Bolesti trojklanného nervu

Editor: | 3 září 2019

Vyvolá vám ledový nápoj, studený vítr nebo čištění zubů ostrou bolest? Je tato bolest jako zásah elektrickým proudem, který projede vaším obličejem? Jedná se pravděpodobně o bolest trojklanného nervu, která je jednou z nejvíce intenzivních bolestí vůbec.

Bolesti trojklanného nervu - popis diagnózy
Obrázek: Bolesti trojklanného nervu

Hledáte řešení neuralgie trigeminu?

Chcete se zbavit potíží?

Popis bolesti trojklanného nervu a příčiny vzniku

Neuralgie trigeminu je chronické onemocnění trojklanného nervu (nervus trigeminus).

Charakteristické jsou bleskově vznikající, šlehající bolesti, které postihují polovinu obličeje. Potíže mohou nemocného zcela ochromit.

Záchvaty bolesti přicházejí v nepravidelných intervalech. Většinou se dá vypozorovat situace, které záchvat vyvolávají. Bolesti mohou přijít při žvýkání potravy, čištění zubů, ale i při naprosto nepatrných podnětech jako je dotyk obličeje konečkem prstu nebo při průvanu.

Příčiny neuralgie trigeminu jsou různé.

Primární forma onemocnění nemá objasněnou příčinu. Postihuje jedince ve středním a starším věku. Bolesti se vyskytují záchvatovitě, obvykle jednostranně v oblasti tváře, oka či dolní čelisti.

Sekundární forma je vyvolána drážděním nervu různými chorobnými procesy a objevuje se kdekoliv v průběhu nervu a v jakémkoliv věku. Příčinou mohou být záněty, úrazy, ale i tumory. Obzvláště urputné jsou bolesti komplikující onemocnění pásovým oparem.

Léčba neuralgie trigeminu – zbavte se potíží

Za konvenční léčbu neuralgie trigeminu bylo donedávna považováno pouze podání léčiv.

Medikamentózní léčba působí jen na určité množství pacientů a je zatížena řadou nežádoucích a vedlejších účinků. Obvykle jsou předepisovány preparáty proti křečím, u kterých bylo zjištěno, že na tuto bolest velmi dobře účinkují (například karbamazepin). Pokud nelze nalézt příčinu potíží, snaha je zmírnit bolest.

V indikovaných případech přichází v úvahu operace. Chirurgická léčba je odpovědí pouze na některé příčiny potíží.

I přes intenzivní výzkum problému a jeho řešení, stále přetrvává značné procento nemocných, kteří na tyto léčebné metody nereagují.

3D pulzní terapie patří k významné doplňkové a symptomatické léčbě bolestí trojklanného nervů.  Včasné a denní opakované aplikace mohou navíc předejít přechodu do chronicity a zhoršení celkového stavu.

Vysvětlení vybraných pojmů:

 • Nervus trigeminus – trojklanný nerv.
 • Karbamazepin – látka ze skupiny iminostilbenů. Používá se k léčbě epilepsie či neuralgií trigeminu.

Patentovaná 3D pulzní terapie Biomag. Jak působí?

Základním principem působení 3D pulzní terapie Biomag je generování elektromagnetických pulzů. Tyto pulzy přes oděv i přes celou hloubku tkáně pronikají až do místa cílené aplikace. Pulzy mají speciálně vyvinuté biotropní parametry (například frekvenci, tvar, intenzitu) tak, aby co nejlépe ovlivňovali různé zdravotní potíže.

Pro tuto léčbu na principu elektromagnetických pulzů se obecně používá pojem pulzní magnetoterapie (v angličtině se obvykle používá zkratka PEMF).

Patentovaná 3D technologie Biomag navíc zajišťuje přesnější a nerušený tvar pulzů, zvyšuje výkon a pulzy díky ní mohou působit z různých stran. Jedná se tak o zcela novou a unikátní medicínskou technologii na trhu.

Jaké jsou výhody terapie v případě bolestí trojklanného nervu? 

 • Pomáhá tlumit bolesti.
 • Působí proti zánětům.
 • Díky jednoduchému ovládání lze aplikovat i v domácí péči.
 • Jedná se o řešení bez dalších léků.
 • Jde o neinvazivní metodu.

3D terapie Biomag a její účinky – vysvětluje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulzní terapie – vědecké studie

Klinicky nejvýznamnější účinky 3D pulzní terapie Biomag u pacientů s bolestí trojklanného nervu spočívají zejména v analgetickém (protibolestivém) efektu.

Pozitivní efekty aplikací pulzního magnetického pole (PEMF) dokládají klinické studie od významných autorit a renomovaných institucí.  Nejnovější seznam těchto klinických studií naleznete na této stránce. Kontaktujte nás a rádi vám pomůžeme snadno se orientovat v těchto odborných datech.

Na našem oddělení je aplikace magnetického pulzního pole velmi dobře využívána. Oceňujeme možnost aplikace nejen dle čísel programu, ale i možnost vytváření vlastních programů. Přístroj je malý, dobře se ovládá, ovládání je jednoduché, při velmi dobrém výkonu.

Fakultní nemocnice Na Bulovce Praha – Oddělení léčebné rehabilitace

Léčení pulzním magnetickým polem v našich lázních používáme více než 10 let. Přístroje Biomag používáme jak v rámci rehabilitační, tak lázeňské léčby. Kombinace magnetoterapie s jinými rehabilitačními metodami je velice výhodná, neboť dochází ke sčítání účinků magnetoterapie s jinými metodami (účinku proti bolesti, proti otoku, regeneračního účinku a myorelaxačního).

Anenské slatinné lázně – Lázně Bělohrad

S přístrojem jsme spokojeni, dobrá je i manipulace s aplikátory a léčebné výsledky. Odezva od pacientů je kladná. Frekvence využití je zhruba 50 aplikací týdně.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

 

Přístroj Biomag jsem poprvé použil při bolestech hlavy s podezřením na trojklanný nerv, výsledek – bolesti ustoupily.

David Jaroslav, Nový Jičín

Manžel dlouhodobě používal přístroj na poraněný trojklanný nerv, který mu byl poškozen při zubním zákroku. Já jsem úspěšně využívala po operaci menisku. Už za 14 dní po operaci jsem chodila bez berlí.

Pí. Hermanová, Karviná

*Informační dodatek: Výsledky terapie mohou být individuální a nemusí tak vždy odpovídat zde zveřejněným zkušenostem.

Lékaři a naši další klienti využívají pulzní terapii Biomag také na tyto onemocnění
a potíže:

 • Diabetes
 • Bolesti páteře
 • Bércové vředy
 • Vysoký tlak
 • Karpální tunel
 • Artrózy kloubů
 • Další potíže

Rezervujte si vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag

Společnost Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostřednictvím certifikovaných partnerů možnost vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag po celé České Republice.

Cílem je, aby se každý mohl s přístroji a terapií seznámit a osobně ji otestovat.

Využijte tuto možnost a vyzkoušejte patentovanou 3D pulzní terapii.

Zákazník

Zanechte kontakt našemu specialistovi

 • ✓ Poskytne veškeré informace, které Vás zajímají
 • ✓ Posoudí Vaše zdravotní potíže
 • ✓ Pomůže s výběrem nejvhodnějšího přístroje
 • Umožní vyzkoušení a případně pro Vás zajistí objednání přístroje

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x