Osteoporóza

Editor: | 13 května 2019

Bolí vás silně v zádech? Viditelně se vám zakřivují a ztrácíte na centimetrech tělesné výšky? Onemocnění, které přichází pomalu a zůstává dlouho nerozpoznáno až s první zlomeninou po banálním pádu či zakopnutí, je právě osteoporóza.

Osteoporóza, osteochondróza - popis diagnóz
Obrázek: Osteoporóza

Hledáte řešení osteoporózy?

Chcete se zbavit potíží?

Popis osteoporózy a příčiny vzniku

Osteoporóza je nejčastějším systémovým onemocněním kosti. Často je pro tuto nemoc používáno synonymum „řídnutí kostí“. Jedná se o metabolickou poruchu, která patří mezi významné civilizační choroby. Onemocnění způsobuje snížení množství kostní hmoty a zároveň snížení kvality tkáně kosti.

Kosti ztrácejí na odolnosti a hrozí vznik závažných zlomenin. Většina zlomenin u osob staršího věku vzniká na podkladě osteoporózy.

Osteoporóza se rozvíjí velmi pomalu a často není pozorován žádný příznak, který by varoval o přítomnosti onemocnění. Bolest je obvykle zaznamenána až ve chvíli, kdy je zahájen proces deformování kloubů, nebo vznikají drobné zlomeniny.

Takzvaná primární osteoporóza vzniká zejména na podkladě změn nastávajících po menopauze nebo vlivů stárnutí.

Sekundární osteoporóza se pak objevuje na podkladě vzniku jiných onemocnění nebo je způsobena účinky některých užívaných léků.

Osteoporóza postihuje především ženy po menopauze a starší osoby obou pohlaví. Případů onemocnění osteoporózou v populaci neustále přibývá.

Mezi příčiny onemocnění patří:

 • nedostatek pohlavních hormónů,
 • nedostatečné zásobení těla vápníkem a vitamínem D,
 • nedostatek tělesného pohybu,
 • toxické látky,
 • nemoci.

Léčba osteoporózy – zbavte se potíží

Léčba osteoporózy je dlouhodobá a je nastavena podle míry rizika zlomeniny u konkrétního pacienta. To je počítáno podle standardizovaných tabulek a škál.

Je nutné vyloučit toxické vlivy v podobě kouření a alkoholu, a dále zcela omezit činnosti s rizikem pádu. Naopak je nutné zařadit dostatečné množství fyzických aktivit, u kterých nehrozí pád.

Důležitá je strava, zejména příjem vitamínu D a vápníku v dostatečném množství.

Dále se využívá takzvaných stimulátorů kostní novotvorby, látek snižujících odbourávání kostní tkáně, hormonální substituce a dalších farmakologických nástrojů.

Pokud dojde ke vzniku zlomeniny, zvažuje chirurg před stanovením způsobu řešení fraktury také celkový stav pacienta.

Je využívána léčebná rehabilitace. Léčba může být podpořena fyzikální terapií.

3D pulzní terapie Biomag významně pomáhá řešit osteoporózu.

 

Vysvětlení vybraných pojmů:

 • Civilizační choroba – skupina nemocí plynoucích ze současného životního stylu.
 • Menopauza – ztráta menstruace po přechodu.

Patentovaná 3D pulzní terapie Biomag. Jak působí?

Základním principem působení 3D pulzní terapie Biomag je generování elektromagnetických pulzů. Tyto pulzy přes oděv i přes celou hloubku tkáně pronikají až do místa cílené aplikace. Pulzy mají speciálně vyvinuté biotropní parametry (například frekvenci, tvar, intenzitu) tak, aby co nejlépe ovlivňovali různé zdravotní potíže.

Pro tuto léčbu na principu elektromagnetických pulzů se obecně používá pojem pulzní magnetoterapie (v angličtině se obvykle používá zkratka PEMF).

Patentovaná 3D technologie Biomag navíc zajišťuje přesnější a nerušený tvar pulzů, zvyšuje výkon a pulzy díky ní mohou působit z různých stran. Jedná se tak o zcela novou a unikátní medicínskou technologii na trhu.

Jaké jsou výhody terapie v případě osteoporózy?

