Lymská borelióza

Editor: | 22 dubna 2020

Měli jste klíště a je v místě jeho přisátí červená skvrna s blednoucím středem? Pokud vás navíc silně bolí hlava, klouby a máte horečku, raději navštivte lékaře. Může jít o lymskou boreliózu. Její včasné neléčení může mít vážné následky na nervový systém, srdce i pohybový aparát.

Lymská borelióza - popis diagnózy
Obrázek: Lymská borelióza

Hledáte řešení boreliózy?

Chcete se zbavit potíží?

Popis boreliózy a příčiny vzniku

Lymská borelióza (též lymeská borelióza) je infekční onemocnění způsobené přinejmenším třemi druhy bakterií rodu Borrelia.

Nejčastějším přenášečem na člověka je klíště. Infekci je vzhledem k celkovému zamoření klíšťaty možno získat prakticky všude. V podezření z možného přenosu je i jiný hmyz s bodavě-savým ústrojím jako komár nebo muchnička.

Nemoc probíhá ve třech stadiích.

V první stádiu, které trvá i několik týdnů, se objeví příznaky připomínající chřipku. Infikovaný je unavený, má horečku a pociťuje nevolnosti. Objeví se červená skvrna s bílým středem v okolí přisátí klíštěte (migrující erytém).

Ve druhé fázi se objevují bolesti kloubů, otoky, bolesti svalů.

Třetí fáze přichází po několika měsících až roce a objeví se záněty kloubů, zánětlivá onemocnění mozku, míchy, srdce či oka.

Diagnóza se stanovuje podle klinického nálezu a laboratorních vyšetření, kdy jsou vyšetřovány protilátky proti boreliím.

Léčba lymské boreliózy – zbavte se potíží

Léčba onemocnění je antibiotická a důležitá je včasná diagnostika a zahájení léčby. Neexistuje prevence v podobě očkování jako u klíšťové encefalitidy.

Opožděná nebo nedostatečná léčba může vést k propuknutí mnohem vážnějších symptomů, které mohou omezovat funkčnost a být obtížně léčitelné.

V pozdějších stadiích onemocnění přetrvává i po antibiotické léčbě řada klinických potíží, které mohou přecházet do chronického stádia a zde je důležitá další symptomatická léčba a dlouhodobá rehabilitace.

3D pulzní terapie Biomag je vhodnou rehabilitační metodou. Jejím cílem je zmírnit průběh zánětlivých procesů, tlumit bolest, zlepšovat hybnost a omezit progresi klinických příznaků u chronických následků prodělané nákazy.

Vysvětlení vybraných pojmů:

 • Migrující erytém (erythema migrans)  – červená skvrna i několik centimetrů velká, která se objevuje okolo místa přisátí klíštěte za 14 dní až jeden měsíc, je typickým projevem boreliózy.

Patentovaná 3D pulzní terapie Biomag. Jak působí?

Základním principem působení 3D pulzní terapie Biomag je generování elektromagnetických pulzů. Tyto pulzy přes oděv i přes celou hloubku tkáně pronikají až do místa cílené aplikace. Pulzy mají speciálně vyvinuté biotropní parametry (například frekvenci, tvar, intenzitu) tak, aby co nejlépe ovlivňovali různé zdravotní potíže.

Pro tuto léčbu na principu elektromagnetických pulzů se obecně používá pojem pulzní magnetoterapie (v angličtině se obvykle používá zkratka PEMF).

Patentovaná 3D technologie Biomag navíc zajišťuje přesnější a nerušený tvar pulzů, zvyšuje výkon a pulzy díky ní mohou působit z různých stran. Jedná se tak o zcela novou a unikátní medicínskou technologii na trhu.

Jaké jsou výhody terapie v případě lymské boreliózy?

 • Mírní průběh zánětlivých procesů.
 • Pomáhá tlumit bolesti a zlepšovat hybnost.
 • Podporuje hojení a svým imunostimulačním efektem mírní progresi potíží.
 • Díky jednoduchému ovládání lze aplikovat i v domácí péči.
 • Jedná se o řešení bez dalších léků.
 • Jde o neinvazivní metodu.

3D terapie Biomag a její účinky – vysvětluje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulzní terapie – vědecké studie

Klinicky nejvýznamnější účinky 3D pulzní terapie Biomag u pacientů s lymskou boreliózou spočívají v analgetickém (protibolestivém) a hojivém efektu efektu.

Pozitivní efekty aplikací pulzního magnetického pole (PEMF) dokládají klinické studie od významných autorit a renomovaných institucí.  Nejnovější seznam těchto klinických studií naleznete na této stránce. Kontaktujte nás a rádi vám pomůžeme snadno se orientovat v těchto odborných datech.

Na našem oddělení je aplikace magnetického pulzního pole velmi dobře využívána. Oceňujeme možnost aplikace nejen dle čísel programu, ale i možnost vytváření vlastních programů. Přístroj je malý, dobře se ovládá, ovládání je jednoduché, při velmi dobrém výkonu.

Fakultní nemocnice Na Bulovce Praha – Oddělení léčebné rehabilitace

Léčení pulzním magnetickým polem v našich lázních používáme více než 10 let. Přístroje Biomag používáme jak v rámci rehabilitační, tak lázeňské léčby. Kombinace magnetoterapie s jinými rehabilitačními metodami je velice výhodná, neboť dochází ke sčítání účinků magnetoterapie s jinými metodami (účinku proti bolesti, proti otoku, regeneračního účinku a myorelaxačního).

Anenské slatinné lázně – Lázně Bělohrad

S přístrojem jsme spokojeni, dobrá je i manipulace s aplikátory a léčebné výsledky. Odezva od pacientů je kladná. Frekvence využití je zhruba 50 aplikací týdně.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

 

Prodělala jsem boreliózu a mám problémy s páteří a klouby. Magnety předepsané rehabilitační lékařkou mi vždy pomáhaly. A tak jsem si koupila Biomag, Používám ho při bolestech, po úrazech.

Hana Černiková, Staré Hradiště

Manžel prodělal boreliózu a byl zaléčen antibiotiky. Byl velmi unavený, vyčerpaný. Používáním přístroje postupně přestal brát léky a opět plně začal pracovat na hospodářství.

Manželé Šmakalovi, Benešov

Po štípnutí klíštětem jsem měla boreliózu, následná polyneuropatie mi způsobuje velké bolesti. Denně jsem používala terapii Biomag. Jistěže to není stoprocentní, ale moje ruka je bez bolesti a natolik pohyblivá, že mohu téměř dělat cokoli.

Paní Škarvadová, Pečky

*Informační dodatek: Výsledky terapie mohou být individuální a nemusí tak vždy odpovídat zde zveřejněným zkušenostem.

Lékaři a naši další klienti využívají pulzní terapii Biomag také na tyto onemocnění
a potíže:

 • Diabetes
 • Bolesti páteře
 • Bércové vředy
 • Vysoký tlak
 • Karpální tunel
 • Artrózy kloubů
 • Další potíže

Rezervujte si vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag

Společnost Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostřednictvím certifikovaných partnerů možnost vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag po celé České Republice.

Cílem je, aby se každý mohl s přístroji a terapií seznámit a osobně ji otestovat.

Využijte tuto možnost a vyzkoušejte patentovanou 3D pulzní terapii.

Zákazník

Zanechte kontakt našemu specialistovi

 • ✓ Poskytne veškeré informace, které Vás zajímají
 • ✓ Posoudí Vaše zdravotní potíže
 • ✓ Pomůže s výběrem nejvhodnějšího přístroje
 • Umožní vyzkoušení a případně pro Vás zajistí objednání přístroje

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x