Celulitida

Editor: | 27 února 2020

Když si zmáčknete na hýždích, stehnech či bocích kůži, vidíte ji hrbolatou a má dolíčky? Pravděpodobně jde o první stupeň celulitidy. V tuto chvíli je ještě čas pravidelnou péči o pokožku se tohoto problému zbavit.

Celulitida - popis diagnózy
Obrázek: Celulitida

Hledáte řešení celulitidy?

Chcete se zbavit potíží?

Popis celulitidy a příčiny vzniku

Celulitida (pomerančová kůže) neboli lipohypertrofie je onemocnění s progresivními degenerativními změnami podkožního tukového vaziva.

Vede k poruše elastických a kolagenních vláken a ke ztrátě pružnosti a kvality kůže. Dochází k ukládání tuku do podkoží, omezuje se mikrocirkulace okysličené krve. Následují degenerativní změny pojivové tkáně, fibrotické změny, na kůži vzniká vzhled pomerančové kůry.

Zpočátku jde spíše o estetický problém. Ale může postupně vést k závažným zdravotním problémům jako jsou křečové žíly, bércové vředy a cévní a lymfatická neprůchodnost dolních končetin.

Na změnách se podílí genetické dispozice hlavně u žen s horším žilním a lymfatickým oběhem. K celulitidě mají větší sklon ženy, které trpí na zácpu, mají poruchy jaterních a ledvinových funkcí, poruchy krevního a lymfatického oběhu.

Byla prokázána souvislost mezi výskytem žilních varixů a celulitidou.

Na onemocnění u žen se kromě špatných stravovacích návyků a nedostatku pohybu podílejí hormonální změny, ale také kouření!

Léčba celulitidy – zbavte se potíží

Existuje mnoho přístrojů a metod jako radiofrekvence, karboxyterapie, lymfatická masáž či kavitace, které bojují s celulitidou.

Většina z nich funguje na podobném principu – podpoří krevní oběh v místě celulitidy a urychlí látkovou výměnu.

Lze využít i různé krémy a gely, které slibují odbourávání podkožního tuku v problematických partiích.

Pomáhá dodržování zdravého jídelníčku a spalování tuků lze zajistit i cviky jako dřepy, výpady, zanožování a podobně.

3D pulzní terapie Biomag významně přispívá k řešení celulitidy. Jejím cílem je zlepšit mikrocirkulaci v exponovaném podkožním vazivu, zlepšit transportní kapacitu lymfatického systému a pomoci nastolit fyziologické poměry v podkoží.

Výsledkem je zpevnění a zkvalitnění stavu kůže – tento efekt využíváme nejen proti celulitidě, ale také proti vráskám.

Pitný režim lze ideálně doplnit magnetizovanou vodou a případně využít i aplikace na oblast jater k podpoře detoxikace celého organismu.

Vysvětlení vybraných pojmů:

 • Lymfatický systém – systém sloužící k odvádění lymfy z tkání, zahrnuje lymfatické cévy a uzliny.
 • Pojivová tkáň – tvořena buňkami a mezibuněčnou hmotou, poskytuje oporu měkkým částem těla.
 • Fibrocyty – typy buněk, které jsou nejčastěji zastoupeny v pojivových tkáních.

Patentovaná 3D pulzní terapie Biomag. Jak působí?

Základním principem působení 3D pulzní terapie Biomag je generování elektromagnetických pulzů. Tyto pulzy přes oděv i přes celou hloubku tkáně pronikají až do místa cílené aplikace. Pulzy mají speciálně vyvinuté biotropní parametry (například frekvenci, tvar, intenzitu) tak, aby co nejlépe ovlivňovali různé zdravotní potíže.

Pro tuto léčbu na principu elektromagnetických pulzů se obecně používá pojem pulzní magnetoterapie (v angličtině se obvykle používá zkratka PEMF).

Patentovaná 3D technologie Biomag navíc zajišťuje přesnější a nerušený tvar pulzů, zvyšuje výkon a pulzy díky ní mohou působit z různých stran. Jedná se tak o zcela novou a unikátní medicínskou technologii na trhu.

