Tenisový loket

Editor: | 17 ledna 2020

Trápí vás ostrá bolest v oblasti lokte? Dostavuje se nejdříve při námaze následně i v klidu? Příčinou těchto potíží může být onemocnění zvané tenisový loket.

Tenisový loket - popis diagnózy
Obrázek: Tenisový loket

Hledáte řešení tenisového lokte?

Chcete se zbavit bolesti?

Popis tenisového lokte a příčiny vzniku

Tenisový loket  je onemocnění svalových a šlachových úponů loketního kloubu. Patří mezi entezopatie (onemocnění šlach). Vyskytuje se u 3% populace a sice shodně u mužů i žen.

Zatímco u tenisového lokte se bolest projevuje na vnější straně lokte, u oštěpařského (golfového) lokte se bolesti objevují na jeho vnitřní straně.

Bolest může vystřelovat i do jiných částí těla (do ruky, paže, ramene nebo dokonce do krku). Potíže přicházejí postupně. Nejprve se bolesti zpravidla vyskytují krátce po námaze, později se bolest stává trvalou. Může se také objevit otok, zarudnutí nebo zvýšená teplota v místě zánětu.

Onemocnění vede k bolesti až nemožnosti úchopu předmětu do ruky a poklesu svalové síly. Přetíženy bývají především svaly natahující zápěstí (extenzory zápěstí) a svaly obracející ruku dlaní vzhůru (supinátory).

Příčinou tenisového lokte může být řada lidských činnosti. Společné těmto činnostem je jednostranné zatížení. Většinou se jedná o nezvyklé nebo fyzicky náročné práce.

Mezi tyto příčiny patří:

 • šroubování,
 • zahradničení,
 • štípání dříví,
 • sportovní zátěž,
 • ale i práce u počítače.

Léčba tenisového lokte – zbavte se bolesti

Léčba je dlouhodobá a zahrnuje jak konzervativní, tak chirurgickou péči.  Lékař zpravidla doporučí zpočátku klidový režim a užívání ortézy.

Pro snížení bolestivosti se používají obvykle ledové obklady, analgetika, kortikoidy a obstřiky.

V rámci konzervativní léčby hraje důležitou roli fyzikální léčba v podobě 3D pulzní terapie. Zánětlivá onemocnění šlach a úponů mají tendenci k chronickému výskytu a opakovaně se objevují při předčasném zatížení a nedostatečném doléčení a rekonvalescenci. Z tohoto důvodu je vhodné 3D pulzní terapii aplikovat preventivně i v klidovém stádiu.

Rizikové faktory chronické formy tenisového lokte u sportovců můžeme ovlivnit pomocí snížení tréninkové zátěže a kompenzačním cvičením. U těžce fyzicky pracujících může pomoci střídání činnosti v průběhu směny.

Při neúspěchu léčby u chronických stavů je často nutný operační zákrok.

Pro řešení příznaků tenisového lokte, oddálení či předejití chirurgického zákroku hraje významnou roli rehabilitační péče v podobě 3D pulzní terapie Biomag.

Vysvětlení vybraných pojmů:

 • Entezopatie – onemocnění svalových a šlachových úponů, vznikající většinou jejich opakovaným přetěžováním.
 • Extenzory zápěstí – svaly natahující v tomto případě zápěstí.
 • Supinátory – svaly obracející ruku dlaní vzhůru.

Patentovaná 3D pulzní terapie Biomag. Jak působí?

Základním principem působení 3D pulzní terapie Biomag je generování elektromagnetických pulzů. Tyto pulzy přes oděv i přes celou hloubku tkáně pronikají až do místa cílené aplikace. Pulzy mají speciálně vyvinuté biotropní parametry (například frekvenci, tvar, intenzitu) tak, aby co nejlépe ovlivňovali různé zdravotní potíže.

Pro tuto léčbu na principu elektromagnetických pulzů se obecně používá pojem pulzní magnetoterapie (v angličtině se obvykle používá zkratka PEMF).

Patentovaná 3D technologie Biomag navíc zajišťuje přesnější a nerušený tvar pulzů, zvyšuje výkon a pulzy díky ní mohou působit z různých stran. Jedná se tak o zcela novou a unikátní medicínskou technologii na trhu.

