Bolesti hlavy

Editor: | 17 října 2019

Bolí vás hlava? Příčina může být někdy naprosto jednoduchá. Může se jednat například o přepracovanost nebo dehydrataci. Avšak každá bolest hlavy, která se často opakuje nebo trvá dlouho, by měla být důvodem konzultace s lékařem.

Bolesti hlavy - popis diagnózy
Obrázek: Bolesti hlavy

Hledáte řešení bolestí hlavy?

Chcete se zbavit potíží?

Popis bolestí hlavy a příčiny vzniku

Bolesti hlavy jinak také cefalalgie nebo cefalea mohou být různého charakteru, intenzity a trvání. Mohou mít i různou příčinu. Jsou častým projevem nejrůznějších onemocnění, která nemusí být závažná, ale může se také jednat o onemocnění život ohrožující. Vždy je vyžadováno komplexní vyšetření.

Podle příčiny vzniku rozlišujeme primární a sekundární bolesti hlavy.

V případě primárních jde o bolesti, které nejsou doprovázeny jiným onemocněním.

Může jít například o migrénu, kdy jde o záchvaty úporné bolesti často doprovázené nevolností, zvracením, zvýšenou citlivostí na světlo nebo zvuk.

Dále tenzní bolesti hlavy, které mohou být způsobeny stresem, dlouhodobou prací u počítače, namáháním očí. Jde o bolesti hlavy v důsledku potíží s krční, hrudní či bederní páteří.

Do této skupiny patří i takzvaný cluster headache. Jde o jednostrannou bolest hlavy vysoké intenzity a záchvatovitého charakteru, kde příčina není zatím objasněna.

U sekundárních bolestí hlavy je na vině jiné onemocnění, například chřipka či zánět vedlejších nosních dutin nebo závažná až život ohrožující onemocnění a stavy. Například nádor na mozku, zánět mozkových blan či meningitida.

Léčba bolestí hlavy – zbavte se potíží

U sekundárních bolestí je léčba zacílena na příčinu onemocnění, kde bolest hlavy je jejím projevem.

Léčba migrény je založena na prevenci vzniku migrénových záchvatů, nutné je vyloučit všechny možné spouštěče záchvatu. Dále jsou podávaná podávána analgetika, nesteroidní antiflogistika, specifická antimigrenika, preventivně jsou používány beta blokátory a další léky.

Na migrénu i tenzní bolesti významné působí psychologické a relaxační metody. Obecně je doporučována změna životního rytmu a protistresové aktivity.

Důležitou roli zaujímá cvičení a rehabilitace.

Doporučena je 3D pulzní terapie, která pomáhá řešit potíže spojené s bolestmi hlavy.

Vysvětlení vybraných pojmů:

 • Cluster headache – jednostranná bolest hlavy vysoké intenzity

Patentovaná 3D pulzní terapie Biomag. Jak působí?

Základním principem působení 3D pulzní terapie Biomag je generování elektromagnetických pulzů. Tyto pulzy přes oděv i přes celou hloubku tkáně pronikají až do místa cílené aplikace. Pulzy mají speciálně vyvinuté biotropní parametry (například frekvenci, tvar, intenzitu) tak, aby co nejlépe ovlivňovali různé zdravotní potíže.

Pro tuto léčbu na principu elektromagnetických pulzů se obecně používá pojem pulzní magnetoterapie (v angličtině se obvykle používá zkratka PEMF).

Patentovaná 3D technologie Biomag navíc zajišťuje přesnější a nerušený tvar pulzů, zvyšuje výkon a pulzy díky ní mohou působit z různých stran. Jedná se tak o zcela novou a unikátní medicínskou technologii na trhu.

Jaké jsou výhody terapie v případě bolesti hlavy?

 • Pomáhá tlumit bolesti.
 • Má spasmolytický efekt, následně hojivý a regenerační.
 • Díky jednoduchému ovládání lze aplikovat i v domácí péči.
 • Jedná se o řešení bez léků.
 • Jde o neinvazivní metodu.

