Bércový vřed

Editor: | 5. listopadu 2018

Bércový vřed je závažným stavem, který vyžaduje neprodlené řešení. Jedná se o chronické narušení kožního krytu bérce, tedy oblasti dolní končetiny od kolene ke kotníku. Nejčastěji jde o komplikací chronické žilní nedostatečnosti, kdy je narušen mechanismus návratu žilní krve. To vede k závažnému zhoršení cirkulace okysličené krve v končetině a k nedostatku kyslíku a živin potřebných pro fungování tkání.

Onemocnění je provázeno bolestí, napětím, tlakem, změnami povrchu kůže, otoky a svěděním dolních končetin, při zanícení rány rovněž zápachem. Drobné žilní metličky se často mění ve vyklenuté varikózní žíly, objevují se pigmentové změny. I drobné a těžko pozorovatelné poranění na kůži pak může vést k rozvinutí bércového vředu. Vzniklá rána často slouží jako vstupní brána infekcí, které komplikují celkový stav pacienta.

Slovník pojmů

 • Karpální tunel – průchod z předloktí do dlaně ohraničený karpálními kostmi a vazivovými pruhy
 • Syndrom – soubor příznaků (symptomů) onemocnění
 • Akutní – náhlý a naléhavý stav s intenzivními příznaky
 • Chronický – stav s pozvolným a dlouhodobým rozvojem
 • Nesteroidní antirevmatikum – nesteroidní léčivo působící proti bolesti, horečce a zánětu

Jste i Vy ohroženi vznikem bércového vředu?

Bércový vřed může vzniknout na podkladě varixů, hypertenze, diabetu, dny, aterosklerózy a řady dalších systémových onemocnění. Příčiny je možné hledat také mezi faktory životního stylu. Ohrožen je člověk v sedavém zaměstnání, s nedostatkem pohybu, kuřák, či uživatelka hormonální antikoncepce.

Index BMI. Můžete být ohroženi kvůli své váze? Spočítejte si index BMI. Index jednoduše vypočtete dosazením svých hodnot do vzorce: váha v kilogramech / (výška v metrech x výška v metrech). Pokud je Vaše výsledná hodnota vyšší než 30, zahajte prevenci.

Zkušenosti pacientů

Mal som problémy s prostatou, čo sa mi po používaní pristroja zlepšilo. Nemám problém vydržať s močením v noci. Manželka používa prístroj na bercov vred, ktorý už má úplne vyliečený, zahojený.

Josef Ovečka, Jablonica

Zdravotní problémy ustoupily a částečně se zhojily i bércové vředy. S přístrojem jsme velmi spokojeni.

Josef Zhříval, Nové Heřminovy

S používaním magnetoterapie som spokojná. Po liečbe mi ustúpili bolesti chrbtice, zahojil sa mi bercov vred a tiež nemám už ani kŕče v nohách.

Božena Húšková, Závod

Zahajte léčbu i preventivní opatření včas

Samotná příčina vzniku bércového vředu může být řešena léčivy, rychlost hojení rány a vymizení příznaků však do značné míry závisí na přístupu každého pacienta.

Léčba bércového vředu je založena na řešení příčin vzniku bércového vředu, hlavně zlepšení kvality prokrvení, eliminaci infekce a podpoře hojení tkáně. Léčba může být medikamentosní, chirurgická (klasické operace, či mini invazivní postupy) a pomocí 3D pulzní terapie.

Opomínání prevence v období po vymizení obtíží může zapříčinit návrat onemocnění. K urychlení hojení a obnovy funkce kožního krytu je nutné podpořit regeneraci cévní stěny a zdravé proudění krve v celé hloubce tkáně.

Můžete léčit i tyto potíže

 • Artróza kyčle
 • Artróza kolene
 • Vředy – hojení chronických arteriálních a žilních vředů
 • Bércový vřed
 • Křečové žíly
 • Bolesti nártů a kotníků, otoky kotníků, stavy po úrazech

3D pulzní terapie

3D pulzní terapie může výrazně zlepšit mikrocirkulaci, usnadnit vyplavování metabolitů, zvýšit tonus žilního řečiště a zrychlit žilní návrat. Dále může mít významný protizánětlivý efekt.

Použitá technologie léčby, kterou používá patentovaný systém 3D pulzní terapie Biomag, prokázala zlepšení u 93 % sledovaných pacientů s rozvinutým bércovým vředem. Po 10 až 12 dnech terapie bylo vyčištěno odumřelé vazivo, došlo k eliminaci zánětlivých procesů v okolí rány a byla podpořena tvorba a množení nových buněk pokožky. Mikrocirkulace okysličené krve ve tkáních byla obnovena a bylo významně urychleno hojení rány.

Při bércovém vředu se 3D pulzní terapie Biomag aplikuje i několikrát denně pomocí velkého plochého aplikátoru či solenoidu na co největší část končetiny.

Aplikace 3D pulzní terapie obvykle vedou hlavně ke snížení bolesti, odstranění zánětlivých ložisek a podpoře hojení. Po zahojení rány se aplikuje preventivně k zabránění návratu potíží. Preventivní aplikace mají za cíl snižovat otoky končetiny, podpořit zdravé proudění krve a zvyšovat kvalitu cévní stěny.

Řešení pro účinnou léčbu bércových vředů si můžete vyzkoušet.

Kontaktujte nás pomocí formuláře níže. My vám zavoláme a rezervujete si termín návštěvy buď na naši pobočce, nebo po dohodě vás můžeme také osobně navštívit v klidu Vašeho domova.
Na místě vám vysvětlíme, jak se 3D pulzní terapie Biomag aplikuje a  můžete si přístroj vyzkoušet.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.