Revma (progresivní polyartritida, revmatoidní artritida)

Editor: | 14 května 2019

Trpíte bolestmi v kloubech a máte je oteklé? Jste unavení, vyčerpaní a dostavuje se mírná horečka? Můžete trpět progresivní polyartritidou. Onemocnění vede k závažným deformitám kloubů, časté pracovní neschopnosti či dokonce trvalé invaliditě.

Revma - popis revmatoidní artritidy
Obrázek: Revma (progresivní polyartritida, revmatoidní artritida)

Hledáte řešení revma?

Chcete se zbavit potíží?

Popis revmatu, progresivní polyartritidy, revmatoidní artritidy a příčiny vzniku

Revmatoidní artritida patří mezi nejčastější revmatická onemocnění (revma).

Jde o chronické systémové autoimunitní onemocnění. Imunitní systém napadá a ničí vlastní tkáně. Postihuje převážně klouby, mnohdy však i jiné orgány.

Projevuje se jako otok, horkost, citlivost na dotek, bolestivost a snížená funkčnost. Zánět po nějaké době vyústí v destrukci a deformaci kloubu.

Choroba se označuje též jako progresivní polyartritida. Tento název vystihuje její chronický dlouhodobě a postupně gradující průběh. Polyartritida se vyznačuje záněty několika kloubů zároveň. Onemocnění se objevuje symetricky na kloubech obou polovin těla. Dochází k deformitám kloubů, které omezují či zcela zabraňují funkci kloubu.

Během deseti let trvání progresivní formy nemoci se stává až 50 % pacientů neschopných práce. Omezení pohyblivosti může vygradovat až v trvalou invaliditu.

Postiženy jsou až třikrát častěji ženy. První příznaky se objevují nejčastěji mezi 35. a 50. rokem.

Progresivní polyartritida má charakteristické celkové projevy. Rozvoj onemocnění je často pozvolný, vyznačuje se bolestmi, únavou a celkovou slabostí, objevuje se ranní ztuhlost postižených kloubů. Zhruba u 10 % postižených je onemocnění zahájeno akutní polyartritidou, kdy výrazné projevy nastoupí během několika dnů.

Přesná příčina kloubního revma není známa, ale hlavním škodlivým mechanismem je neinfekční chronický nitrokloubní zánět.

Léčba revmatu, progresivní polyartritidy, revmatoidní artritidy) – zbavte se bolesti

Cílem léčby progresivní polyartritidy je úleva od bolesti a potlačení zánětu.

Moderní přístup k léčbě však usiluje také o zabránění vzniku destrukce kloubu, vývoje deformit a zachování funkčního stavu kloubů.

Léčba progresivní artritidy je obvykle trvalá, často v podobě kombinace více léků modifikujících průběh choroby (takzvané DMARDs), glukokortikoidů a nesteroidních antirevmatik.

Jsou vyžadována režimová opatření a soustavná rehabilitace. K podpoře léčby je vhodné aplikovat 3D pulzní terapii.

3D pulzní terapie Biomag pomáhá řešit příznaky progresivní polyartritidy.

Vysvětlení vybraných pojmů:

 • Disease modifying antirheumatic drugs, DMARDs – léky modifikujících průběh choroby.
 • Glukokortikoidy – steroidní hormony tvořené kůrou nadledvin (zona fasciculata).
 • Nesteroidní antirevmatikum – nesteroidní léčivo působící proti bolesti, horečce a zánětu.

Patentovaná 3D pulzní terapie Biomag. Jak působí?

Základním principem působení 3D pulzní terapie Biomag je generování elektromagnetických pulzů. Tyto pulzy přes oděv i přes celou hloubku tkáně pronikají až do místa cílené aplikace. Pulzy mají speciálně vyvinuté biotropní parametry (například frekvenci, tvar, intenzitu) tak, aby co nejlépe ovlivňovali různé zdravotní potíže.

Pro tuto léčbu na principu elektromagnetických pulzů se obecně používá pojem pulzní magnetoterapie (v angličtině se obvykle používá zkratka PEMF).

Patentovaná 3D technologie Biomag navíc zajišťuje přesnější a nerušený tvar pulzů, zvyšuje výkon a pulzy díky ní mohou působit z různých stran. Jedná se tak o zcela novou a unikátní medicínskou technologii na trhu.

