Migréna

Editor: | 3. listopadu 2018

Charakteristika migrény: O migréně mluvíme, když jde o periodicky se opakující bolesti poloviny nebo celé hlavy. Bolest je při migréně záchvatovitá, často provázena nevolností a zvracením. Migréna má celou řadu forem a také celou řadu léčebných postupů k jejich ovlivnění. Migrénamůže mít celou řadu příčin – nejčastěji cévní anomálie v mozku (zvýšenou dráždivost, výduť aj.), dále změny na podkladě poruch v oblasti krční páteře.

 

Vaskulární teorie udává jako příčinu vazokonstrikci s hypoxií části mozku a následnou vazodilataci, která vede k bolesti. Neurovaskulární teorie mluví o šířící se vlně deprese kortikální mozkové aktivity a současné teorie zvažují, že bolest je vyvolána hypersenzitivitou a patologickou aktivitou jádra trigeminu a jeho periferních zakončení v oblasti mening. Projevy migrény jsou od stádia prodromů, auru, přes vlastní záchvat až po status migrenosus. Terapeuticky se podávají antimigrenika (agonista 5HT-1B/D), analgetika, nesteroidní antiflogistika, preventivně beta blokátory, aj.

Ale také je řada migrén špatně reagujících na léčbu, které nevykazují jednoznačně žádnou z výše uvedených příčin a přitom výborně reagují na celkovou detoxikaci organismu a na léčbu zaměřenou na podporu funkce jater. Jde pravděpodobně o proces vedoucí ke snížení látek v oběhu, které mohou být spouštěcím mechanismem cévních reakcí v mozkových cévách.

Využití magnetoterapie při migréně

Nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag, kromě přímého ovlivnění aktivity CNS, významným způsobem mění metabolické poměry a zlepšuje mikrocirkulaci. Tím vede k detoxikaci a regeneraci exponovaných tkání a má zásadní vliv na kvalitu krevního zásobení v exponované oblasti, co se pozitivně projeví na omezení záchvatů a bolestí při migréně.

Zkušenosti pacientů

Moja manželka Biomag využíva kvôli cukrovke, častým bolestiam nôh, dcéra zase pri ťažkostiach s astmou a na migrénu. Využívame ho denne.

Dušan Bača, Levice

Trpěla jsem řadou potíží jako syndromem karpálního tunelu, migrenózními bolestmi hlavy, vysokým krevním tlakem, hyperfunkcí štítné žlázy. Po léčbě magnetoterapií se zdravotní stav upravil.

Marie Miková, Znojmo

Aplikace magnetoterapie při migréně

Při migréně doporučujeme analgetické frekvence 4- 6 Hz při akutních potížích na hlavu a krční páteř solenoidem a v době mezi ataky 50 – 81 Hz na oblast břicha-jater plochým aplikátorem a zvýšený pitný režim.

 

Můžete léčit i tyto potíže

  • Tinnitus (ušní šelesty, pískání v uších)
  • Bolesti zubů
  • Mozková dysfunkce
  • Atrofie nervus opticus, šeroslepost
  • Stavy po cévní mozkové příhodě
  • Lehká mozková dysfunkce (LMD)

Magnetoterapie a migréna – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při migréně? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při migréně.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.