Bechtěrev

Editor: | 3. listopadu 2018

Charakteristika Bechtěrevovy choroby: Bechtěrevova choroba je nejčastější revmatické onemocnění postihující páteř. Program a způsob aplikace je určen pro pacienty od prvních příznaků až po pokročilá stádia onemocnění.

Cíl aplikace magnetoterapie při Bechtěrevově chorobě

Při Bechtěrevově chorobě je cílem aplikace tlumit bolest a umožnit lepší pohybovou rehabilitaci. Dále je cílem mírnit zánětlivé projevy a brzdit progresy onemocnění.

Zkušenosti pacientů

Mne a mého manžela trápily dlouhodobé bolesti krční páteře a kloubů. Bolest v rameni byla tak velká, že jsem se nedokázala učesat. Po šesti měsících léčby je rameno v pořádku a bolesti v páteři výrazně menší.

Manželé Sousedíkovi, Zlín

Měl jsem potíže s bederní páteří a s hemeroidy. Po použití magnetoterapie bolesti páteře postupně ustoupily a hemeroidy jsem si vyléčil. Manželce do měsíce ustoupily bolesti kolenního kloubu, ale léčí se nadále.

Manželé Babicovi, Kojetín

Měla jsem problémy s krční páteří. Jakýkoliv prudší pohyb hlavou mí způsoboval potíže. Léčbou magnetoterapií se velice rychle má zdravotní situace začala měnit k lepšímu, největší radost mi dělá bezbolestný pohyb hlavou.

Ladislava Martinková

Využití magnetoterapie při Bechtěrevově chorobě

Bechtěrevova choroba – ankylosující spondylitis – je specifické chronické zánětlivé onemocnění páteře s poruchou imunity, které má dlouhodobý a postupně se zhoršující průběh. Bechtěrevova choroba vede k výraznému omezení hybnosti a je provázen výraznou bolesti. Bechtěrevova choroba postihuje převážně sakroiliakální skloubení (SI) a intervertebrální klouby s postupným tuhnutím až ankylosou páteře. Vzniká kostěné přemostění intervertebrálního prostoru (syndesmofyty).

Terapeuticky je důležitá úprava životního prostředí a životosprávy, rehabilitace, lázeňská léčba a léky s účinky protizánětlivými a analgetickými.

Můžete léčit i tyto potíže

  • Bechtěrev
  • Útlak nervů (chronický)
  • Artritidy páteře
  • Vyhřezlá ploténka, útlaky nervů a kořenové syndromy
  • Ischias (akutní)
  • Bolesti páteře

Aplikace magnetoterapie při Bechtěrevově chorobě

Pro využití nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag je Bechtěrevova choroba jednou ze základních indikací. Přínosem je její analgetický, protiotokový, protizánětlivý a hojivý efekt. Magnetoterapie pomáhá u chronických postižení zlepšovat hybnost a zpomalovat další poškozování kloubů a přináší celkovou úlevu od bolesti.
Zpočátku při Bechtěrevově chorobě aplikací přednostně tlumíme bolesti nízkými frekvencemi a po útlumu kombinujeme s programy regeneračními. Vhodný aplikátor vybíráme podle lokalizace postižení. Nejčastěji selenoid na malé klouby a velký plochý nebo lůžkový aplikátor na páteř.

Magnetoterapie a Bechtěrevova choroba – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při Bechtěrevově chorobě? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při Bechtěrevově chorobě.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.