Ischemická choroba dolních končetin (poruchy prokrvení)

Editor: | 3. listopadu 2018

Charakteristika ischemické choroby dolních končetin: Jde o onemocnění, postihující tepny, kdy dochází k jejich zúžení až uzávěru. Nejčastější příčinou uzávěru či zúžení tepen (ischemické choroby dolních končetin) je ateroskleróza (kornatění tepen), trombus (krevní sraženina), Bürgerova choroba a vasokonstrikce tepen v důsledku poškození vegetativních nervů, které regulují cévní průsvit.

V první latentní fázi ischemické choroby dolních končetinnemocný nepociťuje žádné obtíže, jsou chladná akra, druhá fáze – intermitentní klaudikace – pokud se nemocný zastaví a odpočine si, bolest odezní a může pokračovat v chůzi. Mohou se již objevovat trofické změny. Trvalá bolest končetiny znamená třetí fázi ischemické choroby dolních končetin a v poslední, čtvrté fázi je stav prokrvení končetiny již kritický, objevují se svalové záškuby a křeče. Nemocný je ohrožen odumřením tkání, která se nejprve projeví na okrajových částech končetiny. Hlavním rizikovým faktorem vzniku ischemické choroby dolních končetin je kouření, nedostatek pohybu, vyšší věk, psychické stresy, obezita, hypercholesterolemie, hypertenze, diabetes aj.

Zkušenosti pacientů

Máme špatné prokrvení dolních končetin, bolesti v lýtkách. Cítím, že nám magnetoterapie pomáhá. Navíc magnetuji pitnou vodu k pití i měkké ovoce. Přístroj máme po ruce, kdykoliv jej lze použít.

Danuše Sobotková

Kdo má špatně prokrvené nohy, ať si dá aplikátor pod lýtka a pod chodidla, neuvěřitelně se prokrví nohy.

Rudolf Blaščok, Stará Bělá

Ischemická choroba dolních končetin vyžaduje odborné cévní vyšetření a včasné zahájení léčby podle stádia a lokalizace postižení (eliminace rizikových faktorů, cvičení, včasná léčba drobných poranění, vasodilatační léčba, antikoagulační léčba, angioplastika, embolektomie, až amputace postižené končetiny).

Využití magnetoterapie při ischemické chorobě dolních končetin

Při ischemické chorobě dolních končetin doplňuje nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag komplexní léčbu svým výrazným vasodilatačním efektem na prekapiláry a kapiláry, stimuluje mikrocirkulaci okysličené krve a živin v exponované tkáni a vytváří tak lokálně lepší metabolické podmínky.

Můžete léčit i tyto potíže

  • Ischemická choroba končetin (Ischémie)
  • Vředy – hojení chronických arteriálních a žilních vředů
  • Artróza kyčle
  • Artróza kolene
  • Endoprotézy
  • Ischemická choroba dolních končetin (poruchy prokrvení)

Aplikace magnetoterapie při ischemické chorobě dolních končetin

Při ischemické chorobě dolních končetin aplikujeme vasodilatační a stimulační frekvence 36 – 44 Hz a 10 – 50 Hz na postiženou oblast.

Magnetoterapie a ischemická choroba dolních končetin – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při ischemické chorobě dolních končetin? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při ischemické chorobě dolních končetin.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.