Křečové žíly

Charakteristika křečových žil: Křečové žíly (varixy olních končetin) jsou v podstatě rozšířené a vinuté podkožní a kožní žíly, které se nejčastěji vyskytují právě na nohou v důsledku zpětného toku krve nedomykavými žilními chlopněmi. Křečové žíly vedou ke stagnaci odkysličené krve a kyselých metabolitů ve tkáních končetiny a výsledkem jsou ischemické změny končetin, zvýšené riziko zánětlivých změn a tvorba kožních defektů.

Křečovými žílami trpí až 50% dospělé populace a asi u 1,5% lidí vedou nakonec ke vzniku bércového vředu. Na vzniku onemocnění se podílí vrozené dispozice (snížená kvalita vaziva žilní stěny) a rizikové faktory jako sedavé zaměstnání, poloha při práci, těhotenství, hormonální antikoncepce, obezita, kouření aj. K hlavním příznakům křečových žil patří pocity tíhy, napětí nebo tlaku v dolních končetinách, bolest, otok, pálení, svědění a noční křeče. Křečové žíly se vyskytují od lehkých forem žilních metliček až po vyklenuté varikosní žíly s pigmentacemi a dalšími změnami na kůži a v konečné fázi vzniká bércový vřed.

Léčba křečových žil je medikamentosní (k ovlivnění kvality cévní stěny), chirurgická (sklerotizace, terapie laserem, klasická operace a miniinvazivní přístupy). Chirurgicky, chemicky nebo laserem přerušená žíla zaniká a následně ji nahradí nově vyrostlá zdravá žíla bez varixů. Pokud pacient po léčbě opětovně neadekvátně zatěžuje žilní systém, tak dochází k nové tvorbě varixů. Pro dlouhodobý efekt je nutné dlouhodobě zabránit stagnaci krve v žílách dolních končetin a tím znemožnit nebo zpomalit vznik nových varixů.

Zkušenosti pacientů

Přístroj Biomag využíváme celá rodina. Já na křečové žíly a bolesti páteře. S přístrojem a aplikátory jsme spokojeni.

Jarmila Buchtová, Mistřín

Přibližně před rokem jsme si koupili váš přístroj a mohu prohlásit, že mně i manželce pomáhá při našich zdravotních problémech. Jedná se hlavně o bolest zad a křečové žíly, které jsou trvalého rázu, a dočasného jako bolest zápěstí, hlavy.

Karel Kratochvíl, Humpolec

Trpěla jsem na bolesti kolen a křečové žíly na obou nohách. Magnetoterapii Biomag jsem začala používat 2x denně po 30 minutách. Za 20 týdnů bolesti ustoupily.

Eva Švástová, Klobouky u Brna

Využití magnetoterapie při křečových žilách

Nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag je využitelná průběhu léčebného procesu, tak jako součást prevence novotvorby varixů po léčbě. Postupujeme stejně jako u bércových vředů u diabetiků. Diabetické noze i žilním varixům prospívá vasodilatační efekt magnetoterapie na prekapiláry a kapiláry a protizánětlivý účinek. Zlepšení mikrocirkulace okysličuje tkáně a vyplavuje metabolity. Zlepšuje se tonus žilního řečiště a žilní návrat. Lepšení se projeví na vzhledu končetiny – mizí otok, zmenšují se velké klenuté žilní městky.

Můžete léčit i tyto potíže

  • Operace kyčelního kloubu (i endoprotéza), umělý kloub – TEP
  • Fantomové bolesti
  • Artróza kolene
  • Ischemická choroba končetin (Ischémie)
  • Bolesti nártů a kotníků, otoky kotníků, stavy po úrazech
  • Diabetická noha

Aplikace magnetoterapie při křečových žilách

Při křečových žilách zahájíme při bolestech a zánětu aplikací 2 – 25 Hz denně pomocí velkého plochého aplikátorem a později k doléčování a preventivně 36 – 44 Hz.

Magnetoterapie a křečové žíly – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při křečových žilách? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při křečových žilách.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.