Bechtěrev

Charakteristika Bechtěrevovy choroby: Bechtěrevova choroba je nejčastější revmatické onemocnění postihující páteř. Program a způsob aplikace je určen pro pacienty od prvních příznaků až po pokročilá stádia onemocnění.

Cíl aplikace magnetoterapie při Bechtěrevově chorobě

Při Bechtěrevově chorobě je cílem aplikace tlumit bolest a umožnit lepší pohybovou rehabilitaci. Dále je cílem mírnit zánětlivé projevy a brzdit progresy onemocnění.

Zkušenosti pacientů

Biomag používa najčastejšie manžel, ktorý má problémy s Bechterevovou chorobou, krčnou chrbticou a kĺbmi. Magnetoterapeutický prístroj je jeho každodennou súčasťou, nie je síce návratom ku zdraviu, ale prostriedkom ku skvalitneniu života.

Mgr. Lýdia Janáková, Sliač

Přístroj Biomag mi pomáhá ke zmírnění bolestí páteře způsobené nemocí Bechtěrev. Ztuhlost páteře a bolesti mezi lopatkami postupně ustoupily.

Ing. Josef Šachl, Doksy

Byl mi zjištěn Bechtěrev a revmatismus. Nemohl jsem využívat lázní, které by mě pomohly. V listopadu 2012 mi byl přístroj zapůjčen na 3 měsíce na zkoušku. Po 2 měsících používání došlo k výraznému zlepšení, tak jsem si přístroj zakoupil.

Václav Šindelář, Košťálov

Využití magnetoterapie při Bechtěrevově chorobě

Bechtěrevova choroba – ankylosující spondylitis – je specifické chronické zánětlivé onemocnění páteře s poruchou imunity, které má dlouhodobý a postupně se zhoršující průběh. Bechtěrevova choroba vede k výraznému omezení hybnosti a je provázen výraznou bolesti. Bechtěrevova choroba postihuje převážně sakroiliakální skloubení (SI) a intervertebrální klouby s postupným tuhnutím až ankylosou páteře. Vzniká kostěné přemostění intervertebrálního prostoru (syndesmofyty).

Terapeuticky je důležitá úprava životního prostředí a životosprávy, rehabilitace, lázeňská léčba a léky s účinky protizánětlivými a analgetickými.

Můžete léčit i tyto potíže

  • Bechtěrev
  • Útlak nervů (chronický)
  • Bolesti páteře
  • Útlaky nervů, kořenové syndromy (vertebrogenní algický syndrom), výhřez ploténky
  • Artritidy páteře
  • Artrózy páteře

Aplikace magnetoterapie při Bechtěrevově chorobě

Pro využití nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag je Bechtěrevova choroba jednou ze základních indikací. Přínosem je její analgetický, protiotokový, protizánětlivý a hojivý efekt. Magnetoterapie pomáhá u chronických postižení zlepšovat hybnost a zpomalovat další poškozování kloubů a přináší celkovou úlevu od bolesti.
Zpočátku při Bechtěrevově chorobě aplikací přednostně tlumíme bolesti nízkými frekvencemi a po útlumu kombinujeme s programy regeneračními. Vhodný aplikátor vybíráme podle lokalizace postižení. Nejčastěji selenoid na malé klouby a velký plochý nebo lůžkový aplikátor na páteř.

Magnetoterapie a Bechtěrevova choroba – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při Bechtěrevově chorobě? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při Bechtěrevově chorobě.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.