Ischemická choroba srdeční

Editor: | 3. listopadu 2018

Charakteristika ischemické choroby srdeční: Ischemická choroba srdeční – ICHS – je onemocnění z nedostatečného krevního zásobení některých oblastí srdečního svalu, které způsobuje onemocnění věnčitých tepen (zpravidla ateroskleróza – kornatění tepen). Pracující srdečný sval trpí nedostatkem kyslíku. Stav vede k bolestem u srdce a ke snížení srdečního výkonu s celou řadou celotělových důsledků. Akutní formou ischemické choroby srdeční je např. akutní infarkt myokardu, do chronických forem řadíme stavy po infarktu myokardu, anginu pektoris, rozmanité poruchy vedení vzruchu a poruchy srdečního rytmu. U ischemické choroby srdeční je zlepšení prokrvení srdečního svalu a dostatečný přísun kyslíku základem léčby.

Využití magnetoterapie při ischemické chorobě srdeční

Při ischemické chorobě srdeční zlepšuje nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag zásobení srdečního svalu kyslíkem, působí proti vzniku trombů a tím může celkově pozitivně ovlivnit pacientův stav. Pouze v případě zavedeného kardiostimulátoru pulzní magnetoterapii nedoporučujeme, protože indukcí může dojít ke změnám funkce přístroje s následnou poruchou rytmu. Ve výše uvedených případech srdečního onemocnění ischemické choroby srdeční – pokud nemají kardiostimulátor – není důvod se magnetoterapie bát, naopak – lze očekávat snížení počtů záchvatů a bolesti u srdce, úpravu rytmu a celkové zlepšení zdravotního stavu a ischemická choroba srdeční nebrání použití magnetoterapie i na souběžné kloubní potíže. Uplatňuje se především vasodilatační efekt – při působení nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag dochází k efluxu Ca2+ iontů, což vede k povolení svaloviny cév (zejména prekapilárních svěračů) a k následné vasodilataci. Nízkofrekvenční magnetoterapie se osvědčuje nejen u ischemické choroby srdeční, ale také u ischémie dolních i horních končetin. Rozšiřuje se kolaterální řečiště v kůži a ve svalové tkáni. Zrychlení látkové výměny umožní rychlejší vstřebávání otoků a v dané oblasti dochází zároveň k výraznému protizánětlivému a protiotokovému (protiedémovému) působení.

Zkušenosti ukazují výrazné zmírnění ischemické choroby srdeční, odbourání anginozních (bolestivých) stavů a zvýšení celkové výkonnosti. Doporučujeme s aplikacemi začínat postupně a nejlépe od dolních končetin. Tímto postupem minimalizujeme případnou silnější adaptační reakci.

Zkušenosti pacientů

Biomag používáme na bolesti zad, kloubů, na potíže se slinivkou a játry, srdcem a na potíže s krevním oběhem. Používá ho celá rodina s velmi dobrými výsledky.

Alena Fišerová, Čepřovice

Přístroj používám od roku 2011 při potížích prostaty, srdeční arytmii (ischemii), problémy se štítnou žlázou, klouby. Jsem spokojen, aplikace mi ulevují.

Konstantin Neumann, Hejnice

Trpíval jsem rýmou a nachlazením na začátku a konci zimy, což se neopakuje po používání přístroje. V současné době přístroj používám na plíce, srdce, průdušky, krční páteř, klouby a kolena.

Stanislav Šiška, Dobříš

Aplikace magnetoterapie při ischemické chorobě srdeční

Při ischemické chorobě srdeční zpočátku doporučujeme 1x denně aplikovat programy s frekvencemi 20 – 44 Hz (nejlépe na dolní končetiny pro lepší adaptaci reakcí oběhového systému a následně na hrudník 1 -2x denně).

 

Můžete léčit i tyto potíže

  • Ischemická choroba srdeční
  • Astma
  • Zánět průdušek (Bronchitida)
  • Bolesti vystřelující z oblasti hrudní páteře
  • Vysoký krevní tlak (hypertenze)

Magnetoterapie a ischemická choroba srdeční – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při ischemické chorobě srdeční? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při ischemické chorobě srdeční.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.