Pooperační stav

Editor: | 23 března 2020

Jste po operaci nebo jste prodělali úraz? Propustili vás z nemocnice a čeká vás intenzivní rekonvalescence? Chcete, aby proces hojení probíhal rychle a bez komplikací? Zjistěte, jaké metody můžete použít v případě pooperačního stavu.

Stav po operaci - popis
Obrázek: Pooperační stav

Hledáte úlevu po operaci?

Chcete se zbavit potíží?

Popis pooperačního stavu a příčiny vzniku

Operace je invazivní zásah do těla pacienta, který je prováděný lékařem (chirurgem). Ať už vás operovali z důvodu (úraz, estetický zákrok či jiný zdravotní důvod), váš stav po operaci ovlivňuje nejen úspěšnost provedeného chirurgického zákroku, ale také následná pooperační péče.

V prvé řadě ihned po operaci je nutné dodržet klidový režim stanovený ošetřujícím lékařem. Důležitá je správná péče o ránu, její pravidelné převazování a dodržení čistoty.

Následuje rehabilitace, která sleduje dosažení těchto cílů:

 • mírnit bolest,
 • zlepšovat rozsah pohybu a svalovou aktivaci,
 • urychlovat hojení,
 • předcházet tromboembolické nemoci, případně dalším pooperačním komplikacím.

Poúrazová a pooperační rehabilitace léčí přirozenou cestou následky zranění pohybového aparátu (zlomeniny, kloubní a svalová zranění) a stavy po ortopedických, chirurgických a neurologických operacích.

Nezbytná je aktivní spoluúčast pacienta. Rehabilitace využívá širokou škálu metod, které se buď kombinují, nebo v průběhu léčby mění podle vývoje stavu pacienta.

Léčba po operaci – zbavte se potíží

Volba rehabilitační metody se odvíjí od typu operace. Nutno vždy následovat rad ošetřujícího lékaře či fyzioterapeuta.

V řadě případů má pacient po operaci nárok na zahájení lázeňské péče. Někdy lze do lázní nastoupit přímo z nemocnice.

Ke zkrácení doby rekonvalescence může významně přispět i volba zdravé stravy bohaté na vlakninu, bílkoviny a vitamíny. Lze využít doplňků stravy, nicméně i stravovací režim je však vhodné konzultovat s ošetřujícím lékařem.

Součástí pooperační péče jsou i elektroterapeutické rehabilitační metody jako elektroterapie, magnetoterapie a jiné.

3D pulzní terapie Biomag se využívá jak v rehabilitačních zařízeních, tak jako individuální rehabilitační metoda v domácích podmínkách.

Jejím cílem je vytvořit rozšířením přívodního tepenného řečiště zvýšený přísun arteriální krve, a tím i kyslíku a živin nezbytných pro hojení. Aplikace zároveň vyplavuje metabolity a škodliviny, které proces hojení zpomalují.

Minimum kontraindikací a jednoduchý systém ovládání, který je příjemný i pro staršího uživatele, ji předurčuje k individuálnímu domácímu využití, k pokračování zahájené rehabilitační péče, a také k udržovací a preventivní péči.

Vysvětlení vybraných pojmů:

 • Laparoskopie – minimálně invazivní metoda diagnostiky a léčby dutiny břišní (bez chirurgického řezu), znamená menší rány a bolestivost pro pacienta.
 • Amputace – odstranění periferní části těla od celku úrazem nebo chirurgicky.
 • Protéza – umělá náhrada.

Patentovaná 3D pulzní terapie Biomag. Jak působí?

Základním principem působení 3D pulzní terapie Biomag je generování elektromagnetických pulzů. Tyto pulzy přes oděv i přes celou hloubku tkáně pronikají až do místa cílené aplikace. Pulzy mají speciálně vyvinuté biotropní parametry (například frekvenci, tvar, intenzitu) tak, aby co nejlépe ovlivňovali různé zdravotní potíže.

Pro tuto léčbu na principu elektromagnetických pulzů se obecně používá pojem pulzní magnetoterapie (v angličtině se obvykle používá zkratka PEMF).

