Bolesti trojklanného nervu

Editor: | 3. listopadu 2018

Charakteristika bolesti trojklanného nervu: Nervus trigeminus je smíšený motoricko-sensitivní nerv (tzv. trojklanný nerv), převažují vlákna senzitivní. Má 3 větve: n. ophtalmicus, n. maxilaris, n. mandibularis. Patologie mohou být v celém průběhu trojklanného nervu – od malých větví v oblasti zubů, čelisti a paranasálních dutin, přes sinus caveronosus a subarachnoidální prostor až po mozkový kmen. Příčinou bolesti trojklanného nervu může být útlak tumorem, úraz, ischémie nervu, zánět nervu a okolních tkání, infekce (herpes zoster), autoimunní a metabolické nemoci, toxické vlivy aj.

Neuralgie trigeminu (trojklanného nervu) vzniká postižením senzitivní složky, rozlišujeme primární a sekundární neuralgii. Léčba primární neuralgie je medikamentózní a chirurgická, léčba sekundární neuralgie je podle primárního procesu + symptomatická léčba.

Využití magnetoterapie při bolesti trojklanného nervu

K doplňkové a symptomatické léčbě bolesti trojklanného nervu je vhodné využít výjimečné vlastnosti nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie. Tlumí bolesti jednak přímým efektem na šíření nervového vzruchu a jednak protizánětlivým efektem. Aplikace magnetoterapie při bolesti trojklanného nervu je jednoduchá a je široce využitelná (kromě útlaku nádorem). Včasné a denní opakované expozice mohou předejít přechodu do chronicity a zhoršení celkového stavu.

Zkušenosti pacientů

Manžel dlouhodobě používal přístroj na poraněný trojklanný nerv, který mu byl poškozen při zubním zákroku. Já jsem úspěšně využívala po operaci menisku. Už za 14 dní po operaci jsem chodila bez berlí.

Pí. Hermanová, Karviná

Přístroj Biomag jsem poprvé použil při bolestech hlavy s podezřením na trojklanný nerv, výsledek – bolesti ustoupily.

David Jaroslav, Nový Jičín

Aplikace magnetoterapie při bolesti trojklanného nervu

Denně opakovaně programy s rozsahem 2-10 Hz k utlumení akutních bolesti trojklanného nervu a v rekonvalescenci střídat s programy s rozsahem 50-81 Hz. Vhodný aplikátor je solenoid a malý diskový.

 

Můžete léčit i tyto potíže

  • Hypothyreosa – snížená funkce štítné žlázy
  • Zánět dutin – sinusitida
  • Angína, chrapot, KHCD
  • Bolesti hlavy
  • Zánět středního ucha – otitis media
  • Bolesti zubů

Magnetoterapie a bolesti trojklanného nervu -Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při bolesti trojklanného nervu? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy, jak může pomoci magnetoterapie při bolesti trojklanného nervu.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.