Artralgie či artróza ramenních kloubů

Editor: | 3. listopadu 2018

Charakteristika artralgie (artróza ramenních kloubů): Je to degenerativní kloubní onemocněníArtralgie postihuje prvotně kloubní chrupavku a po jejím poškození reagují okraje postiženého kloubu tvorbou výběžků. Druhotně mohou být díky artralgii poškozeny i vazy a měkké tkáně kolem kloubu. Poškození vede k deformaci kloubů, omezení hybnosti a k bolestivosti. Na vývoji artralgie (artrózy ramene)  se podílí stárnutí, vrozené změny kloubů, traumatické změny, přetěžování, metabolické vlivy aj. Léčba je komplexní – medikamenty, chirurgická, korekční, rehabilitační a lázeňská.

Využití magnetoterapie na artralgii (artrózu ramene)

Jde o jednu ze základních diagnóz pro použití nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie. S úspěchem se využívá její analgetický, protiotokový, protizánětlivý a hojivý efekt. Magnetoterapie pomáhá u chronických postižení zlepšovat hybnost a zpomalovat další poškozování kloubů a přináší celkovou úlevu od bolesti.

Zkušenosti pacientů

Manželka měla potíže s pravým kyčlem a levým ramenem. Bolest buď úplně vymizela, nebo značně ustoupila.

Jan Klouda, Červený Kříž

V zimě 2002 jsem onemocněla zánětem ramenního kloubu, nemohla jsem pohnout rukou. Přístroj Biomag jsem si zapůjčila od své sestry a používala 2x denně v základní aplikaci. Za 3 týdny jsem byla zcela v pořádku.

Broňa Poláková, Nemyčeves

Aplikace magnetoterapie na artralgii (artrózu ramene)

Magnetoterapii na artralgii (artrózu ramenních kloubů) aplikujeme pomocí speciálního aplikátoru na rameno nebo solenoidu. Zpočátku přednostně tlumíme bolesti nízkými frekvencemi 4-6 Hz a po útlumu kombinujeme s programy regeneračními 25 -50 Hz.

Můžete léčit i tyto potíže

  • Karpální tunel
  • Bělání prstů (Raynaudův syndrom)
  • Artralgie či artróza ramenních kloubů
  • Tenisový loket
  • Záněty kloubů ruky a zápěstí
  • Zmrzlé rameno (ztuhlá ramena)

Magnetoterapie a artralgie (artróza ramene) – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při léčbě artrózy ramene? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při artróze ramene (artralgie).

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.