Osteoporóza, osteochondróza

Editor: | 3. listopadu 2018

Charakteristika programu osteoporóza, osteochondróza:Osteoporóza je progresivní systémové onemocnění skeletucharakterizované úbytkem kostní hmoty a poruchami mikroarchitektury kostní tkáně s následným zvýšením fragility kostí a tendencí ke zlomeninám. Dle WHO je osteoporózahodnocena jako snížení kostní denzity pod -2,5 SD ve srovnání s mladými jedinci. Kostní hmota narůstá zhruba do věku 25 až 30 let, pak následuje různě dlouhé období stabilizace, po kterém nastává pokles. U žen se startuje pokles nejvíce po menopauze a asi u 20% vede k rozvoji osteoporózy. Protektivně při osteoporóze působí sexuální hormony a růstový hormon, adekvátní přísun vápníku, vitaminu D, pohybová aktivita.

Osteoporóza – urychlení úbytku kostní tkáně způsobuje pokles hormonálních hladin, nedostatek minerálů a vitaminů, nehybnost a nízká pohybová aktivita, poruchy vstřebávání, zvýšený příjem fosfátu, alkohol, některá další vnitřní onemocnění jater, ledvin aj. Léčba osteoporózy je komplexní (hormonální, substituce minerálů a vitaminů aj.).

Zkušenosti pacientů

Přístroj používáme denně. Nejvíc maminka, která se léčí s osteoporózou a bronchiálním astmatem. Příležitostně ho používáme všichni na nachlazení, průdušky, bolesti hlavy.

Jana Machalová, Bučovice

Mám artrózu a osteoporózu. Každý den si aplikuji příslušný program na bolavá místa. Vím, že v 65 letech nebudu mít klouby jak mladice. Pryč je doba, když jsem při ulehnutí do postele nevěděla, jak si lehnout, aby mně neškubalo v kyčli.

Olga Tomečková, Orlová

Pristroj Biomag používam na osteoporózu a bolesti kĺbov. Pristroj mi pomáha.

Marta Mihalovičová, Jablonice

Využití magnetoterapie při osteoporóze

Při osteoporóze je součástí podpůrného působení na udržení kvality kostní tkáně a pro potlačení bolesti aplikace nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag. Magnetoterapie podporuje metabolické procesy v kostech vedoucí k lepšímu zabudování podávaných stavebních látek a k výraznému snížení případných bolestivých stavů při osteoporóze. Při osteoporóze magnetoterapie významně urychluje hojení, aktivuje tvorbu nové tkáně (rychlá stavba kostní tkáně a zavápnění) a vede k zvýšení citlivosti na parathormon.

Můžete léčit i tyto potíže

  • Magnetizace vody
  • Osteoartritida, artritida
  • Bolestivé stavy
  • Myorelaxace – uvolnění spasmů kosterního svalstva
  • Lymská borelióza
  • Metabolizmus – ovlivnění látkové výměny

Aplikace magnetoterapie při osteoporóze

Při osteoporóze zpočátku aplikujeme protibolestivé frekvence 4 – 6Hz a po jejich utlumení hojivé ve frekvenčním rozsahu 36 – 44 Hz.

Magnetoterapie a osteoporóza, resp. osteochondróza – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při osteoporóze, resp. osteochondróze? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při osteoporóze, resp. osteochondróze.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.