Křečové žíly

Editor: | 3. listopadu 2018

Charakteristika křečových žil: Křečové žíly (varixy olních končetin) jsou v podstatě rozšířené a vinuté podkožní a kožní žíly, které se nejčastěji vyskytují právě na nohou v důsledku zpětného toku krve nedomykavými žilními chlopněmi. Křečové žíly vedou ke stagnaci odkysličené krve a kyselých metabolitů ve tkáních končetiny a výsledkem jsou ischemické změny končetin, zvýšené riziko zánětlivých změn a tvorba kožních defektů.

Křečovými žílami trpí až 50% dospělé populace a asi u 1,5% lidí vedou nakonec ke vzniku bércového vředu. Na vzniku onemocnění se podílí vrozené dispozice (snížená kvalita vaziva žilní stěny) a rizikové faktory jako sedavé zaměstnání, poloha při práci, těhotenství, hormonální antikoncepce, obezita, kouření aj. K hlavním příznakům křečových žil patří pocity tíhy, napětí nebo tlaku v dolních končetinách, bolest, otok, pálení, svědění a noční křeče. Křečové žíly se vyskytují od lehkých forem žilních metliček až po vyklenuté varikosní žíly s pigmentacemi a dalšími změnami na kůži a v konečné fázi vzniká bércový vřed.

Léčba křečových žil je medikamentosní (k ovlivnění kvality cévní stěny), chirurgická (sklerotizace, terapie laserem, klasická operace a miniinvazivní přístupy). Chirurgicky, chemicky nebo laserem přerušená žíla zaniká a následně ji nahradí nově vyrostlá zdravá žíla bez varixů. Pokud pacient po léčbě opětovně neadekvátně zatěžuje žilní systém, tak dochází k nové tvorbě varixů. Pro dlouhodobý efekt je nutné dlouhodobě zabránit stagnaci krve v žílách dolních končetin a tím znemožnit nebo zpomalit vznik nových varixů.

Zkušenosti pacientů

Trpěla jsem na bolesti kolen a křečové žíly na obou nohách. Magnetoterapii Biomag jsem začala používat 2x denně po 30 minutách. Za 20 týdnů bolesti ustoupily.

Eva Švástová, Klobouky u Brna

Přístroj Biomag využíváme celá rodina. Já na křečové žíly a bolesti páteře. S přístrojem a aplikátory jsme spokojeni.

Jarmila Buchtová, Mistřín

Přibližně před rokem jsme si koupili váš přístroj a mohu prohlásit, že mně i manželce pomáhá při našich zdravotních problémech. Jedná se hlavně o bolest zad a křečové žíly, které jsou trvalého rázu, a dočasného jako bolest zápěstí, hlavy.

Karel Kratochvíl, Humpolec

Využití magnetoterapie při křečových žilách

Nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag je využitelná průběhu léčebného procesu, tak jako součást prevence novotvorby varixů po léčbě. Postupujeme stejně jako u bércových vředů u diabetiků. Diabetické noze i žilním varixům prospívá vasodilatační efekt magnetoterapie na prekapiláry a kapiláry a protizánětlivý účinek. Zlepšení mikrocirkulace okysličuje tkáně a vyplavuje metabolity. Zlepšuje se tonus žilního řečiště a žilní návrat. Lepšení se projeví na vzhledu končetiny – mizí otok, zmenšují se velké klenuté žilní městky.

Můžete léčit i tyto potíže

  • Vředy – hojení chronických arteriálních a žilních vředů
  • Fantomové bolesti
  • Bolesti nártů a kotníků, otoky kotníků, stavy po úrazech
  • Artróza kolene
  • Operace kyčelního kloubu (i endoprotéza), umělý kloub – TEP
  • Ischemická choroba končetin (Ischémie)

Aplikace magnetoterapie při křečových žilách

Při křečových žilách zahájíme při bolestech a zánětu aplikací 2 – 25 Hz denně pomocí velkého plochého aplikátorem a později k doléčování a preventivně 36 – 44 Hz.

Magnetoterapie a křečové žíly – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při křečových žilách? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při křečových žilách.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.