Bolesti čelistního kloubu

Charakteristika bolesti čelistního kloubu: Příčinou vzniku onemocnění a následné bolesti čelistního kloubu může být úraz, artróza, stres nebo jakákoli změna skusu, například po vytržení zubů, po jednostranném přetěžování kloubu při žvýkání, po aplikaci nesprávné výplně zubu apod.

Pokud jsou potíže s bolestí čelistního kloubu způsobeny strukturálními příčinami, lze mírnit symptomy onemocnění. U funkčních poruch (pocit „vyskočení“ kloubní hlavičky nebo také bolest z přetížení svalů), dokáže fyzioterapie léčit příčinu potíží. Terapie při bolesti čelistního kloubu se skládá z manuálního ošetření měkkých tkání v okolí čelistního kloubu, hlavy a krční páteře, z mobilizace čelistního kloubu a především ze speciálního cvičení.

Využití magnetoterapie bolesti čelistního kloubu

Nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie svým analgetickým a spasmolytickým efektem napomáhá uvolňovat spasmy a bolesti žvýkacích svalů a pozitivně se může uplatnit i protizánětlivý efekt a jak v akutním stádiu, tak v období doléčování bolesti čelistního kloubu.

Aplikace magnetoterapie při bolesti čelistního kloubu

Lokálně na bolestivé místo malým aplikátorem nebo solenoidem přednostně tlumivé frekvence v rozsahu 2 – 6 Hz a myorelaxační 8-14 Hz. Vhodné jsou opakované aplikace až do odeznění bolesti a následně aplikujeme regenerační programy.

Můžete léčit i tyto potíže

  • Atrofie nervus opticus, šeroslepost
  • Alopecie (vypadávání vlasů)
  • Mozková dysfunkce
  • Bolesti čelistního kloubu
  • Paradontóza
  • Tinnitus (ušní šelesty, pískání v uších)

Magnetoterapie a bolesti čelistního kloubu – kontaktní formulář

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při léčbě bolesti čelistního kloubu? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při bolesti čelistního kloubu.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.