Revma (progresivní polyartritida, revmatoidní artritida)

Charakteristika programu revma – progresivní polyartritida, revmatoidní artritida, kloubní revma: K nejčastějším revmatickým nemocem postihujícím kloubypatří revmatoidní artritida (revma), Bechtěrevova nemoc a psoriatická artritida. Přesná příčina kloubního revma není známa, ale hlavním škodlivým mechanismem je neinfekční chronický nitrokloubní zánět – autoimunitní proces, kdy imunitní systém napadá a ničí vlastní tkáně. Projevuje se jako otok, horkost, citlivost na dotek, bolestivost a snížená funkčnost. Zánět po nějaké době vyústí v destrukci a deformaci kloubu, tedy v progresivní polyartritidu – revma..

Revma – polyarthritis progressiva (revmatoidní artritida) je celkové chronické zánětlivé onemocnění pojivové tkáně, které je charakterizované zánětem kloubních struktur, vznikem granulační tkáně, devastací chrupavky, uvolňováním vazů, popř. jizvením. V těžších případech revma mohou vzniknout patologické změny i na dalších orgánech. Revmapostihuje častěji ženy ve středním věku. Revma se projevuje bolestivostí, pocitem ranní ztuhlosti, otokem drobných kloubů rukou, popř. i kloubů jiných. Nejčastěji jsou při revma zánětlivě postiženy drobné klouby ruky, zápěstí a hlezenní kloub, ale i kyčle a kolena.
ankylosující spondylitidy (Bechtěrevova choroba) jde o chronické zánětlivé onemocnění, postihující převážně SI a intervertebrální klouby, s postupným tuhnutím až ankylosou páteře.

Terapeuticky je při revma důležitá úprava životního prostředí a životosprávy, rehabilitace, lázeňská léčba a léky s účinky protizánětlivými a analgetickými.

Zkušenosti pacientů

Manželka měla potíže s pravým kyčlem a levým ramenem. Bolest buď úplně vymizela, nebo značně ustoupila.

Jan Klouda, Červený Kříž

Pristroj Biomag používam manžel a ja. Manžel po operácii srdca a na prekrvenie končatín. Ja na kĺbové problémy: osteoporózu, artrózu a reumatickú artritídu.

Emília Dzuráková, Bošáca

V zimě 2002 jsem onemocněla zánětem ramenního kloubu, nemohla jsem pohnout rukou. Přístroj Biomag jsem si zapůjčila od své sestry a používala 2x denně v základní aplikaci. Za 3 týdny jsem byla zcela v pořádku.

Broňa Poláková, Nemyčeves

Využití magnetoterapie při revma (progresivní polyartritidě)

Při progresivní polyartritidě (revma) je pro využití nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag jedna ze základních indikací. Přínosem je její analgetický, protiotokový, protizánětlivý a hojivý efekt. Magnetoterapie pomáhá u chronických postižení zlepšovat hybnost a zpomalovat další poškozování kloubů a přináší celkovou úlevu od bolesti.

Můžete léčit i tyto potíže

  • Lymská borelióza
  • Zlomeniny
  • Myorelaxace – uvolnění spasmů kosterního svalstva
  • Dna
  • Artritidy kloubů
  • Polyneuropatie

Aplikace magnetoterapie při revma (progresivní polyartritidě)

Při progresivní polyartritidě (revma) zpočátku přednostně tlumíme bolesti nízkými frekvencemi 4-6 Hz a po útlumu kombinujeme s programy regeneračními 25 – 50 Hz. Vhodný aplikátor vybíráme podle lokalizace postižení. Nejčastěji solenoid na malé klouby a velký plochý nebo lůžkový aplikátor na páteř.

Magnetoterapie a revma (progresivní polyartritidě) – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při progresivní polyartritidě (revma)? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při progresivní polyartritidě (revma).

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.