Revma (progresivní polyartritida, revmatoidní artritida)

Editor: | 3. listopadu 2018

Charakteristika programu revma – progresivní polyartritida, revmatoidní artritida, kloubní revma: K nejčastějším revmatickým nemocem postihujícím kloubypatří revmatoidní artritida (revma), Bechtěrevova nemoc a psoriatická artritida. Přesná příčina kloubního revma není známa, ale hlavním škodlivým mechanismem je neinfekční chronický nitrokloubní zánět – autoimunitní proces, kdy imunitní systém napadá a ničí vlastní tkáně. Projevuje se jako otok, horkost, citlivost na dotek, bolestivost a snížená funkčnost. Zánět po nějaké době vyústí v destrukci a deformaci kloubu, tedy v progresivní polyartritidu – revma..

Revma – polyarthritis progressiva (revmatoidní artritida) je celkové chronické zánětlivé onemocnění pojivové tkáně, které je charakterizované zánětem kloubních struktur, vznikem granulační tkáně, devastací chrupavky, uvolňováním vazů, popř. jizvením. V těžších případech revma mohou vzniknout patologické změny i na dalších orgánech. Revmapostihuje častěji ženy ve středním věku. Revma se projevuje bolestivostí, pocitem ranní ztuhlosti, otokem drobných kloubů rukou, popř. i kloubů jiných. Nejčastěji jsou při revma zánětlivě postiženy drobné klouby ruky, zápěstí a hlezenní kloub, ale i kyčle a kolena.
ankylosující spondylitidy (Bechtěrevova choroba) jde o chronické zánětlivé onemocnění, postihující převážně SI a intervertebrální klouby, s postupným tuhnutím až ankylosou páteře.

Terapeuticky je při revma důležitá úprava životního prostředí a životosprávy, rehabilitace, lázeňská léčba a léky s účinky protizánětlivými a analgetickými.

Zkušenosti pacientů

V zimě 2002 jsem onemocněla zánětem ramenního kloubu, nemohla jsem pohnout rukou. Přístroj Biomag jsem si zapůjčila od své sestry a používala 2x denně v základní aplikaci. Za 3 týdny jsem byla zcela v pořádku.

Broňa Poláková, Nemyčeves

Pristroj Biomag používam manžel a ja. Manžel po operácii srdca a na prekrvenie končatín. Ja na kĺbové problémy: osteoporózu, artrózu a reumatickú artritídu.

Emília Dzuráková, Bošáca

Manželka měla potíže s pravým kyčlem a levým ramenem. Bolest buď úplně vymizela, nebo značně ustoupila.

Jan Klouda, Červený Kříž

Využití magnetoterapie při revma (progresivní polyartritidě)

Při progresivní polyartritidě (revma) je pro využití nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag jedna ze základních indikací. Přínosem je její analgetický, protiotokový, protizánětlivý a hojivý efekt. Magnetoterapie pomáhá u chronických postižení zlepšovat hybnost a zpomalovat další poškozování kloubů a přináší celkovou úlevu od bolesti.

Můžete léčit i tyto potíže

  • Lymská borelióza
  • Klíšťová encefalitida – rekonvalescence
  • Před masáží
  • Volba individual
  • Bolestivé stavy
  • Vrcholový sport – namožení, únava, mikrotraumata

Aplikace magnetoterapie při revma (progresivní polyartritidě)

Při progresivní polyartritidě (revma) zpočátku přednostně tlumíme bolesti nízkými frekvencemi 4-6 Hz a po útlumu kombinujeme s programy regeneračními 25 – 50 Hz. Vhodný aplikátor vybíráme podle lokalizace postižení. Nejčastěji solenoid na malé klouby a velký plochý nebo lůžkový aplikátor na páteř.

Magnetoterapie a revma (progresivní polyartritidě) – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při progresivní polyartritidě (revma)? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při progresivní polyartritidě (revma).

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.