Vyhřezlá ploténka, útlaky nervů a kořenové syndromy

Editor: | 22. listopadu 2018

Charakteristika vyhřezlé ploténky, útlaků nervů a kořenových syndromů: Chrupavčitá meziobratlová ploténka, která spojuje sousední obratle, se skládá z tuhého vnějšího obalu – chrupavky (anulus fibrosus) a rosolovitého jádra (nucleus pulposus). Opotřebování, náhlé trhnutí nebo zmáčknutí mohou způsobit prasknutí (rupturu) její vnější vrstvy, vytlačit jádro a způsobit tak tlak na kořen míšního nervu. Dochází k zevnímu vyklenování (protruze disku – zevní vrstva prstence se netrhá, dochází k vyklenutí jádra, které však prostor disku neopouští. Takto vyhřezlá ploténka se často vrací na své původní místo) nebo se poruší kontinuita vnější chrupavky a jádro vyhřezne vně (herniace, prolaps).

Příznaky vyhřezlé ploténky či útlaku nervů

Příznaky souvisí s místem, kde k výhřezu došlo. Nejčastěji je v oblasti bederních a krčních obratlů . V případě krční páteře trpíte bolestmi krční páteře, které vystřelují do horních končetin. S tím mohou být spojené poruchy citlivosti a hybnosti rukou. Někdy se vyskytuje i brnění končetin.

Když vyhřezlá ploténka tlačí na nervový kořen, může být příčinou silné bolesti zad. Bolest se zvětšuje při kašlání, pohybu nebo dlouhodobém sezení.

Tlakem vyhřezlé ploténky nebo osteofytů a vlivem dalších degenerativních změn páteře působících na nervový kořen vznikají kořenové syndromy (nejčastěji na dolní končetině).

Podle lokalizace útlaku se mění propagace bolesti a vzniká řada vertebrogenních algických syndromů (akutní blok krční páteře (ústřel), chronické bolesti krční páteře, cervikokraniální syndrom, cervikovestibulární syndrom, cervikobrachiální syndrom, kořenové syndromy na horní končetině, bolesti v hrudní páteři, lumbago (bederní ústřel, houser), chronické bolesti v bedrech a kříži, kořenové syndromy na dolní končetině (L4, L5, S1).

Zkušenosti pacientů

Biomag používám již 10 let. Nejvíce mi pomáhá na krční a bederní páteř. Díky přístroji se mi zkrátila léčba vyhřezlé plotýnky.

Adolfa Wieczorová, Radim u Kolína

Přístroj Biomag používám s velmi dobrými účinky na bolesti pohybového ústrojí pramenící z vertebrogenního syndromu. Dále na nedostatečně prokrvení končetin, občasné záněty močového měchýře.

Jana Jurčeková, Hroznova Lhota

Biomag používám na rozvolnění páteře po operaci vyhřezlé plotýnky, na uvolnění ztuhlých svalů a proti únavě. S přístrojem jsme spokojeni, používáme ho denně.

Regina Křenová, Jindřichův Hradec

Využití magnetoterapie při vyhřezlé ploténce a útlaků nervů

Při vyhřezlé ploténce a u vertebrogenních algických syndromů se uplatní protibolestivý, myorelaxační, protiotokový a regenerační efekt nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag. Pouze magnetoterapie nemůže odstranit již existující anatomické změny trvalého charakteru, které vyžadují případný chirurgický zákrok. Lze ji však aplikovat i jako přípravu na operaci a pak v období rekonvalescence a následně jako prevenci dalších degenerativních změn. Při současném podávání nesteroidních antirevmatik, se účinek těchto léků magnetickým polem zesiluje.

Můžete léčit i tyto potíže

  • Artritidy páteře
  • Útlak nervů (chronický)
  • Ischias (akutní)
  • Vyhřezlá ploténka, útlaky nervů a kořenové syndromy
  • Bechtěrev
  • Bolesti páteře

Aplikace magnetoterapie při vyhřezlé ploténce a útlaků nervů

Při akutním útlaku nervů díky vyhřezlé ploténce a útlaků nervů s následným kořenovým syndromem upřednostňujeme nízké protibolestivé frekvence 4 – 6 Hz a u chronických bolestí střídáme s frekvencemi 13 -17 Hz s vyšším podílem myorelaxace. Aplikátor přikládáme na místo útlaku míšního nervu.

Magnetoterapie a vyhřezlá ploténka a útlaky nervů – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při vyhřezlé ploténce, útlaků nervů a kořenových syndromech? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při vyhřezlé ploténce, útlaků nervů a kořenových syndromech.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.