů.

Paní Pavlíková, Havířov

Přístroj Biomag používám na artrózu kloubů kolen denně a na ischemii končetin. Je mi 86 let a bez magnetoterapie bych dávno nechodil.

Ladislav Voda, Lažánky

Již 8 let přístroj využívá naše 84-letá babička na artrózu kolenou a musím říct, že její pohybová aktivita je velmi slušná. Bolesti se již tak často neozývají a nemají takovou intenzitu jako před lety.

Miroslav Kulka, Vřesina

*Informační dodatek: Výsledky terapie mohou být individuální a nemusí tak vždy odpovídat zde zveřejněným zkušenostem.

Lékaři a naši další klienti využívají pulzní terapii Biomag také na tyto onemocnění
a potíže:

 • Diabetes
 • Bolesti páteře
 • Bércové vředy
 • Vysoký tlak
 • Karpální tunel
 • Artrózy kloubů
 • Další potíže

Rezervujte si vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag

Společnost Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostřednictvím certifikovaných partnerů možnost vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag po celé České Republice.

Cílem je, aby se každý mohl s přístroji a terapií seznámit a osobně ji otestovat.

Využijte tuto možnost a vyzkoušejte patentovanou 3D pulzní terapii.

Zákazník

Zanechte kontakt našemu specialistovi

 • ✓ Poskytne veškeré informace, které Vás zajímají
 • ✓ Posoudí Vaše zdravotní potíže
 • ✓ Pomůže s výběrem nejvhodnějšího přístroje
 • Umožní vyzkoušení a případně pro Vás zajistí objednání přístroje

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x