Alopecie (vypadávání vlasů)

Editor: | 8 července 2019

Padají vám vlasy náhle více než je obvyklé? Objevují se na hlavě okrouhlé lysinky? Pokožka hlavy svědí nebo na ni vznikají skvrny? Toto vše mohou být příznaky alopecie. Základem úspěšné léčby je včasnost jejího zahájení, proto neváhejte navštívit odborného lékaře, nejlépe dermatologa.

Vypadávání vlasů - popis alopecie
Obrázek: Alopecie (vypadávání vlasů)

Hledáte řešení alopecie?

Chcete se zbavit potíží?

Popis alopecie a příčiny vzniku

Jde patologické vypadávání vlasů ve shlucích nebo dochází až k úplné ztrátě ochlupení.

Na základě klinických projevů je onemocnění členěno na difúzní a ložiskové.

V případě difúzní alopecie vlasy padají rovnoměrně po celé hlavě, bez ohraničených lysých ložisek. Z této skupiny je vůbec nejčastější androgenní alopecie. Často je považována za přirozenou plešatost.

Alopecie areata patří mezi nejčastější ložiskové a projevuje se vypadávajícími vlasů v kruhových shlucích.

Onemocnění postihuje muže i ženy, děti i dospělé.

Zdravému člověku může denně vypadnout okolo 100 vlasů i více (např. po umytí). Při tomto množství nelze hovořit o ztrátě vlasů, jelikož jde o jakousi jejich výměnu.

Pokud však sledujete nadměrné vypadávání vlasů, může jít o alopecii a nejvhodnější je navštívit dermatologa. Ten vybere nejvhodnější léčbu dle příčiny onemocnění.

Za vypadáváním vlasů se může skrývat řada příčin, nejčastěji jde o:

 • hormonální změny,
 • geny,
 • stres,
 • toxické vlivy,
 • mechanické vlivy,
 • a kožní nemoci.

Léčba alopecie – zbavte se potíží

Základem úspěšné léčby je určení příčiny vypadávání vlasů.

Prevencí je zdravý životní styl, změna stravovacích návyků a vyhýbání se psychické zátěži.

U androgenní alopecie je možností aplikace estrogenů mužům. Někdy je vhodná chirurgická transplantace. Při alopecii areata se užívají lokální kortikosteroidy.

U mírnějších forem lze vyzkoušet látky zvyšující prokrvení vlasové pokožky a další postupy vedoucí k celkové detoxikaci organizmu.

3D pulzní terapie Biomag je vhodná k řešení potíží souvisejících s alopecií. Cílem její aplikace je zastavit vypadávání vlasů a vytvořit podmínky pro fyziologický růst a obnovu vlasového porostu.

Vysvětlení vybraných pojmů:

 • Detoxikace – proces, jímž se tělo zbavuje jedovatých toxických látek nebo je zneškodňuje.
 • Estrogeny – ženské pohlavní hormony, tvořené především ve vaječnících rovněž jsou tvořeny v kůře nadledvin a v tukové tkáni.
 • Kortikosteroidy – steroidní hormony tvořené kůrou nadledvin.

 

Patentovaná 3D pulzní terapie Biomag. Jak působí?

Základním principem působení 3D pulzní terapie Biomag je generování elektromagnetických pulzů. Tyto pulzy přes oděv i přes celou hloubku tkáně pronikají až do místa cílené aplikace. Pulzy mají speciálně vyvinuté biotropní parametry (například frekvenci, tvar, intenzitu) tak, aby co nejlépe ovlivňovali různé zdravotní potíže.

Pro tuto léčbu na principu elektromagnetických pulzů se obecně používá pojem pulzní magnetoterapie (v angličtině se obvykle používá zkratka PEMF).

Patentovaná 3D technologie Biomag navíc zajišťuje přesnější a nerušený tvar pulzů, zvyšuje výkon a pulzy díky ní mohou působit z různých stran. Jedná se tak o zcela novou a unikátní medicínskou technologii na trhu.

Jaké jsou výhody terapie v případě alopecie?

