Bolesti po amputaci

Editor: | 3. listopadu 2018

Charakteristika bolestí po amputaci: Jde o bolesti v pahýlu, které někdy vznikají po amputaci končetiny a fantomové bolesti, které jsou pociťované v již odstraněné končetině.

Cíl aplikace magnetoterapie na bolesti po amputaci

Zkušenosti pacientů

Nakoľko mám amputované obe dolné končatiny a mával som fantómové bolesti dosť často, hlavne pri zmene počasia, aj tam mi prístroj Biomag pomohol.

Tibor Rábek, Zahor

Biomag používám už 10 let na bolesti zad v oblasti krční a bederní páteře. Tento přístroj používala i manželka po amputaci nohy. Biomag doporučuji všem známým.

Vincet Gula, Tábor

Aplikace magnetoterapie na bolesti po amputaci mají za cíl zmírnit bolestivé stavy a zvýšit šanci na odstranění těchto bolestivých pocitů.

Využití magnetoterapie na bolesti po amputaci

Bolesti po amputaci končetiny jsou bolestivé vjemy v pahýlu a fantomové bolesti v té části těla, která byla amputována. Bolesti po amputaci a fantomové bolesti se vyskytují až u jedné třetiny osob po amputaci a jsou špatně léčebně ovlivnitelné.

Můžete léčit i tyto potíže

  • Karpální tunel
  • Bělání prstů (Raynaudův syndrom)
  • Poruchy prokrvení horních končetin (ischemická choroba horních končetin)
  • Tenisový loket
  • Záněty kloubů ruky a zápěstí
  • Bolesti po amputaci

Aplikace magnetoterapie na bolesti po amputaci

Na bolesti po amputaci doporučujeme aplikovat nízkofrekvenční pulzní magnetoterapii Biomag v analgetických a vasodilatačních frekvencích dlouhodobě 2-3x denně v oblasti příslušných segmentů páteře a lokálně na pooperační pahýl solenoidem a plochým aplikátorem.

Bolesti v pahýlu mohou mít příčinu ve špatném cévním zásobení, dráždění nervu apod. Je nutné odborné interní a neurologické vyšetření a léčba podle zjištěné příčiny. Na bolesti v pahýlu opět aplikujeme protibolestivé frekvence a střídáme s vasodilatačními.

Magnetoterapie a bolesti po amputaci – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při bolestech po amputaci končetiny? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při bolesti po amputaci.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.