Dna

Editor: | 27 února 2020

Trpíte bolestmi kloubů nohy či ruky, máte otoky? Může jít o dnu. Tu není snadné v počáteční fázi odhalit. Často dá o sobě vědět rychlým nástupem bolesti, napuchlým a červeným palcem nohy. Nechte se vyšetřit lékařem, ten odebere krev a moč, vyhodnotí hladinu kyseliny močové a doporučí vhodnou léčbu.

Dna - popis diagnózy
Obrázek: Dna

Hledáte řešení dny?

Chcete se zbavit potíží?

Popis dny a příčiny vzniku

Dna (podagra, pakostnice nebo latinsky arthritis uratica) je chronické metabolické onemocnění. Je jedním z nejčastějších projevů poruch metabolismu purinů. Jde o poruchu látkové výměny, kdy jsou zvýšeny hodnoty kyseliny močové v krvi.

Klinické příznaky se objevují až v dospělosti otoky kloubů, zarudnutím a velkou bolestí kloubů. Nejčastěji je postižen kloub palce nohy, dále pak paty, kolena, zápěstí či klouby prstů ruky.

Zánět po několika dnech až týdnech odezní, nastupuje bezpříznakové období. Další záchvat dny může přijít po několika měsících nebo letech.

Co se děje při dně v těle?

Kyselina močová a krystaly jejích solí se hromadí v zejména málo prokrvených tkáních (například v kloubních chrupavkách, v okolí kloubů, šlach, ale i v ledvinách).

Vyvolávají zánět, který se projeví bolestí, zarudnutím, otokem a následně dochází k artrotickým změnám, které mohou vést k deformitám a k omezení pohyblivosti kloubů, nebo u ledvin k poškození jejich funkce.

Na vzniku dny s podílí více faktorů: nadměrná konzumace jídla (zejména masa), alkoholu, dále také únava, stres, nadváha, genetika, nezdravý životní styl nebo užívání některých léků (diuretik).

Léčba dny – zbavte se potíží

Léčba je založena na dodržování přísné diety s nízkým obsahem nukleoproteinů.

Mohou být předepisovány léky snižujících tvorbu kyseliny močové a léky urychlujících její vylučování.

Jedlá soda, citronová voda či jablečný ocet je přírodní cesta, jak pomoci vyplavit kyselinu močovou z těla.

Vhodný je každý léčebný postup, který zlepšuje cirkulaci krve v postižených kloubech a tkáních a působí protizánětlivě a analgeticky.

3D pulzní terapie Biomag splňuje výše uvedené vlastnosti a může být pro nemocné dnou významným pomocníkem, který pomáhá předcházet akutním stavům a zmenšuje poškozování postižených tkání.

Vysvětlení vybraných pojmů:

 • Nukleoprotein – vzniká spojením nukleové kyseliny a bílkoviny.
 • Diurektikum – léčivo podporující vylučování moči.
 • Hyperurikemie – zýšená hladina kyseliny močové v krvi.

Patentovaná 3D pulzní terapie Biomag. Jak působí?

Základním principem působení 3D pulzní terapie Biomag je generování elektromagnetických pulzů. Tyto pulzy přes oděv i přes celou hloubku tkáně pronikají až do místa cílené aplikace. Pulzy mají speciálně vyvinuté biotropní parametry (například frekvenci, tvar, intenzitu) tak, aby co nejlépe ovlivňovali různé zdravotní potíže.

Pro tuto léčbu na principu elektromagnetických pulzů se obecně používá pojem pulzní magnetoterapie (v angličtině se obvykle používá zkratka PEMF).

Patentovaná 3D technologie Biomag navíc zajišťuje přesnější a nerušený tvar pulzů, zvyšuje výkon a pulzy díky ní mohou působit z různých stran. Jedná se tak o zcela novou a unikátní medicínskou technologii na trhu.

Jaké jsou výhody terapie v případě dny?

 • Působí proti zánětům, otokům a bolestem.
 • Zlepšením mikrocirkulace pomáhá zlepšit odbourávání kyseliny močové z kloubů.
 • Díky jednoduchému ovládání lze aplikovat i v domácí péči.
 • Jedná se o řešení bez dalších léků.
 • Jde o neinvazivní metodu.

3D terapie Biomag a její účinky – vysvětluje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulzní terapie – vědecké studie

Klinicky nejvýznamnější účinky 3D pulzní terapie Biomag u pacientů se dnou spočívají v analgetickém (protibolestivém) efektu.

Pozitivní efekty aplikací pulzního magnetického pole (PEMF) dokládají klinické studie od významných autorit a renomovaných institucí.  Nejnovější seznam těchto klinických studií naleznete na této stránce. Kontaktujte nás a rádi vám pomůžeme snadno se orientovat v těchto odborných datech.

Na našem oddělení je aplikace magnetického pulzního pole velmi dobře využívána. Oceňujeme možnost aplikace nejen dle čísel programu, ale i možnost vytváření vlastních programů. Přístroj je malý, dobře se ovládá, ovládání je jednoduché, při velmi dobrém výkonu.

Fakultní nemocnice Na Bulovce Praha – Oddělení léčebné rehabilitace

Léčení pulzním magnetickým polem v našich lázních používáme více než 10 let. Přístroje Biomag používáme jak v rámci rehabilitační, tak lázeňské léčby. Kombinace magnetoterapie s jinými rehabilitačními metodami je velice výhodná, neboť dochází ke sčítání účinků magnetoterapie s jinými metodami (účinku proti bolesti, proti otoku, regeneračního účinku a myorelaxačního).

Anenské slatinné lázně – Lázně Bělohrad

S přístrojem jsme spokojeni, dobrá je i manipulace s aplikátory a léčebné výsledky. Odezva od pacientů je kladná. Frekvence využití je zhruba 50 aplikací týdně.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

 

Na dnu používám „medical program“. Zcela se nevyléčila, ale hodně tlumí bolest.

Jiří Šuchman, Studená

Mám artrózu 3 stupně, svalový revmatizmus, dnu. Po 5 měsících používání magnetoterapie bolesti v klidu ustoupily a nyní věřím, že budu moci trochu důstojněji žít.

Jaroslava Linhartová, Nová Včelnice

Velmi mi pomáhá na léčení astma, na klouby a na dnu. Skoro každý den přístroj používám na bolesti zad.

Bohuslav Broučková, Dubenec

*Informační dodatek: Výsledky terapie mohou být individuální a nemusí tak vždy odpovídat zde zveřejněným zkušenostem.

Lékaři a naši další klienti využívají pulzní terapii Biomag také na tyto onemocnění
a potíže:

 • Diabetes
 • Bolesti páteře
 • Bércové vředy
 • Vysoký tlak
 • Karpální tunel
 • Artrózy kloubů
 • Další potíže

Rezervujte si vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag

Společnost Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostřednictvím certifikovaných partnerů možnost vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag po celé České Republice.

Cílem je, aby se každý mohl s přístroji a terapií seznámit a osobně ji otestovat.

Využijte tuto možnost a vyzkoušejte patentovanou 3D pulzní terapii.

Zákazník

Zanechte kontakt našemu specialistovi

 • ✓ Poskytne veškeré informace, které Vás zajímají
 • ✓ Posoudí Vaše zdravotní potíže
 • ✓ Pomůže s výběrem nejvhodnějšího přístroje
 • Umožní vyzkoušení a případně pro Vás zajistí objednání přístroje

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x