Artróza kolene

Editor: | 3. listopadu 2018

Charakteristika artrózy kolene: Nejčastější lokalizací osteoartrózy je postižení kolenních kloubů. Ve věku 70 let je osteoartrózou postiženo až 90% lidí. Léčba artrózy kolene je medikamentózní – antirevmatika, antiflogistika, analgetika a doplňkově chondroprotektiva, chirurgická – úprava postavení kloubu, náhrady kloubů. Další léčbou artrózy kolene je rehabilitační péče – fyzioterapie a ergoterapie jako magnetoterapie, elektroterapie, ultrazvuk, kryoterapie aj. a cvičení kloubů, protahovací cviky ke zvětšení rozsahu pohybů, uvolnění a protažení zkrácených svalů apod.

Využití magnetoterapie při artróze kolene

Při artróze kolene má v rámci rehabilitační léčby uplatnění nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie, která nemá nežádoucí vedlejší účinky, nezatěžuje pacienta a lze ji aplikovat i v domácích podmínkách, co má pro chronické pacienty velký význam. Uplatní se hlavně protibolestivý, protiotokový a protizánětlivý efekt.

Zkušenosti pacientů

Trpěla jsem velikými bolestmi kolenních kloubů, mám artrózu. Po intenzivní léčbě „Biomagem“ se bolesti začaly snižovat, postupně ustaly. Přístroj nám zabral i na rýmu a nachlazení a bolest zubů.

Paní Pavlíková, Havířov

Již 8 let přístroj využívá naše 84-letá babička na artrózu kolenou a musím říct, že její pohybová aktivita je velmi slušná. Bolesti se již tak často neozývají a nemají takovou intenzitu jako před lety.

Miroslav Kulka, Vřesina

Přístroj Biomag používám na artrózu kloubů kolen denně a na ischemii končetin. Je mi 86 let a bez magnetoterapie bych dávno nechodil.

Ladislav Voda, Lažánky

Aplikace magnetoterapie při artróze kolene

Při artróze kolene zpočátku přednostně tlumíme bolesti nízkými frekvencemi 4-6 Hz, aplikujeme denně a po útlumu bolesti kombinujeme s programy regeneračními 25 -50 Hz. Vhodný aplikátor je solenoid.

 

Můžete léčit i tyto potíže

  • Ischemická choroba dolních končetin (poruchy prokrvení)
  • Diabetická noha
  • Ostruhy na patách – bolesti
  • Vředy – hojení chronických arteriálních a žilních vředů
  • Křečové žíly
  • Endoprotézy

Magnetoterapie a artróza kolene – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při artróze kolene? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při artróze kolene.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.