Bolesti nártů a kotníků, otoky kotníků, stavy po úrazech

Editor: | 22 října 2019

Bolí vás nárt nebo kotník na noze a je oteklý? Bolest může být následkem předchozího úrazu, avšak příčin může být celá řada. Z toho důvodu lze doporučit návštěvu lékaře, který na základě zjištěné příčiny nastaví efektivní způsob léčby. Jedině tak se vyhnete případným budoucím komplikacím.

Bolesti nártů a kotníků, otoky kotníků - popis
Obrázek: Bolesti nártů a kotníků, otoky kotníků, stavy po úrazech

Hledáte řešení bolestí?

Chcete se zbavit potíží?

Popis bolesti nártů a kotníků, otoky kotníků a příčiny vzniku

Většinou se jedná o silné bolesti omezující plnou zátěž a hybnost končetiny. Nejčastěji bolí pouze jeden nárt, ale někdy mohou bolet oba nárty najednou.

Bolesti mají píchavý či řezavý charakter, často jsou doprovázeny otoky. Velmi frekventované jsou u sportovců při přetížení nártu. Dále se objevují u žen v těhotenství, kdy díky váhovému přírůstku může o sobě dát bolestivě vědět nárt nebo ploska nohy.

V případě bolestí kotníku je častou příčinou jeho podvrtnutí, kdy dochází k nadměrnému napnutí, zkroucení nebo natržení vazů. To vede k otoku kotníku, který poté při zatížení značně bolí.

K dalším příčinám bolestí lze řadit:

Léčba bolestí nártu a kotníků – zbavte se potíží

Léčba je vždy cílená podle příčiny bolestí. Základem je klidový režim a přikládání studených obkladů na postižené místo.

Součástí je vždy omezení zátěže a tlumení bolesti léky (Aspirin, Ibuprofen či Ibalgin).

Po odeznění akutních bolestí je ideální končetinu postupně zatěžovat. V prvotní fázi zátěže je doporučováno mít končetinu staženou obinadlem.

Kvalitním cvičením nebo rehabilitací lze postupně zajistit protahování svalů nohou, a tak obnovu plné funkce nohy.

V rámci fyzikální terapie hraje důležitou roli 3D pulzní terapie Biomag. Jejími aplikacemi lze efektivně působit proti bolestem nártů a kotníků. Dále jejím cílem je též působit proti otokům a podpořit rychlejší regeneraci.

 

Vysvětlení vybraných pojmů:

 • Distorze – podvrtnutí, vzniká působením nepřímou nebo přímou silou, když dojde k překročení fyziologického rozsahu pohybu v kloubu.

Patentovaná 3D pulzní terapie Biomag. Jak působí?

Základním principem působení 3D pulzní terapie Biomag je generování elektromagnetických pulzů. Tyto pulzy přes oděv i přes celou hloubku tkáně pronikají až do místa cílené aplikace. Pulzy mají speciálně vyvinuté biotropní parametry (například frekvenci, tvar, intenzitu) tak, aby co nejlépe ovlivňovali různé zdravotní potíže.

Pro tuto léčbu na principu elektromagnetických pulzů se obecně používá pojem pulzní magnetoterapie (v angličtině se obvykle používá zkratka PEMF).

Patentovaná 3D technologie Biomag navíc zajišťuje přesnější a nerušený tvar pulzů, zvyšuje výkon a pulzy díky ní mohou působit z různých stran. Jedná se tak o zcela novou a unikátní medicínskou technologii na trhu.

Jaké jsou výhody terapie v případě bolestí nártů a kotníků?

 • Pomáhá proti bolestem a otokům.
 • Má vasodilatační a regenerační efekt.
 • Díky jednoduchému ovládání lze aplikovat i v domácí péči.
 • Jedná se o řešení bez léků.
 • Jde o neinvazivní metodu.

3D terapie Biomag a její účinky – vysvětluje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulzní terapie – vědecké studie

Klinicky nejvýznamnější účinky 3D pulzní terapie Biomag u pacientů s bolestmi nártů a kotníků spočívají v analgetickém (protibolestivém), protiedémovém (jinak také protiotokovém), vazodilatačním a hojivém efektu.

Pozitivní efekty aplikací pulzního magnetického pole (PEMF) dokládají klinické studie od významných autorit a renomovaných institucí.  Nejnovější seznam těchto klinických studií naleznete na této stránce. Kontaktujte nás a rádi vám pomůžeme snadno se orientovat v těchto odborných datech.

Na našem oddělení je aplikace magnetického pulzního pole velmi dobře využívána. Oceňujeme možnost aplikace nejen dle čísel programu, ale i možnost vytváření vlastních programů. Přístroj je malý, dobře se ovládá, ovládání je jednoduché, při velmi dobrém výkonu.

Fakultní nemocnice Na Bulovce Praha – Oddělení léčebné rehabilitace

Léčení pulzním magnetickým polem v našich lázních používáme více než 10 let. Přístroje Biomag používáme jak v rámci rehabilitační, tak lázeňské léčby. Kombinace magnetoterapie s jinými rehabilitačními metodami je velice výhodná, neboť dochází ke sčítání účinků magnetoterapie s jinými metodami (účinku proti bolesti, proti otoku, regeneračního účinku a myorelaxačního).

Anenské slatinné lázně – Lázně Bělohrad

S přístrojem jsme spokojeni, dobrá je i manipulace s aplikátory a léčebné výsledky. Odezva od pacientů je kladná. Frekvence využití je zhruba 50 aplikací týdně.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

 

Zapůjčili jsme si magnety do naší rodiny na otoky nohou, rukou a krční páteř. Byli jsme nad míru spokojeni.

Manželé Novotní, Žďár nad Sázavou

Udělal se mi nárůstek pod kotníkem. Bylo to dosti bolestivé, proběhla operace. Na počátku používání magnetu mě noha bolela ještě víc, ale po třech týdnech bolesti ustoupily.

Leona Reková, Ronov nad Doubravou

Po zlomenině kosti holení, sundání sádry a několikaměsíční rehabilitaci mi zůstal zatuhlý, oteklý a bolestivý kotník. Po zakoupení magnetoterapeutického přístroje přestaly bolesti mého kotníku, přístroj pomáhá celé rodině.

Hana Hobzová, Sázava

*Informační dodatek: Výsledky terapie mohou být individuální a nemusí tak vždy odpovídat zde zveřejněným zkušenostem.

Lékaři a naši další klienti využívají pulzní terapii Biomag také na tyto onemocnění
a potíže:

 • Diabetes
 • Bolesti páteře
 • Bércové vředy
 • Vysoký tlak
 • Karpální tunel
 • Artrózy kloubů
 • Další potíže

Rezervujte si vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag

Společnost Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostřednictvím certifikovaných partnerů možnost vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag po celé České Republice.

Cílem je, aby se každý mohl s přístroji a terapií seznámit a osobně ji otestovat.

Využijte tuto možnost a vyzkoušejte patentovanou 3D pulzní terapii.

Zákazník

Zanechte kontakt našemu specialistovi

 • ✓ Poskytne veškeré informace, které Vás zajímají
 • ✓ Posoudí Vaše zdravotní potíže
 • ✓ Pomůže s výběrem nejvhodnějšího přístroje
 • Umožní vyzkoušení a případně pro Vás zajistí objednání přístroje

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x