Bechtěrev

Charakteristika Bechtěrevovy choroby: Bechtěrevova choroba je nejčastější revmatické onemocnění postihující páteř. Program a způsob aplikace je určen pro pacienty od prvních příznaků až po pokročilá stádia onemocnění.

Cíl aplikace magnetoterapie při Bechtěrevově chorobě

Při Bechtěrevově chorobě je cílem aplikace tlumit bolest a umožnit lepší pohybovou rehabilitaci. Dále je cílem mírnit zánětlivé projevy a brzdit progresy onemocnění.

Zkušenosti pacientů

Mne a mého manžela trápily dlouhodobé bolesti krční páteře a kloubů. Bolest v rameni byla tak velká, že jsem se nedokázala učesat. Po šesti měsících léčby je rameno v pořádku a bolesti v páteři výrazně menší.

Manželé Sousedíkovi, Zlín

Měl jsem potíže s bederní páteří a s hemeroidy. Po použití magnetoterapie bolesti páteře postupně ustoupily a hemeroidy jsem si vyléčil. Manželce do měsíce ustoupily bolesti kolenního kloubu, ale léčí se nadále.

Manželé Babicovi, Kojetín

Měla jsem problémy s krční páteří. Jakýkoliv prudší pohyb hlavou mí způsoboval potíže. Léčbou magnetoterapií se velice rychle má zdravotní situace začala měnit k lepšímu, největší radost mi dělá bezbolestný pohyb hlavou.

Ladislava Martinková

Využití magnetoterapie při Bechtěrevově chorobě

Bechtěrevova choroba – ankylosující spondylitis – je specifické chronické zánětlivé onemocnění páteře s poruchou imunity, které má dlouhodobý a postupně se zhoršující průběh. Bechtěrevova choroba vede k výraznému omezení hybnosti a je provázen výraznou bolesti. Bechtěrevova choroba postihuje převážně sakroiliakální skloubení (SI) a intervertebrální klouby s postupným tuhnutím až ankylosou páteře. Vzniká kostěné přemostění intervertebrálního prostoru (syndesmofyty).

Terapeuticky je důležitá úprava životního prostředí a životosprávy, rehabilitace, lázeňská léčba a léky s účinky protizánětlivými a analgetickými.

Můžete léčit i tyto potíže

  • Ischias (akutní)
  • Artritidy páteře
  • Bolesti páteře
  • Bechtěrev
  • Artrózy páteře
  • Útlaky nervů, kořenové syndromy (vertebrogenní algický syndrom), výhřez ploténky

Aplikace magnetoterapie při Bechtěrevově chorobě

Pro využití nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag je Bechtěrevova choroba jednou ze základních indikací. Přínosem je její analgetický, protiotokový, protizánětlivý a hojivý efekt. Magnetoterapie pomáhá u chronických postižení zlepšovat hybnost a zpomalovat další poškozování kloubů a přináší celkovou úlevu od bolesti.
Zpočátku při Bechtěrevově chorobě aplikací přednostně tlumíme bolesti nízkými frekvencemi a po útlumu kombinujeme s programy regeneračními. Vhodný aplikátor vybíráme podle lokalizace postižení. Nejčastěji selenoid na malé klouby a velký plochý nebo lůžkový aplikátor na páteř.

Magnetoterapie a Bechtěrevova choroba – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při Bechtěrevově chorobě? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při Bechtěrevově chorobě.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.