 • Pomáhá tlumit bolesti.
 • Podporuje metabolické procesy v kostech vedoucí k lepšímu zabudování podávaných stavebních látek.
 • Díky jednoduchému ovládání lze aplikovat i v domácí péči.
 • Jedná se o řešení bez dalších léků.
 • Jde o neinvazivní metodu.

3D terapie Biomag a její účinky – vysvětluje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulzní terapie – vědecké studie

Efekty pulzní terapie (PEMF) u osteoporózy jsou podloženy mnoha studiemi. Například klinická studie provedená roce 2011 autory působící na Fakultě biomedicínského inženýrství Čtvrté vojenské lékařské univerzitě v čínském Xi’an doporučuje použití pulzní terapie (PEMF) jako prevence proti rozvoji osteoporózy a úbytku kostní hmoty. Z uvedeného vyplývá, že 3D pulzní terapie Biomag může pomoci díky svému hojivému a analgetickému efektu řešit potíže u osteoartritidy a přispět k fyzickému zdraví pacienta. Více o vědecké studii.

Pozitivní efekty aplikací pulzního magnetického pole (PEMF) dokládají klinické studie od významných autorit a renomovaných institucí.  Nejnovější seznam těchto klinických studií naleznete na této stránce. Kontaktujte nás a rádi vám pomůžeme snadno se orientovat v těchto odborných datech.

Na našem oddělení je aplikace magnetického pulzního pole velmi dobře využívána. Oceňujeme možnost aplikace nejen dle čísel programu, ale i možnost vytváření vlastních programů. Přístroj je malý, dobře se ovládá, ovládání je jednoduché, při velmi dobrém výkonu.

Fakultní nemocnice Na Bulovce Praha – Oddělení léčebné rehabilitace

Léčení pulzním magnetickým polem v našich lázních používáme více než 10 let. Přístroje Biomag používáme jak v rámci rehabilitační, tak lázeňské léčby. Kombinace magnetoterapie s jinými rehabilitačními metodami je velice výhodná, neboť dochází ke sčítání účinků magnetoterapie s jinými metodami (účinku proti bolesti, proti otoku, regeneračního účinku a myorelaxačního).

Anenské slatinné lázně – Lázně Bělohrad

S přístrojem jsme spokojeni, dobrá je i manipulace s aplikátory a léčebné výsledky. Odezva od pacientů je kladná. Frekvence využití je zhruba 50 aplikací týdně.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

 

Pristroj Biomag používam na osteoporózu a bolesti kĺbov. Pristroj mi pomáha.

Marta Mihalovičová, Jablonice

Přístroj používáme denně. Nejvíc maminka, která se léčí s osteoporózou a bronchiálním astmatem. Příležitostně ho používáme všichni na nachlazení, průdušky, bolesti hlavy.

Jana Machalová, Bučovice

Mám artrózu a osteoporózu. Každý den si aplikuji příslušný program na bolavá místa. Vím, že v 65 letech nebudu mít klouby jak mladice. Pryč je doba, když jsem při ulehnutí do postele nevěděla, jak si lehnout, aby mně neškubalo v kyčli.

Olga Tomečková, Orlová

*Informační dodatek: Výsledky terapie mohou být individuální a nemusí tak vždy odpovídat zde zveřejněným zkušenostem.

Lékaři a naši další klienti využívají pulzní terapii Biomag také na tyto onemocnění
a potíže:

 • Diabetes
 • Bolesti páteře
 • Bércové vředy
 • Vysoký tlak
 • Karpální tunel
 • Artrózy kloubů
 • Další potíže

Rezervujte si vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag

Společnost Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostřednictvím certifikovaných partnerů možnost vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag po celé České Republice.

Cílem je, aby se každý mohl s přístroji a terapií seznámit a osobně ji otestovat.

Využijte tuto možnost a vyzkoušejte patentovanou 3D pulzní terapii.

Zákazník

Zanechte kontakt našemu specialistovi

 • ✓ Poskytne veškeré informace, které Vás zajímají
 • ✓ Posoudí Vaše zdravotní potíže
 • ✓ Pomůže s výběrem nejvhodnějšího přístroje
 • Umožní vyzkoušení a případně pro Vás zajistí objednání přístroje

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x