Tenisový loket

Editor: | 19. února 2019

Charakteristika: Program je určen na bolest v kloubech loketních – tenisový loket (radiální epikondylitis), který vzniká při nadměrném jednostranném zatížení u sportovců a těžce pracujících.

Cíl aplikace magnetoterapie na tenisový loket

Přionemocnění nazývaném tenisový loket tlumí magnetoterapie bolest a podporuje proces hojení společně s ostatní chirurgickou a rehabilitační léčbou. Zánětlivá onemocnění šlach a úponů mají tendenci ke chronicitě a opakovaně se objevují při předčasném zatížení a nedostatečném doléčení a rekonvalescenci. Proto je vhodné magnetoterapii aplikovat preventivně i v klidovém stádiu.

Zkušenosti pacientů

Krom jiného mě trápil tenisový loket. Díky pravidelnému používání magnetoterapie i ve svých 62 letech aktivně hraji tenis a lyžuji.

Zdeněk Fajfr, Choceň

Můj manžel a já jsme přístroj používali denně 1 hod. Manžel velice brzo pocítil úlevu, nemá bolesti-tenisový loket, nenaříká na krční páteř a rameno po úraze nebolí.

Manželé Fukasovi, Dvůr Králové n. Labem

Biomag doporučuji všem a to proto, že nám pomohl od bolestí karpálních tunelů, tenisového lokte a bolesti ramene. Nemuseli jsme konzumovat léky proti bolestem.

Věra Kuklová

Využití magnetoterapie na tenisový loket

tenisového lokte jde o onemocnění svalových a šlachových úponů loketního kloubu, (radiální epicondylus humeru) a patří mezi entezopatie. Přetíženy bývají především svaly natahující zápěstí (extenzory zápěstí) a svaly obracející ruku dlaní vzhůru (supinátory). Rizikové faktory chronické formy tenisového lokte u sportovců můžeme ovlivnit snížením tréninkové zátěže a kompenzačním cvičením. U těžce fyzicky pracujících může pomoci střídání činnosti v průběhu směny. Onemocnění vede k bolesti až nemožnosti úchopu předmětu do ruky a poklesu svalové síly. Léčba je dlouhodobá a zahrnuje jak konzervativní tak chirurgickou péči, klidový režim, ortézy, ledové obklady, analgetika, kortikoidy a při neúspěchu operační zákrok. V rámci konzervativní léčby hraje nejdůležitější roli fyzioterapie, magnetoterapie a další.

Můžete léčit i tyto potíže

  • Tenisový loket
  • Bělání prstů (Raynaudův syndrom)
  • Zmrzlé rameno (ztuhlá ramena)
  • Bolesti po amputaci
  • Artralgie či artróza ramenních kloubů
  • Záněty kloubů ruky a zápěstí

Aplikace magnetoterapie na tenisový loket

Při onemocnění nazývaném tenisový loket aplikujeme nízkofrekvenční pulzní magnetoterapii Biomag lokálně na postižený loket denně, opakovaně a dlouhodobě nejlépe malým diskovým aplikátorem nebo pomocí solenoidu. Na tenisový loket se tak uplatní se analgetický, protiotokový, protizánětlivý a hojivý efekt magnetoterapie.

Magnetoterapie a tenisový loket – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při léčbě potíží nazývaných tenisový loket? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při potížích nazývaných tenisový loket.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.