 • Má vasodilatační efekt na prekapiláry a kapiláry.
 • Stimuluje mikrocirkulaci okysličené krve a živin v exponované vlasové pokožce a vytváří lepší podmínky pro nový růst vlasů.
 • Díky jednoduchému ovládání lze aplikovat i v domácí péči.
 • Jedná se o řešení bez dalších léků.
 • Jde o neinvazivní metodu.

3D terapie Biomag a její účinky – vysvětluje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulzní terapie – vědecké studie

Efekty pulzní terapie (PEMF) u alopecie jsou podloženy mnoha studiemi. Například klinická studie provedená na 93 dobrovolnících a publikována v časopise Advances in Therapy potvrzuje schopnost pulzní terapie (PEMF) zastavit vypadávání vlasů a zároveň potvrzuje pozitivní vliv na jejich opětovný růst. Z uvedeného vyplývá, že 3D pulzní terapie Biomag může pomoci díky svým efektům řešit potíže spojené s alopecií. Více o vědecké studii.

Pozitivní efekty aplikací pulzního magnetického pole (PEMF) dokládají klinické studie od významných autorit a renomovaných institucí.  Nejnovější seznam těchto klinických studií naleznete na této stránce. Kontaktujte nás a rádi vám pomůžeme snadno se orientovat v těchto odborných datech.

Na našem oddělení je aplikace magnetického pulzního pole velmi dobře využívána. Oceňujeme možnost aplikace nejen dle čísel programu, ale i možnost vytváření vlastních programů. Přístroj je malý, dobře se ovládá, ovládání je jednoduché, při velmi dobrém výkonu.

Fakultní nemocnice Na Bulovce Praha – Oddělení léčebné rehabilitace

Léčení pulzním magnetickým polem v našich lázních používáme více než 10 let. Přístroje Biomag používáme jak v rámci rehabilitační, tak lázeňské léčby. Kombinace magnetoterapie s jinými rehabilitačními metodami je velice výhodná, neboť dochází ke sčítání účinků magnetoterapie s jinými metodami (účinku proti bolesti, proti otoku, regeneračního účinku a myorelaxačního).

Anenské slatinné lázně – Lázně Bělohrad

S přístrojem jsme spokojeni, dobrá je i manipulace s aplikátory a léčebné výsledky. Odezva od pacientů je kladná. Frekvence využití je zhruba 50 aplikací týdně.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

 

Užívání Biomagu je bezproblémové a hlavně DOMA! Nemusíte docházet do zdravotnických zařízení, ale v klidu doma neomezovaní délkou léčebného procesu. To je hlavní deviza přístroje Biomag.

Alena Pastyříková, Praha 3

S přístrojem Biomag jsme spokojeni o čemž svědčí to, že je používán denně. Přístroj vřele doporučuji každému, protože čím dříve jej při začínajících zdravotních problémech budete používat, tím bude snazší tyto problémy zmírnit či odstranit.

František Zeman, Semily

*Informační dodatek: Výsledky terapie mohou být individuální a nemusí tak vždy odpovídat zde zveřejněným zkušenostem.

Lékaři a naši další klienti využívají pulzní terapii Biomag také na tyto onemocnění
a potíže:

 • Diabetes
 • Bolesti páteře
 • Bércové vředy
 • Vysoký tlak
 • Karpální tunel
 • Artrózy kloubů
 • Další potíže

Rezervujte si vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag

Společnost Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostřednictvím certifikovaných partnerů možnost vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag po celé České Republice.

Cílem je, aby se každý mohl s přístroji a terapií seznámit a osobně ji otestovat.

Využijte tuto možnost a vyzkoušejte patentovanou 3D pulzní terapii.

Zákazník

Zanechte kontakt našemu specialistovi

 • ✓ Poskytne veškeré informace, které Vás zajímají
 • ✓ Posoudí Vaše zdravotní potíže
 • ✓ Pomůže s výběrem nejvhodnějšího přístroje
 • Umožní vyzkoušení a případně pro Vás zajistí objednání přístroje

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x