Jaké jsou výhody terapie v případě celulitidy?

 • Zlepšením mikrocirkulace okysličené krve okysličuje exponovanou oblast.
 • Detoxikačním efektem pomáhá odvádět z kůže a podkoží metabolity.
 • Díky jednoduchému ovládání lze aplikovat i v domácí péči.
 • Jedná se o řešení bez léků.
 • Jde o neinvazivní léčbu.

3D terapie Biomag a její účinky – vysvětluje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulzní terapie – vědecké studie

Efekty pulzní terapie (PEMF) na potíže s celulitidou jsou podloženy mnoha studiemi. Například klinická studie z roku 2016 provedená Mauriziem Ceccarelli a jeho týmem v římském Aephymed (Mezinárodní centrum pro studium a výzkum v estetické a fyziologické medicíně) potvrzuje, že použití 3D pulzní terapie BIOMAG při léčbě poruch mikrocirkulace v podkožním zejména tukovém vazivu lze považovat za nový a účinný léčebný prostředek. Více o klinické studii.

Pozitivní efekty aplikací pulzního magnetického pole (PEMF) dokládají klinické studie od významných autorit a renomovaných institucí.  Nejnovější seznam těchto klinických studií naleznete na této stránce. Kontaktujte nás a rádi vám pomůžeme snadno se orientovat v těchto odborných datech.

Na našem oddělení je aplikace magnetického pulzního pole velmi dobře využívána. Oceňujeme možnost aplikace nejen dle čísel programu, ale i možnost vytváření vlastních programů. Přístroj je malý, dobře se ovládá, ovládání je jednoduché, při velmi dobrém výkonu.

Fakultní nemocnice Na Bulovce Praha – Oddělení léčebné rehabilitace

Léčení pulzním magnetickým polem v našich lázních používáme více než 10 let. Přístroje Biomag používáme jak v rámci rehabilitační, tak lázeňské léčby. Kombinace magnetoterapie s jinými rehabilitačními metodami je velice výhodná, neboť dochází ke sčítání účinků magnetoterapie s jinými metodami (účinku proti bolesti, proti otoku, regeneračního účinku a myorelaxačního).

Anenské slatinné lázně – Lázně Bělohrad

S přístrojem jsme spokojeni, dobrá je i manipulace s aplikátory a léčebné výsledky. Odezva od pacientů je kladná. Frekvence využití je zhruba 50 aplikací týdně.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

 

Asi v polovině dubna 2007 jsem začala s léčbou celulitidy. První efekty se dostavily již po 4-6 zákrocích, pokožka se stala hladší a prohloubení mnohem mělčí, z čehož mám velkou radost, poněvadž vizuální efekt je již viditelný.

Agata K., Dąbrovy Górniczej

Pravidelně používán program Regenerace a Celulitida. Jsem velice spokojena.

Karin Císařová, Karlovy Vary

*Informační dodatek: Výsledky terapie mohou být individuální a nemusí tak vždy odpovídat zde zveřejněným zkušenostem.

Lékaři a naši další klienti využívají pulzní terapii Biomag také na tyto onemocnění
a potíže:

 • Diabetes
 • Bolesti páteře
 • Bércové vředy
 • Vysoký tlak
 • Karpální tunel
 • Artrózy kloubů
 • Další potíže

Rezervujte si vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag

Společnost Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostřednictvím certifikovaných partnerů možnost vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag po celé České Republice.

Cílem je, aby se každý mohl s přístroji a terapií seznámit a osobně ji otestovat.

Využijte tuto možnost a vyzkoušejte patentovanou 3D pulzní terapii.

Zákazník

Zanechte kontakt našemu specialistovi

 • ✓ Poskytne veškeré informace, které Vás zajímají
 • ✓ Posoudí Vaše zdravotní potíže
 • ✓ Pomůže s výběrem nejvhodnějšího přístroje
 • Umožní vyzkoušení a případně pro Vás zajistí objednání přístroje

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x