Glaukom (zelený zákal)

Editor: | 17 července 2019

Záludnost zeleného zákalu spočívá především v tom, že zpočátku probíhá bez příznaků. Výpadky zorného pole, poruchy periferního vidění jsou příznaky již rozvinuté formy onemocnění. Bohužel poškození očního nervu a poruchy zraku mohou být nevratné, proto je důležité co nejdříve podstoupit vyšetření u očního lékaře.

Zelený zákal - popis glaukomu
Obrázek: Glaukom (zelený zákal)

Hledáte řešení glaukomu?

Chcete se zbavit potíží?

Popis glaukomu (zeleného zákalu) a příčiny vzniku

U glaukomu (zeleného zákalu) dochází k vážnému poškození (odumírání) zrakového nervu. To se projevuje různými poruchami vidění. Nejdříve dochází k malým výpadkům v zorném poli, později člověk ztrácí periferní vidění, a nakonec onemocnění může vést až ke slepotě.

Na poškození se jako hlavní faktor podílí zvýšený nitrooční tlak. Vysoký tlak utlačuje vlákna zrakového nervu a způsobuje jejich postupné odumírání.

Vysoký nitrooční tlak nemusí být jedinou příčinou, protože se u některých lidí s vysokým nitroočním tlakem glaukom nikdy nerozvinul, zatímco někdo jím onemocněl přesto, že jeho nitrooční tlak byl v normě.

Dalšími rizikovými faktory mohou být:

 • hypertenze (zvýšený krevní tlak),
 • diabetes mellitus (cukrovka),
 • genetické dispozice,
 • myopie (krátkozrakost),
 • vaskulární (cévní) choroby.

Léčba glaukomu (zeleného zákalu) – zbavte se potíží

Základem léčby je včasné odhalení nemoci. Změny na zrakovém nervu jsou nevratné. Glaukom je však možné vhodnou léčbou pozastavit ve fázi, ve které se nachází.

Jako prevenci u zeleného zákalu lze jednoznačně doporučit pravidelné prohlídky u očního lékaře, zejména pokud vám je více než 40 let.

Pokud se onemocnění rozvine, pak cílem léčby je snížit nitrooční tlak tak, aby nedocházelo k dalšímu poškození zrakového nervu.

U začínajícího glaukomu k tomu obvykle postačí oční kapky, u těžších případů se pak přistupuje k laserové či chirurgické operaci oka.

3D pulzní terapie Biomag pomáhá řešit problémy související s glaukomem. Jejím cílem je zlepšením mikrocirkulace v dané oblasti snižovat nitrooční tlak, vytvářet metabolické podmínky pro regeneraci a zachovávání funkce optického nervu.

 

Vysvětlení vybraných pojmů:

 • Myopie – krátkozrakost, neschopnost vidět ostře vzdálené předměty.

Patentovaná 3D pulzní terapie Biomag. Jak působí?

Základním principem působení 3D pulzní terapie Biomag je generování elektromagnetických pulzů. Tyto pulzy přes oděv i přes celou hloubku tkáně pronikají až do místa cílené aplikace. Pulzy mají speciálně vyvinuté biotropní parametry (například frekvenci, tvar, intenzitu) tak, aby co nejlépe ovlivňovali různé zdravotní potíže.

Pro tuto léčbu na principu elektromagnetických pulzů se obecně používá pojem pulzní magnetoterapie (v angličtině se obvykle používá zkratka PEMF).

Patentovaná 3D technologie Biomag navíc zajišťuje přesnější a nerušený tvar pulzů, zvyšuje výkon a pulzy díky ní mohou působit z různých stran. Jedná se tak o zcela novou a unikátní medicínskou technologii na trhu.

Jaké jsou výhody terapie v případě glaukomu?

 • Zlepšuje mikrocirkulaci v exponovaných tkáních.
 • Zlepšuje přísun okysličené krve a živin a odvod metabolitů.
 • Upravuje cirkulační poměry v očnici.
 • Díky jednoduchému ovládání lze aplikovat i v domácí péči.
 • Jedná se o řešení bez léků.
 • Jde o neinvazivní metodu.

3D terapie Biomag a její účinky – vysvětluje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulzní terapie – vědecké studie

Klinicky nejvýznamnější účinky 3D pulzní terapie Biomag u pacientů se zeleným zákalem spočívají zejména ve vasodilatačním a regeneračním efektu.

Pozitivní efekty aplikací pulzního magnetického pole (PEMF) dokládají klinické studie od významných autorit a renomovaných institucí.  Nejnovější seznam těchto klinických studií naleznete na této stránce. Kontaktujte nás a rádi vám pomůžeme snadno se orientovat v těchto odborných datech.

Na našem oddělení je aplikace magnetického pulzního pole velmi dobře využívána. Oceňujeme možnost aplikace nejen dle čísel programu, ale i možnost vytváření vlastních programů. Přístroj je malý, dobře se ovládá, ovládání je jednoduché, při velmi dobrém výkonu.

Fakultní nemocnice Na Bulovce Praha – Oddělení léčebné rehabilitace

Léčení pulzním magnetickým polem v našich lázních používáme více než 10 let. Přístroje Biomag používáme jak v rámci rehabilitační, tak lázeňské léčby. Kombinace magnetoterapie s jinými rehabilitačními metodami je velice výhodná, neboť dochází ke sčítání účinků magnetoterapie s jinými metodami (účinku proti bolesti, proti otoku, regeneračního účinku a myorelaxačního).

Anenské slatinné lázně – Lázně Bělohrad

S přístrojem jsme spokojeni, dobrá je i manipulace s aplikátory a léčebné výsledky. Odezva od pacientů je kladná. Frekvence využití je zhruba 50 aplikací týdně.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

 

S přístrojem Biomag jsme spokojeni o čemž svědčí to, že je používán denně. Přístroj vřele doporučuji každému, protože čím dříve jej při začínajících zdravotních problémech bude používat, tím bude snazší tyto problémy zmírnit nebo odstranit.

František Zeman, Semily

Přístroje a aplikátory Biomag nemusím svým nejbližším doporučovat, s postupem času se každý přesvědčil osobně.Všichni si ho oblíbili pro jednoduché a přesné použití, úspoře času. V informačních brožurách si našli další možností použití.

Jan Šrotíř, Vyškov

*Informační dodatek: Výsledky terapie mohou být individuální a nemusí tak vždy odpovídat zde zveřejněným zkušenostem.

Lékaři a naši další klienti využívají pulzní terapii Biomag také na tyto onemocnění
a potíže:

 • Diabetes
 • Bolesti páteře
 • Bércové vředy
 • Vysoký tlak
 • Karpální tunel
 • Artrózy kloubů
 • Další potíže

Rezervujte si vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag

Společnost Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostřednictvím certifikovaných partnerů možnost vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag po celé České Republice.

Cílem je, aby se každý mohl s přístroji a terapií seznámit a osobně ji otestovat.

Využijte tuto možnost a vyzkoušejte patentovanou 3D pulzní terapii.

Zákazník

Zanechte kontakt našemu specialistovi

 • ✓ Poskytne veškeré informace, které Vás zajímají
 • ✓ Posoudí Vaše zdravotní potíže
 • ✓ Pomůže s výběrem nejvhodnějšího přístroje
 • Umožní vyzkoušení a případně pro Vás zajistí objednání přístroje

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x