Bolest – protibolestivý efekt – analgetický efekt

Editor: | 3 listopadu 2018

Charakteristika programu bolest – protibolestivý efekt – analgetický efekt: Nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie díky indukci podmiňuje vznik proudu v nervových vláknech, která působí blokování průchodu bolestivých počitků z místa bolesti přes míchu do mozkových center, a v důsledku tohoto a některých dalších mechanizmů (zvýšenou tvorbou endorfinů, potlačením zánětu, otoku a myorelaxací) dochází k potlačení bolesti.

Obrázek: Bolest – protibolestivý efekt – analgetický efekt

Hledáte řešení zdravotních problémů?

Zeptejte se nás

Zvýšené vyplavování endorfinů a regulace přesunu kalciových iontů přes buněčnou membránu se taktéž podílí na vasodilataci, analgetickém efektu a zklidnění. Po aplikaci nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie byla prokázána zvýšená aktivita laktát-dehydrogenázy v exponovaném svalstvu (podmiňuje odbourávání kyseliny mléčné, která provokuje nervové receptory a způsobuje bolest). Zvlášť dobré protibolestivé působení prokázaly přístroje Biomag® u bolestivých radikulárních (kořenových) a pseudoradikulárních syndromů (ischias, útlaky nervů z různých příčin).

Zkušenosti pacientů

Pristroj používame 10 rokov. Liečime sa s ním celá rodina. Pri bolestiach nám problém odznie cca 2-3 dni. Využívame aj magnetizáciu vody.

Daniela Bábiková, Nitra

Přístroj Biomag máme od 03/2014. Od počátku byl používán manželkou jako velmi účelný doplněk lékařské péče, a to zvláště na zklidnění bolestivých stavů.

Ladislav a Marie Kubovi, Praha

Přístroj ani neschováme, je stále v pohotovostní poloze na křesle, a tak při dívání na televizi se oba střídáme při léčbě svých problémů. Víme, že uleví od bolesti a při delším používání pomůže.

František Holásek, Traplice

Využití magnetoterapie při bolestech

Protibolestivý efekt je základním účinkem, pro který je magnetoterapie u většiny osob používána. Široké využití je u celé řady degenerativních onemocnění pohybového aparátu, poúrazových a pooperačních stavů.

Hodinová aplikace nízkých analgetických frekvencí, kterou lze dle potřeby aplikovat opakovaně, se využívá tam, kde akutní bolest omezuje hybnost, brání aplikací další terapie (např. nápravné cvičení) a u polymorbidních pacientů, kdy analgetický program aplikovaný v počátku terapie minimalizuje vznik silnější adaptační reakce. Tím se umožní po útlumu akutních bolestí přejít na další program s vyšším podílem hojivých a regeneračních frekvencí. Dosažení protibolestivého efektu vyžaduje delší aplikace a proto všechny programy, kde je významný podíl tlumení bolesti budou mít delší aplikační čas. Lze aplikovat i řadu hodin nepřetržitě.

Aplikuje se u bolestivých stavů, kde je známá příčina bolesti. Neaplikovat u akutních bolestí břicha nejasného původu a akutních bolestí při podezření na infarkt myokardu – aby nedošlo k útlumu klinických projevů a ztížení včasné diagnostiky akutního onemocnění.

Můžete léčit i tyto potíže

  • Diabetes – cukrovka
  • Bolestivé stavy
  • Před masáží
  • Pásový opar – herpes zoster
  • Artrózy kloubů
  • Regenerace

Aplikace magnetoterapie při bolestech

Při bolestech aplikujeme lokálně na bolestivé místo, tlumivé frekvence v rozsahu 2–10Hz, denní aplikace minimálně 45 – 60 minut a spasmolytické – myorelaxační 8–14 Hz na 30 – 45 minut.

Magnetoterapie a bolestivé stavy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při bolestivých stavech? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při bolestivých stavech.

Zákazník

Zanechte kontakt našemu specialistovi

  • ✓ Poskytne veškeré informace, které Vás zajímají
  • ✓ Posoudí Vaše zdravotní potíže
  • ✓ Pomůže s výběrem nejvhodnějšího přístroje
  • Umožní vyzkoušení a případně pro Vás zajistí objednání přístroje

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x