Alzheimerova demence – Alzheimer

Editor: | 3. listopadu 2018

Popis Alzheimerovy demence (tzv. Alzheimera): Jde o neurodegenerativní onemocnění mozku, při kterém dochází k postupné demenci. Alzheimerova demence vede k rozpadu nervových vláken, nervových buněk a ke změně látkové činnosti mozku v důsledku ukládání patologických proteinů. To vede k atrofii mozku, tvorbě beta-amyloidu, formaci plaku, úbytku acetylcholinu, sterilnímu zánětu a působením volných kyslíkových radikálů k zániku neuronů. V současné době vede léčba Alzheimerovy demence spíše ke zpomalování postupu nemoci a zaměřuje se na zlepšení metabolismu mozku, hormonální terapii, inhibici acetylcholinesteráz a podávání látek s protizánětlivým a doplňkově i antioxidačním efektem.

Využití magnetoterapie při Alzheimerově demenci

K doplňkové léčbě Alzheimerovy demence patří i rehabilitace, v rámci které lze aplikovat nízkofrekvenční pulzní magnetoterapii, která svým vasodilatačním a protizánětlivým efektem zlepšuje přísun živin a kyslíku pro centrální nervový systém a podílet na zpomalování progrese nemoci a stabilizování zdravotního stavu. Vyšší stimulační frekvence vedou k přímé stimulaci nervové aktivity.

Zkušenosti pacientů

Prístroj Biomag sme kúpili asi pred 10 rokmi. Vtedy diagnostikovali môjmu manželovi diagnózu Alzheimer. Pristroj používame skoro každý deň. Ja na chrbát a ruky. Sme s ním veľmi spokojní.

Eva Tvrdoňová, Soblahov

Pulzní magnetoterapii používá téměř celá rodina. Má matka se díky ní dokonce vyléčila z těžké choroby. Dnes má pulzní magnetoterapie u nás doma nezastupitelnou roli, plní vlastně funkci jakéhosi „domácího lékaře“.

Paní Paťhová, Trhová Štěpánov

Aplikace magnetoterapie při Alzheimerově demenci

Při Alzheimerově demenci aplikujeme denně programy s rozsahem 2-25 a 50-81Hz s vasodilatačním a stimulačním efektem. Vhodný solenoid na hlavu a plochý aplikátor na oblast páteře.

 

Můžete léčit i tyto potíže

  • Relaxace
  • Pooperační stav
  • Přerušení nervu po úrazu – poranění periferního nervu
  • Magnetizace vody
  • Pseudoartrózy (paklouby) – podpora hojení
  • Chrupavky, poškození menisku, regenerace

Magnetoterapie a Alzheimerova demence

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při Alzheimerově demenci? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při Alzheimerově demenci.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.