Bolesti po amputaci

Editor: | 1 července 2021

Máte silné bolesti po amputaci končetiny? Přichází z pahýlu nebo cítíte bolest v té části, která byla amputovaná? Existuje řada metod, jak si ulevit od těchto potíží a netrpět.

Bolesti po amputaci - popis diagnózy
Obrázek: Bolesti po amputaci

Hledáte řešení bolestí po amputaci?

Chcete se zbavit potíží?

Popis bolestí po amputaci a příčiny vzniku

Poamputační bolesti jsou bolestivé vjemy v pahýlu po amputaci a fantomové vjemy v té části těla, která byla amputována.

Příčiny amputace mohou být různé, vždy se jedná o výrazný zásah do těla člověka.

Nejčastější příčinou je porucha prokrvení dolních končetin. K amputaci se přistupuje z důvodu zmírnění či odstranění bolesti nebo s cílem zabránit šíření infekce (gangrény) nebo metastáz.

Bolesti se vyskytují až u jedné třetiny osob po amputacích a jsou špatně léčebně ovlivnitelné.

Bolesti v pahýlu mohou mít příčinu ve špatném cévním zásobení, v dráždění nervu a podobně. Je nutné odborné interní a neurologické vyšetření pro stanovení jejich příčiny.

Fantomové bolesti jsou bolestivé vjemy v té části těla, která byla amputována. Jejich přesná příčina existence není v současné době zcela jasná.

Léčba bolestí po amputaci – zbavte se potíží

Léčba bolestí po amputaci probíhá dle zjištěné příčiny.

Bolest pahýlu je léčena analgetickou terapií podle stavu a možností. Pokud přetrvává nebo se naopak zhoršuje, pak se většinou jedná o problém ve vlastním pahýlu (například infekce, krvácení). Nutné je pahýl důkladně vyšetřit a stanovit další postup pro odstranění potíží.

U fantomových bolestí není jednoznačně známá příčina, proto se při léčbě volí různé postupy (léky, fyzikální metody a další).

Pro úspěšnou rekonvalescenci po amputaci a co nejrychlejší zařazení do běžného života hraje důležitou roli rehabilitační a psychologická péče.

V rámci rehabilitace je možné využít 3D pulzní terapie Biomag. Jejím cílem je u fantomových bolestí mírnit bolesti, zlepšovat mikrocirkulaci a podpořit proces hojení. U bolestí v pahýlu je cílem léčby působit proti bolestem a využít jejího vasodilatačního efektu.

Vysvětlení vybraných pojmů:

 • Amputace – odstranění periferní části těla od celku úrazem nebo chirurgicky.
 • Exartikulace – amputace v linii kloubu.

Patentovaná 3D pulzní terapie Biomag. Jak působí?

Základním principem působení 3D pulzní terapie Biomag je generování elektromagnetických pulzů. Tyto pulzy přes oděv i přes celou hloubku tkáně pronikají až do místa cílené aplikace. Pulzy mají speciálně vyvinuté biotropní parametry (například frekvenci, tvar, intenzitu) tak, aby co nejlépe ovlivňovali různé zdravotní potíže.

Pro tuto léčbu na principu elektromagnetických pulzů se obecně používá pojem pulzní magnetoterapie (v angličtině se obvykle používá zkratka PEMF).

Patentovaná 3D technologie Biomag navíc zajišťuje přesnější a nerušený tvar pulzů, zvyšuje výkon a pulzy díky ní mohou působit z různých stran. Jedná se tak o zcela novou a unikátní medicínskou technologii na trhu.

Jaké jsou výhody terapie v případě bolestí po amputaci?

 • Pomáhá mírnit bolesti.
 • Má vasodilatační efekt.
 • Díky jednoduchému ovládání lze aplikovat i v domácí péči.
 • Jedná se o řešení bez dalších léků.
 • Jde o neinvazivní metodu.

 

3D terapie Biomag a její účinky – vysvětluje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulzní terapie – vědecké studie

Efekty pulzní terapie (PEMF) v případě bolestí po amputaci jsou podloženy mnoha studiemi. Například klinická studie provedená budapešťským výzkumným týmem I. Bókkona na 15 pacientech doporučuje pulzní terapii (PEMF) pro mírnění bolestí po amputaci. Z publikovaného textu vyplývá, že 3D pulzní terapie Biomag může pomoci při léčbě těchto potíží.  Více o vědecké studii.

Pozitivní efekty aplikací pulzního magnetického pole (PEMF) dokládají klinické studie od významných autorit a renomovaných institucí.  Nejnovější seznam těchto klinických studií naleznete na této stránce. Kontaktujte nás a rádi vám pomůžeme snadno se orientovat v těchto odborných datech.

Na našem oddělení je aplikace magnetického pulzního pole velmi dobře využívána. Oceňujeme možnost aplikace nejen dle čísel programu, ale i možnost vytváření vlastních programů. Přístroj je malý, dobře se ovládá, ovládání je jednoduché, při velmi dobrém výkonu.

Fakultní nemocnice Na Bulovce Praha – Oddělení léčebné rehabilitace

Léčení pulzním magnetickým polem v našich lázních používáme více než 10 let. Přístroje Biomag používáme jak v rámci rehabilitační, tak lázeňské léčby. Kombinace magnetoterapie s jinými rehabilitačními metodami je velice výhodná, neboť dochází ke sčítání účinků magnetoterapie s jinými metodami (účinku proti bolesti, proti otoku, regeneračního účinku a myorelaxačního).

Anenské slatinné lázně – Lázně Bělohrad

S přístrojem jsme spokojeni, dobrá je i manipulace s aplikátory a léčebné výsledky. Odezva od pacientů je kladná. Frekvence využití je zhruba 50 aplikací týdně.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

 

Biomag používám už 10 let na bolesti zad v oblasti krční a bederní páteře. Tento přístroj používala i manželka po amputaci nohy. Biomag doporučuji všem známým.

Vincet Gula, Tábor

Nakoľko mám amputované obe dolné končatiny a mával som fantómové bolesti dosť často, hlavne pri zmene počasia, aj tam mi prístroj Biomag pomohol.

Tibor Rábek, Zahor

*Informační dodatek: Výsledky terapie mohou být individuální a nemusí tak vždy odpovídat zde zveřejněným zkušenostem.

Lékaři a naši další klienti využívají pulzní terapii Biomag také na tyto onemocnění
a potíže:

 • Diabetes
 • Bolesti páteře
 • Bércové vředy
 • Vysoký tlak
 • Karpální tunel
 • Artrózy kloubů
 • Další potíže

Rezervujte si vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag

Společnost Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostřednictvím certifikovaných partnerů možnost vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag po celé České Republice.

Cílem je, aby se každý mohl s přístroji a terapií seznámit a osobně ji otestovat.

Využijte tuto možnost a vyzkoušejte patentovanou 3D pulzní terapii.

Zákazník

Zanechte kontakt našemu specialistovi

 • ✓ Poskytne veškeré informace, které Vás zajímají
 • ✓ Posoudí Vaše zdravotní potíže
 • ✓ Pomůže s výběrem nejvhodnějšího přístroje
 • Umožní vyzkoušení a případně pro Vás zajistí objednání přístroje

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x