Jaké jsou výhody terapie v případě progresivní polyartritidy? 

 • Pomáhá tlumit bolesti.
 • Působí proti zánětům a otokům.
 • Pomáhá zlepšovat hybnost a zpomalovat další poškozování kloubů.
 • Díky jednoduchému ovládání lze aplikovat i v domácí péči.
 • Jedná se o řešení bez dalších léků.
 • Jde o neinvazivní metodu.

3D terapie Biomag a její účinky – vysvětluje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulzní terapie – vědecké studie

Efekty pulzní terapie (PEMF) na léčbu artritidy jsou podloženy mnoha studiemi. Například klinická studie provedená vědeckým týmem R. Selvama (2007), jejíž výsledky byly publikovány ve vědeckém časopise Life Sciences prokazuje, že pulzní terapie (PEMF) svým protizánětlivým efektem napravuje škody, kterou artritida v organizmu způsobuje. Z uvedeného vyplývá, že 3D pulzní terapie Biomag díky svému protizánětlivému efektu může pomoci při léčbě revmatoidní artritidy. Více o vědecké studii.

Pozitivní efekty aplikací pulzního magnetického pole (PEMF) dokládají klinické studie od významných autorit a renomovaných institucí.  Nejnovější seznam těchto klinických studií naleznete na této stránce. Kontaktujte nás a rádi vám pomůžeme snadno se orientovat v těchto odborných datech.

Na našem oddělení je aplikace magnetického pulzního pole velmi dobře využívána. Oceňujeme možnost aplikace nejen dle čísel programu, ale i možnost vytváření vlastních programů. Přístroj je malý, dobře se ovládá, ovládání je jednoduché, při velmi dobrém výkonu.

Fakultní nemocnice Na Bulovce Praha – Oddělení léčebné rehabilitace

Léčení pulzním magnetickým polem v našich lázních používáme více než 10 let. Přístroje Biomag používáme jak v rámci rehabilitační, tak lázeňské léčby. Kombinace magnetoterapie s jinými rehabilitačními metodami je velice výhodná, neboť dochází ke sčítání účinků magnetoterapie s jinými metodami (účinku proti bolesti, proti otoku, regeneračního účinku a myorelaxačního).

Anenské slatinné lázně – Lázně Bělohrad

S přístrojem jsme spokojeni, dobrá je i manipulace s aplikátory a léčebné výsledky. Odezva od pacientů je kladná. Frekvence využití je zhruba 50 aplikací týdně.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

 

Manželka měla potíže s pravým kyčlem a levým ramenem. Bolest buď úplně vymizela, nebo značně ustoupila.

Jan Klouda, Červený Kříž

Pristroj Biomag používam manžel a ja. Manžel po operácii srdca a na prekrvenie končatín. Ja na kĺbové problémy: osteoporózu, artrózu a reumatickú artritídu.

Emília Dzuráková, Bošáca

V zimě 2002 jsem onemocněla zánětem ramenního kloubu, nemohla jsem pohnout rukou. Přístroj Biomag jsem si zapůjčila od své sestry a používala 2x denně v základní aplikaci. Za 3 týdny jsem byla zcela v pořádku.

Broňa Poláková, Nemyčeves

*Informační dodatek: Výsledky terapie mohou být individuální a nemusí tak vždy odpovídat zde zveřejněným zkušenostem.

Lékaři a naši další klienti využívají pulzní terapii Biomag také na tyto onemocnění
a potíže:

 • Diabetes
 • Bolesti páteře
 • Bércové vředy
 • Vysoký tlak
 • Karpální tunel
 • Artrózy kloubů
 • Další potíže

Rezervujte si vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag

Společnost Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostřednictvím certifikovaných partnerů možnost vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag po celé České Republice.

Cílem je, aby se každý mohl s přístroji a terapií seznámit a osobně ji otestovat.

Využijte tuto možnost a vyzkoušejte patentovanou 3D pulzní terapii.

Zákazník

Zanechte kontakt našemu specialistovi

 • ✓ Poskytne veškeré informace, které Vás zajímají
 • ✓ Posoudí Vaše zdravotní potíže
 • ✓ Pomůže s výběrem nejvhodnějšího přístroje
 • Umožní vyzkoušení a případně pro Vás zajistí objednání přístroje

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x