Bolesti čelistního kloubu

Editor: | 3. listopadu 2018

Charakteristika bolesti čelistního kloubu: Příčinou vzniku onemocnění a následné bolesti čelistního kloubu může být úraz, artróza, stres nebo jakákoli změna skusu, například po vytržení zubů, po jednostranném přetěžování kloubu při žvýkání, po aplikaci nesprávné výplně zubu apod.

Pokud jsou potíže s bolestí čelistního kloubu způsobeny strukturálními příčinami, lze mírnit symptomy onemocnění. U funkčních poruch (pocit „vyskočení“ kloubní hlavičky nebo také bolest z přetížení svalů), dokáže fyzioterapie léčit příčinu potíží. Terapie při bolesti čelistního kloubu se skládá z manuálního ošetření měkkých tkání v okolí čelistního kloubu, hlavy a krční páteře, z mobilizace čelistního kloubu a především ze speciálního cvičení.

Využití magnetoterapie bolesti čelistního kloubu

Nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie svým analgetickým a spasmolytickým efektem napomáhá uvolňovat spasmy a bolesti žvýkacích svalů a pozitivně se může uplatnit i protizánětlivý efekt a jak v akutním stádiu, tak v období doléčování bolesti čelistního kloubu.

Zkušenosti pacientů

Přístroj ani neschováme, je stále v pohotovostní poloze na křesle, a tak při dívání na televizi se oba střídáme při léčbě svých problémů. Víme, že uleví od bolesti a při delším používání pomůže.

František Holásek, Traplice

Pristroj používame 10 rokov. Liečime sa s ním celá rodina. Pri bolestiach nám problém odznie cca 2-3 dni. Využívame aj magnetizáciu vody.

Daniela Bábiková, Nitra

Aplikace magnetoterapie při bolesti čelistního kloubu

Lokálně na bolestivé místo malým aplikátorem nebo solenoidem přednostně tlumivé frekvence v rozsahu 2 – 6 Hz a myorelaxační 8-14 Hz. Vhodné jsou opakované aplikace až do odeznění bolesti a následně aplikujeme regenerační programy.

Můžete léčit i tyto potíže

  • Angína, chrapot, KHCD
  • Alopecie (vypadávání vlasů)
  • Bolesti trojklanného nervu
  • Tinnitus (ušní šelesty, pískání v uších)
  • Menierův syndrom a nemoc
  • Migréna

Magnetoterapie a bolesti čelistního kloubu – kontaktní formulář

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při léčbě bolesti čelistního kloubu? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při bolesti čelistního kloubu.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.