Patentovaná 3D technologie Biomag navíc zajišťuje přesnější a nerušený tvar pulzů, zvyšuje výkon a pulzy díky ní mohou působit z různých stran. Jedná se tak o zcela novou a unikátní medicínskou technologii na trhu.

Jaké jsou výhody terapie v případě pooperační stavů?

 • Podporuje hojení.
 • Pomáhá tlumit bolesti a hojit zánět.
 • Díky jednoduchému ovládání lze aplikovat i v domácí péči.
 • Jedná se o řešení bez dalších léků.
 • Jde o neinvazivní metodu.

3D terapie Biomag a její účinky – vysvětluje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulzní terapie – vědecké studie

Klinicky nejvýznamnější účinky 3D pulzní terapie Biomag u pacientů po operaci spočívají zejména v analgetickém (jinak také protibolestivém), protiotokovém, hojivém a protizánětlivém efektu.

Pozitivní efekty aplikací pulzního magnetického pole (PEMF) dokládají klinické studie od významných autorit a renomovaných institucí.  Nejnovější seznam těchto klinických studií naleznete na této stránce. Kontaktujte nás a rádi vám pomůžeme snadno se orientovat v těchto odborných datech.

Na našem oddělení je aplikace magnetického pulzního pole velmi dobře využívána. Oceňujeme možnost aplikace nejen dle čísel programu, ale i možnost vytváření vlastních programů. Přístroj je malý, dobře se ovládá, ovládání je jednoduché, při velmi dobrém výkonu.

Fakultní nemocnice Na Bulovce Praha – Oddělení léčebné rehabilitace

Léčení pulzním magnetickým polem v našich lázních používáme více než 10 let. Přístroje Biomag používáme jak v rámci rehabilitační, tak lázeňské léčby. Kombinace magnetoterapie s jinými rehabilitačními metodami je velice výhodná, neboť dochází ke sčítání účinků magnetoterapie s jinými metodami (účinku proti bolesti, proti otoku, regeneračního účinku a myorelaxačního).

Anenské slatinné lázně – Lázně Bělohrad

S přístrojem jsme spokojeni, dobrá je i manipulace s aplikátory a léčebné výsledky. Odezva od pacientů je kladná. Frekvence využití je zhruba 50 aplikací týdně.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

 

Jsem po operaci levého kyčelního kloubu-totální endoprotéza. Za 3 měsíce od začátku používání magnetoterapie, tj. 6 měsíců od operace kyčle, mohu chodit bez holí, s plným zatížením.

Mgr. František Bartoňek, Šumvald

Biomag používám z důvodů zdravotních potíží s páteří, krční, hrudní, bederní a křížovou. Operace bederní páteře – pooperační rána dle názoru operujícího lékaře rychle a dobře zhojena.

Ladislav Melich, Velký Osek

Som po operácii platničky, používam medical program. Momentálne nemám vážnejšie zdravotné problémy. Cítim sa dobre, primerane svojmu zdravotnému stavu a veku, čo pripisujem ako klad aj používanému prístroju.

Martin Polák, Prievidza

*Informační dodatek: Výsledky terapie mohou být individuální a nemusí tak vždy odpovídat zde zveřejněným zkušenostem.

Lékaři a naši další klienti využívají pulzní terapii Biomag také na tyto onemocnění
a potíže:

 • Diabetes
 • Bolesti páteře
 • Bércové vředy
 • Vysoký tlak
 • Karpální tunel
 • Artrózy kloubů
 • Další potíže

Rezervujte si vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag

Společnost Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostřednictvím certifikovaných partnerů možnost vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag po celé České Republice.

Cílem je, aby se každý mohl s přístroji a terapií seznámit a osobně ji otestovat.

Využijte tuto možnost a vyzkoušejte patentovanou 3D pulzní terapii.

Zákazník

Zanechte kontakt našemu specialistovi

 • ✓ Poskytne veškeré informace, které Vás zajímají
 • ✓ Posoudí Vaše zdravotní potíže
 • ✓ Pomůže s výběrem nejvhodnějšího přístroje
 • Umožní vyzkoušení a případně pro Vás zajistí objednání přístroje

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x