Alzheimerova demence – Alzheimer

Editor: | 3. listopadu 2018

Popis Alzheimerovy demence (tzv. Alzheimera): Jde o neurodegenerativní onemocnění mozku, při kterém dochází k postupné demenci. Alzheimerova demence vede k rozpadu nervových vláken, nervových buněk a ke změně látkové činnosti mozku v důsledku ukládání patologických proteinů. To vede k atrofii mozku, tvorbě beta-amyloidu, formaci plaku, úbytku acetylcholinu, sterilnímu zánětu a působením volných kyslíkových radikálů k zániku neuronů. V současné době vede léčba Alzheimerovy demence spíše ke zpomalování postupu nemoci a zaměřuje se na zlepšení metabolismu mozku, hormonální terapii, inhibici acetylcholinesteráz a podávání látek s protizánětlivým a doplňkově i antioxidačním efektem.

Využití magnetoterapie při Alzheimerově demenci

K doplňkové léčbě Alzheimerovy demence patří i rehabilitace, v rámci které lze aplikovat nízkofrekvenční pulzní magnetoterapii, která svým vasodilatačním a protizánětlivým efektem zlepšuje přísun živin a kyslíku pro centrální nervový systém a podílet na zpomalování progrese nemoci a stabilizování zdravotního stavu. Vyšší stimulační frekvence vedou k přímé stimulaci nervové aktivity.

Zkušenosti pacientů

Pulzní magnetoterapii používá téměř celá rodina. Má matka se díky ní dokonce vyléčila z těžké choroby. Dnes má pulzní magnetoterapie u nás doma nezastupitelnou roli, plní vlastně funkci jakéhosi „domácího lékaře“.

Paní Paťhová, Trhová Štěpánov

Prístroj Biomag sme kúpili asi pred 10 rokmi. Vtedy diagnostikovali môjmu manželovi diagnózu Alzheimer. Pristroj používame skoro každý deň. Ja na chrbát a ruky. Sme s ním veľmi spokojní.

Eva Tvrdoňová, Soblahov

Aplikace magnetoterapie při Alzheimerově demenci

Při Alzheimerově demenci aplikujeme denně programy s rozsahem 2-25 a 50-81Hz s vasodilatačním a stimulačním efektem. Vhodný solenoid na hlavu a plochý aplikátor na oblast páteře.

 

Můžete léčit i tyto potíže

  • Zlomeniny
  • Chrupavky, poškození menisku, regenerace
  • Relaxace
  • Alzheimerova demence – Alzheimer
  • Rekonvalescence
  • Osteoartritida, artritida

Magnetoterapie a Alzheimerova demence

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při Alzheimerově demenci? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při Alzheimerově demenci.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.