Bolest – protibolestivý efekt – analgetický efekt

Editor: | 3 listopadu 2018

Charakteristika programu bolest – protibolestivý efekt – analgetický efekt: Nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie díky indukci podmiňuje vznik proudu v nervových vláknech, která působí blokování průchodu bolestivých počitků z místa bolesti přes míchu do mozkových center, a v důsledku tohoto a některých dalších mechanizmů (zvýšenou tvorbou endorfinů, potlačením zánětu, otoku a myorelaxací) dochází k potlačení bolesti.

Zvýšené vyplavování endorfinů a regulace přesunu kalciových iontů přes buněčnou membránu se taktéž podílí na vasodilataci, analgetickém efektu a zklidnění. Po aplikaci nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie byla prokázána zvýšená aktivita laktát-dehydrogenázy v exponovaném svalstvu (podmiňuje odbourávání kyseliny mléčné, která provokuje nervové receptory a způsobuje bolest). Zvlášť dobré protibolestivé působení prokázaly přístroje Biomag® u bolestivých radikulárních (kořenových) a pseudoradikulárních syndromů (ischias, útlaky nervů z různých příčin).

Zkušenosti pacientů

Přístroj Biomag máme od 03/2014. Od počátku byl používán manželkou jako velmi účelný doplněk lékařské péče, a to zvláště na zklidnění bolestivých stavů.

Ladislav a Marie Kubovi, Praha

Přístroj ani neschováme, je stále v pohotovostní poloze na křesle, a tak při dívání na televizi se oba střídáme při léčbě svých problémů. Víme, že uleví od bolesti a při delším používání pomůže.

František Holásek, Traplice

Pristroj používame 10 rokov. Liečime sa s ním celá rodina. Pri bolestiach nám problém odznie cca 2-3 dni. Využívame aj magnetizáciu vody.

Daniela Bábiková, Nitra

Využití magnetoterapie při bolestech

Protibolestivý efekt je základním účinkem, pro který je magnetoterapie u většiny osob používána. Široké využití je u celé řady degenerativních onemocnění pohybového aparátu, poúrazových a pooperačních stavů.

Hodinová aplikace nízkých analgetických frekvencí, kterou lze dle potřeby aplikovat opakovaně, se využívá tam, kde akutní bolest omezuje hybnost, brání aplikací další terapie (např. nápravné cvičení) a u polymorbidních pacientů, kdy analgetický program aplikovaný v počátku terapie minimalizuje vznik silnější adaptační reakce. Tím se umožní po útlumu akutních bolestí přejít na další program s vyšším podílem hojivých a regeneračních frekvencí. Dosažení protibolestivého efektu vyžaduje delší aplikace a proto všechny programy, kde je významný podíl tlumení bolesti budou mít delší aplikační čas. Lze aplikovat i řadu hodin nepřetržitě.

Aplikuje se u bolestivých stavů, kde je známá příčina bolesti. Neaplikovat u akutních bolestí břicha nejasného původu a akutních bolestí při podezření na infarkt myokardu – aby nedošlo k útlumu klinických projevů a ztížení včasné diagnostiky akutního onemocnění.

Můžete léčit i tyto potíže

  • Bolesti kloubů
  • Vazodilatace – zlepšení prokrvení
  • Pooperační stav
  • Vrcholový sport – namožení, únava, mikrotraumata
  • Detoxikace organizmu
  • Otok – protiotokový – protiedémový efekt

Aplikace magnetoterapie při bolestech

Při bolestech aplikujeme lokálně na bolestivé místo, tlumivé frekvence v rozsahu 2–10Hz, denní aplikace minimálně 45 – 60 minut a spasmolytické – myorelaxační 8–14 Hz na 30 – 45 minut.

Magnetoterapie a bolestivé stavy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při bolestivých stavech? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při bolestivých stavech.

Zákazník

Zanechte kontakt našemu specialistovi

Vyzkoušet přístroj můžete nyní zdarma

  • ✓ Poskytne veškeré informace, které Vás zajímají
  • ✓ Posoudí Vaše zdravotní potíže
  • ✓ Pomůže s výběrem nejvhodnějšího přístroje
  • Umožní vyzkoušení a případně pro Vás zajistí objednání přístroje

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.