Alzheimerova demence – Alzheimer

Editor: | 29 dubna 2020

Máte špatnou paměť a postupně ztrácíte schopnost se učit? Orientujete se hůře v čase? Tyto na první pohled snadno přehlédnutelné příznaky mohou znamenat vážné onemocnění Alzheimerovu chorobu. Včasným rozpoznáním a léčbou lze zpomalit průběh nemoci.

Alzheimer - popis Alzheimerovy demence
Obrázek: Alzheimerova demence – Alzheimer

Hledáte řešení Alzheimerovy choroby?

Chcete se zbavit potíží?

Popis Alzheimerovy demence a příčiny vzniku

Alzheimerova choroba je neurodegenerativní onemocnění mozku, při kterém dochází k postupné demenci.

Dochází k nevratným změnám na mozku a poklesu kognitivních funkcí, jako jsou myšlení, paměť a úsudek. Jde o nejčastější typ demence u osob starších 65 let.

V raném stádiu dochází k poruchám paměti, časové dezorientaci, známkám deprese, úzkostí a dalším snadno přehlédnutelným příznakům.

Ve středním stádiu onemocnění se prohlubují poruchy osobnosti, člověk přestává být schopen vykonávat běžné aktivity, obtížně komunikuje a je zmaten.

V pozdním, posledním stádiu dochází k poruchám příjmu potravy, rozpoznání blízkých osob, úplné ztrátě soběstačnosti a rozkladu celé osobnosti.

Onemocnění je smrtelné, lékaři dokáží pouze zpomalit jeho průběh.

Přesná příčina onemocnění není známa.

Mezi rizikové faktory vzniku onemocnění patří:

 • věk,
 • dědičnost,
 • otřesy mozku.

Léčba Alzheimerovy demence – zbavte se potíží

V současné době vede léčba Alzheimerovy demence spíše ke zpomalování postupu nemoci.

Vhodná prevence spočívá ve zdravém životním stylu, zdravé stravě a fyzické aktivitě. Je doporučováno trénovat mozek luštěním křížovek, sudoku a hraním společenských her.

Podávájí se kognitiva. Jsou to látky, které brání odbourávání acetylcholinu a zlepšují kognitivní funkce (myšlení, učení a paměť).

Dalšími léky jsou neuroleptika (odstraňují agresivitu a neklid), antidepresiva (zmírňují deprese), hypnotika (pomáhají nemocným spát) a anxiolytika (tlumí úzkosti).

Důležitá je psychická podpora a péče rodiny a nejbližšího okolí nemocného.

K doplňkové léčbě Alzheimerovy demence patří i rehabilitace.

Významné uplatnění v rámci rehabilitace nachází 3D pulzní terapie, která se může podílet na zpomalování progrese nemoci a stabilizování zdravotního stavu.

Vysvětlení vybraných pojmů:

 • Neurodegenerativní onemocnění – zastřešující termín pro celou řadu stavů, které primárně ovlivňují neurony v lidském mozku (například Parkinsonova choroba, Alzheimerova choroba).
 • Kognitivní funkce – všechny myšlenkové procesy, které nám umožňují rozpoznávat, pamatovat si, učit se a přizpůsobovat se neustále se měnícím podmínkám prostředí.

Patentovaná 3D pulzní terapie Biomag. Jak působí?

Základním principem působení 3D pulzní terapie Biomag je generování elektromagnetických pulzů. Tyto pulzy přes oděv i přes celou hloubku tkáně pronikají až do místa cílené aplikace. Pulzy mají speciálně vyvinuté biotropní parametry (například frekvenci, tvar, intenzitu) tak, aby co nejlépe ovlivňovali různé zdravotní potíže.

Pro tuto léčbu na principu elektromagnetických pulzů se obecně používá pojem pulzní magnetoterapie (v angličtině se obvykle používá zkratka PEMF).

