Dětská mozková obrna

Editor: | 3. listopadu 2018

Charakteristika dětské mozkové obrny: Jde o poruchy centrální regulace hybnosti a vývoje hybnosti vzniklé z poškození nezralého mozku v rané vývojové době, tedy před porodem, během porodu a brzy po něm. V některých případech dětské mozkové obrny pozorujeme i poruchy mentální, nervové záchvaty, smyslové vady, poruchy komunikační, čití aj. Tyto poruchy se mohou navzájem mísit, avšak většinou je jedna zvýrazněná.

Do dětské mozkové obrny se zahrnují převážně případy, u kterých je v popředí porucha hybnosti. Dětská mozková obrna se projevuje v různých formách a poruchy se můžou projevit postupně v průběhu druhého až třetího roku života. Toto je ovlivněno vývinem mozku a jeho funkcí. I po třetím roku života dítěte se mohou jednotlivé formy nemoci měnit ve svých příznacích, nebo přecházet jedna v druhou. Dětskou mozkovou obrnu nesmíme zaměňovat s dětskou obrnou – poliomyelitidou.

Využití magnetoterapie při dětské mozkové obrně

Rozeznáváme formy spastické a nespastické dětské mozkové obrny. Nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag navozuje u těchto stavů normotonii. Nezbytně nutné je začít okamžitě po zjištění stavu, velmi často již u kojenců. Výborné výsledky s magnetoterapií při dětské mozkové obrně již v osmdesátých letech popsal MUDr. Chvojka např. u atrofie nervových jader v předních rozích míšních.

Zkušenosti pacientů

Jako masér doporučuji magnetoterapii svým klientům. Vynikající výsledky jsou u zádového svalstva, které je ztuhlé nachlazením, průvany. Dále u kojenců s dětskou mozkovou obrnou, u stavů po cévních mozkových příhodách, zmrzlých ramen …

Lenka Vidurková, Vracov

Môj vnuk má DMO, používa tento prístroj na nohu, ruky, na krk-je tam mierne zlepšenie prekrvenia horných a dolných končatín a lepšie prekrvenie studených nôh.

Katarína Bocorová, Moravské Lieskové

Aplikace magnetoterapie při dětské mozkové obrně

Při dětské mozkové obrně doporučujeme aplikovat nízkofrekvenční pulzní magnetoterapii Biomag dlouhodobě a opakovaně na celou páteř a hlavu a všechny partie těla, kde jsou svalové kontraktury – frekvence 2 -25 Hz. U nespastické formy dětské mozkové obrny střídáme se stimulačními frekvencemi 50 – 81 Hz. Vhodné jsou ploché aplikátory a solenoid.

 

Můžete léčit i tyto potíže

  • Migréna
  • Tinnitus (ušní šelesty, pískání v uších)
  • Mozková dysfunkce
  • Bolesti hlavy
  • Zánět středního ucha – otitis media
  • Atrofie nervus opticus, šeroslepost

Magnetoterapie a dětská mozková obrna – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při léčbě dětské mozkové obrny? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při dětské mozkové obrně.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.