Artritidy páteře

Editor: | 3. listopadu 2018

Charakteristika artritidy páteře: Program a způsob aplikace využíváme u pacientů s artritidou postihující převážně páteř.

Cíl aplikace magnetoterapie při artritidě páteře

Při artritidě páteře je cílem aplikace především tlumit zánětlivé projevy, mírnit bolest a zlepšovat hybnost. Ovlivněním cévního systému, zlepšením přísunu okysličené krve a živin a odváděním metabolitů vytvářet lepší podmínky pro hojení artritidy páteře a normální funkci páteře.

Zkušenosti pacientů

V dětství jsem prodělala zánět páteře, následek ochrnutí svalů kolem páteře, zborcení skoro celé páteře. Bolestí jsem nevydržela sedět, ležet. Přístroj používám 3x denně, chodím bez bolesti, můžu sedět, vstát ze židle.

Dana Prošková, České Budějovice

Protože jsem delší dobu trpěla bolestmi páteře a při delší chůzi bolestmi kolenního kloubu, zakoupila jsem si přístroj Biomag. Již po několika aplikacích se bolesti kolena zmírnily a bolesti páteře zmizely úplně.

Pavla Břenková, Ostrava-Habrůvka

Využití magnetoterapie při artritidě páteře

Při artritidě páteře jde zejména u ankylosující spondylitidy (Bechtěrevova choroba) jde o chronické zánětlivé onemocnění, postihující převážně SI a intervertebrální klouby, s postupným tuhnutím až ankylosou páteře.

Při revmatoidní artritidě páteře postihující krční páteř, vzniká synovitida meziobratlových kloubů s následným poškozením struktur chrupavky, kosti, ligament až dislokace atlanto-axiálního kloubu.

Terapeuticky je při artritidě páteře důležitá úprava životního prostředí a životosprávy, rehabilitace, lázeňská léčba a léky s účinky protizánětlivými a analgetickými.

Pro využití nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag je artritida páteře jedna ze základních indikací. Přínosem je její analgetický, protiotokový, protizánětlivý a hojivý efekt. Magnetoterapie pomáhá u chronických postižení zlepšovat hybnost a zpomalovat další poškozování kloubů a přináší celkovou úlevu od bolesti.

 

Můžete léčit i tyto potíže

  • Útlak nervů (chronický)
  • Bolesti páteře
  • Vyhřezlá ploténka, útlaky nervů a kořenové syndromy
  • Bechtěrev
  • Ischias (akutní)
  • Artritidy páteře

Aplikace magnetoterapie při artritidě páteře

Při artritidě páteře tlumíme zpočátku přednostně bolesti nízkými frekvencemi 4-6 Hz a po útlumu kombinujeme s programy regeneračními 25 – 50 Hz. Vhodný aplikátor vybíráme podle lokalizace postižení. Nejčastěji solenoid na malé klouby a velký plochý nebo lůžkový aplikátor na páteř.

Magnetoterapie a artritida páteře – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při artritidě páteře? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při artritidě páteře.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.