Vyhřezlá ploténka, útlaky nervů, kořenové syndromy (vertebrogenní algický syndrom)

Charakteristika vyhřezlé ploténky, útlaků nervů a kořenových syndromů: Chrupavčitá meziobratlová ploténka, která spojuje sousední obratle, se skládá z tuhého vnějšího obalu – chrupavky (anulus fibrosus) a rosolovitého jádra (nucleus pulposus). Opotřebování, náhlé trhnutí nebo zmáčknutí mohou způsobit prasknutí (rupturu) její vnější vrstvy, vytlačit jádro a způsobit tak tlak na kořen míšního nervu.

Dochází k zevnímu vyklenování (protruze disku – zevní vrstva prstence se netrhá, dochází k vyklenutí jádra, které však prostor disku neopouští. Takto vyhřezlá ploténka se často vrací na své původní místo) nebo se poruší kontinuita vnější chrupavky a jádro vyhřezne vně (herniace, prolaps). Když vyhřezlá ploténka tlačí na nervový kořen, může být příčinou silné bolesti zad. Bolest se zvětšuje při kašlání, pohybu nebo dlouhodobém sezení.

Tlakem vyhřezlé ploténky nebo osteofytů a vlivem dalších degenerativních změn páteře působících na nervový kořen vznikají kořenové syndromy (nejčastěji na dolní končetině). Podle lokalizace útlaku se mění propagace bolesti a vzniká řada vertebrogenních algických syndromů (akutní blok krční páteře (ústřel), chronické bolesti krční páteře, cervikokraniální syndrom, cervikovestibulární syndrom, cervikobrachiální syndrom, kořenové syndromy na horní končetině, bolesti v hrudní páteři, lumbago (bederní ústřel, houser), chronické bolesti v bedrech a kříži, kořenové syndromy na dolní končetině (L4, L5, S1).

Zkušenosti pacientů

Biomag používám již 10 let. Nejvíce mi pomáhá na krční a bederní páteř. Díky přístroji se mi zkrátila léčba vyhřezlé plotýnky.

Adolfa Wieczorová, Radim u Kolína

Biomag používám na rozvolnění páteře po operaci vyhřezlé plotýnky, na uvolnění ztuhlých svalů a proti únavě. S přístrojem jsme spokojeni, používáme ho denně.

Regina Křenová, Jindřichův Hradec

Přístroj Biomag používám s velmi dobrými účinky na bolesti pohybového ústrojí pramenící z vertebrogenního syndromu. Dále na nedostatečně prokrvení končetin, občasné záněty močového měchýře.

Jana Jurčeková, Hroznova Lhota

Využití magnetoterapie při vyhřezlé ploténce a útlaků nervů

Při vyhřezlé ploténce a u vertebrogenních algických syndromů se uplatní protibolestivý, myorelaxační, protiotokový a regenerační efekt nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag. Pouze magnetoterapie nemůže odstranit již existující anatomické změny trvalého charakteru, které vyžadují případný chirurgický zákrok. Lze ji však aplikovat i jako přípravu na operaci a pak v období rekonvalescence a následně jako prevenci dalších degenerativních změn. Při současném podávání nesteroidních antirevmatik, se účinek těchto léků magnetickým polem zesiluje.

Můžete léčit i tyto potíže

  • Útlak nervů (chronický)
  • Artrózy páteře
  • Ischias (akutní)
  • Artritidy páteře
  • Vyhřezlá ploténka, útlaky nervů, kořenové syndromy (vertebrogenní algický syndrom)
  • Bolesti páteře

Aplikace magnetoterapie při vyhřezlé ploténce a útlaků nervů

Při akutním útlaku nervů díky vyhřezlé ploténce a útlaků nervů s následným kořenovým syndromem upřednostňujeme nízké protibolestivé frekvence 4 – 6 Hz a u chronických bolestí střídáme s frekvencemi 13 -17 Hz s vyšším podílem myorelaxace. Aplikátor přikládáme na místo útlaku míšního nervu.

Magnetoterapie a vyhřezlá ploténka a útlaky nervů – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při vyhřezlé ploténce, útlaků nervů a kořenových syndromech? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při vyhřezlé ploténce, útlaků nervů a kořenových syndromech.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.