3D terapie Biomag a její účinky – vysvětluje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulzní terapie – vědecké studie

Efekty pulzní terapie (PEMF) v případě bolestí hlavy jsou podloženy mnoha studiemi. Například klinická studie provedená německým týmem Mnichovské univerzity v roce 2001 potvrzuje, že léčba pomocí pulzní terapie (PEMF) zmírňuje intenzitu, zkracuje dobu trvání a omezuje opakování bolestí hlavy a také zlepšuje celkovou soustředěnost. Z publikovaného textu vyplývá, že 3D pulzní terapie Biomag může pomoci při léčbě potíží spojených s bolestí hlavy. Více o vědecké studii.

Pozitivní efekty aplikací pulzního magnetického pole (PEMF) dokládají klinické studie od významných autorit a renomovaných institucí.  Nejnovější seznam těchto klinických studií naleznete na této stránce. Kontaktujte nás a rádi vám pomůžeme snadno se orientovat v těchto odborných datech.

Na našem oddělení je aplikace magnetického pulzního pole velmi dobře využívána. Oceňujeme možnost aplikace nejen dle čísel programu, ale i možnost vytváření vlastních programů. Přístroj je malý, dobře se ovládá, ovládání je jednoduché, při velmi dobrém výkonu.

Fakultní nemocnice Na Bulovce Praha – Oddělení léčebné rehabilitace

Léčení pulzním magnetickým polem v našich lázních používáme více než 10 let. Přístroje Biomag používáme jak v rámci rehabilitační, tak lázeňské léčby. Kombinace magnetoterapie s jinými rehabilitačními metodami je velice výhodná, neboť dochází ke sčítání účinků magnetoterapie s jinými metodami (účinku proti bolesti, proti otoku, regeneračního účinku a myorelaxačního).

Anenské slatinné lázně – Lázně Bělohrad

S přístrojem jsme spokojeni, dobrá je i manipulace s aplikátory a léčebné výsledky. Odezva od pacientů je kladná. Frekvence využití je zhruba 50 aplikací týdně.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

 

Přibližně před rokem jsme si koupili váš přístroj a mohu prohlásit, že mně i manželce pomáhá při našich zdravotních problémech. Jedná se hlavně o bolest zad a křečové žíly, které jsou trvalého rázu, a dočasného jako bolest zápěstí, hlavy.

Karel Kratochvíl, Humpolec

Přístroj pravidelně používám při únavě po sportu, při bolestech hlavy a krční páteře, a také při nachlazení.

Jiří Šidlo, Děpoltovice

Trpěla jsem řadou potíží jako syndromem karpálního tunelu, migrenózními bolestmi hlavy, vysokým krevním tlakem, hyperfunkcí štítné žlázy. Po léčbě magnetoterapií se zdravotní stav upravil.

Marie Miková, Znojmo

*Informační dodatek: Výsledky terapie mohou být individuální a nemusí tak vždy odpovídat zde zveřejněným zkušenostem.

Lékaři a naši další klienti využívají pulzní terapii Biomag také na tyto onemocnění
a potíže:

 • Diabetes
 • Bolesti páteře
 • Bércové vředy
 • Vysoký tlak
 • Karpální tunel
 • Artrózy kloubů
 • Další potíže

Rezervujte si vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag

Společnost Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostřednictvím certifikovaných partnerů možnost vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag po celé České Republice.

Cílem je, aby se každý mohl s přístroji a terapií seznámit a osobně ji otestovat.

Využijte tuto možnost a vyzkoušejte patentovanou 3D pulzní terapii.

Zákazník

Zanechte kontakt našemu specialistovi

 • ✓ Poskytne veškeré informace, které Vás zajímají
 • ✓ Posoudí Vaše zdravotní potíže
 • ✓ Pomůže s výběrem nejvhodnějšího přístroje
 • Umožní vyzkoušení a případně pro Vás zajistí objednání přístroje

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x