Patentovaná 3D technologie Biomag navíc zajišťuje přesnější a nerušený tvar pulzů, zvyšuje výkon a pulzy díky ní mohou působit z různých stran. Jedná se tak o zcela novou a unikátní medicínskou technologii na trhu.

Jaké jsou výhody terapie v případě Alzheimerovy demence? 

 • Pomáhá svým vasodilatačním efektem.
 • Působí proti zánětům.
 • Zlepšuje přísun živin a kyslíku pro centrální nervový systém.
 • Díky jednoduchému ovládání lze aplikovat i v domácí péči.
 • Jedná se o řešení bez léků.
 • Jde o neinvazivní metodu.

3D terapie Biomag a její účinky – vysvětluje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulzní terapie – vědecké studie

Klinicky nejvýznamnější účinky 3D pulzní terapie Biomag u pacientů s Alzheimerovou demencí spočívají zejména v jejich vasodilatačním a protizánětlivém efektu.

Pozitivní efekty aplikací pulzního magnetického pole (PEMF) dokládají klinické studie od významných autorit a renomovaných institucí.  Nejnovější seznam těchto klinických studií naleznete na této stránce. Kontaktujte nás a rádi vám pomůžeme snadno se orientovat v těchto odborných datech.

Na našem oddělení je aplikace magnetického pulzního pole velmi dobře využívána. Oceňujeme možnost aplikace nejen dle čísel programu, ale i možnost vytváření vlastních programů. Přístroj je malý, dobře se ovládá, ovládání je jednoduché, při velmi dobrém výkonu.

Fakultní nemocnice Na Bulovce Praha – Oddělení léčebné rehabilitace

Léčení pulzním magnetickým polem v našich lázních používáme více než 10 let. Přístroje Biomag používáme jak v rámci rehabilitační, tak lázeňské léčby. Kombinace magnetoterapie s jinými rehabilitačními metodami je velice výhodná, neboť dochází ke sčítání účinků magnetoterapie s jinými metodami (účinku proti bolesti, proti otoku, regeneračního účinku a myorelaxačního).

Anenské slatinné lázně – Lázně Bělohrad

S přístrojem jsme spokojeni, dobrá je i manipulace s aplikátory a léčebné výsledky. Odezva od pacientů je kladná. Frekvence využití je zhruba 50 aplikací týdně.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

 

Pulzní magnetoterapii používá téměř celá rodina. Má matka se díky ní dokonce vyléčila z těžké choroby. Dnes má pulzní magnetoterapie u nás doma nezastupitelnou roli, plní vlastně funkci jakéhosi „domácího lékaře“.

Paní Paťhová, Trhová Štěpánov

Prístroj Biomag sme kúpili asi pred 10 rokmi. Vtedy diagnostikovali môjmu manželovi diagnózu Alzheimer. Pristroj používame skoro každý deň. Ja na chrbát a ruky. Sme s ním veľmi spokojní.

Eva Tvrdoňová, Soblahov

*Informační dodatek: Výsledky terapie mohou být individuální a nemusí tak vždy odpovídat zde zveřejněným zkušenostem.

Lékaři a naši další klienti využívají pulzní terapii Biomag také na tyto onemocnění
a potíže:

 • Diabetes
 • Bolesti páteře
 • Bércové vředy
 • Vysoký tlak
 • Karpální tunel
 • Artrózy kloubů
 • Další potíže

Rezervujte si vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag

Společnost Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostřednictvím certifikovaných partnerů možnost vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag po celé České Republice.

Cílem je, aby se každý mohl s přístroji a terapií seznámit a osobně ji otestovat.

Využijte tuto možnost a vyzkoušejte patentovanou 3D pulzní terapii.

Zákazník

Zanechte kontakt našemu specialistovi

 • ✓ Poskytne veškeré informace, které Vás zajímají
 • ✓ Posoudí Vaše zdravotní potíže
 • ✓ Pomůže s výběrem nejvhodnějšího přístroje
 • Umožní vyzkoušení a případně pro Vás zajistí objednání přístroje

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x