Jaké jsou výhody terapie v případě tenisového lokte?

 • Pomáhá tlumit bolesti.
 • Působí proti zánětům a otokům.
 • Díky jednoduchému ovládání lze aplikovat i v domácí péči.
 • Jedná se o řešení bez dalších léků.
 • Jde o neinvazivní metodu.

3D terapie Biomag a její účinky – vysvětluje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulzní terapie – vědecké studie

Efekty pulzní terapie (PEMF) na snížení bolesti u tenisového lokte jsou podloženy mnoha studiemi. Například klinická studie provedená autory působící na Lékařské fakultě pracovišti fyzikální medicíny a rehabilitace v Edirne potvrzuje významné snížení bolesti při námaze a ohýbání právě u pacientů s tenisovým loktem, kterým byla aplikována pulzní terapie (PEMF). Z uvedeného vyplývá, že 3D pulzní terapie Biomag může pomoci zmírnit bolesti u tenisového lokte. Více o vědecké studii.

Pozitivní efekty aplikací pulzního magnetického pole (PEMF) dokládají klinické studie od významných autorit a renomovaných institucí.  Nejnovější seznam těchto klinických studií naleznete na této stránce. Kontaktujte nás a rádi vám pomůžeme snadno se orientovat v těchto odborných datech.

Na našem oddělení je aplikace magnetického pulzního pole velmi dobře využívána. Oceňujeme možnost aplikace nejen dle čísel programu, ale i možnost vytváření vlastních programů. Přístroj je malý, dobře se ovládá, ovládání je jednoduché, při velmi dobrém výkonu.

Fakultní nemocnice Na Bulovce Praha – Oddělení léčebné rehabilitace

Léčení pulzním magnetickým polem v našich lázních používáme více než 10 let. Přístroje Biomag používáme jak v rámci rehabilitační, tak lázeňské léčby. Kombinace magnetoterapie s jinými rehabilitačními metodami je velice výhodná, neboť dochází ke sčítání účinků magnetoterapie s jinými metodami (účinku proti bolesti, proti otoku, regeneračního účinku a myorelaxačního).

Anenské slatinné lázně – Lázně Bělohrad

S přístrojem jsme spokojeni, dobrá je i manipulace s aplikátory a léčebné výsledky. Odezva od pacientů je kladná. Frekvence využití je zhruba 50 aplikací týdně.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

 

Krom jiného mě trápil tenisový loket. Díky pravidelnému používání magnetoterapie i ve svých 62 letech aktivně hraji tenis a lyžuji.

Zdeněk Fajfr, Choceň

Biomag doporučuji všem a to proto, že nám pomohl od bolestí karpálních tunelů, tenisového lokte a bolesti ramene. Nemuseli jsme konzumovat léky proti bolestem.

Věra Kuklová

Můj manžel a já jsme přístroj používali denně 1 hod. Manžel velice brzo pocítil úlevu, nemá bolesti-tenisový loket, nenaříká na krční páteř a rameno po úraze nebolí.

Manželé Fukasovi, Dvůr Králové n. Labem

*Informační dodatek: Výsledky terapie mohou být individuální a nemusí tak vždy odpovídat zde zveřejněným zkušenostem.

Lékaři a naši další klienti využívají pulzní terapii Biomag také na tyto onemocnění
a potíže:

 • Diabetes
 • Bolesti páteře
 • Bércové vředy
 • Vysoký tlak
 • Karpální tunel
 • Artrózy kloubů
 • Další potíže

Rezervujte si vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag

Společnost Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostřednictvím certifikovaných partnerů možnost vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag po celé České Republice.

Cílem je, aby se každý mohl s přístroji a terapií seznámit a osobně ji otestovat.

Využijte tuto možnost a vyzkoušejte patentovanou 3D pulzní terapii.

Zákazník

Zanechte kontakt našemu specialistovi

 • ✓ Poskytne veškeré informace, které Vás zajímají
 • ✓ Posoudí Vaše zdravotní potíže
 • ✓ Pomůže s výběrem nejvhodnějšího přístroje
 • Umožní vyzkoušení a případně pro Vás zajistí objednání přístroje

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x