Angína, chrapot, katary horních cest dýchacích (KHCD)

Editor: | 13 května 2020

Bolí vás v krku, máte chrapot, rýmu, zvětšené uzliny a horečku? Může jít o angínu nebo katary horních cest dýchacích. Právě při podezření na angínu je doporučováno zajít k lékaři, aby bylo zabráněno případným komplikacím.

Angína, nachlazení, rýma, KHCD - popis diagnóz
Obrázek: Angína, chrapot, katary horních cest dýchacích (KHCD)

Hledáte řešení angíny, chrapotu?

Chcete se zbavit potíží?

Popis angíny, chrapotu, katarů horních cest dýchacích (KHCD) a příčiny vzniky

Angína (tonzilitida) je zánět krčních mandlí. Příznakem je silná bolest při polykání, chrapot, nevolnost, zduřelé uzliny. Na příčině jsou bakterie (nejčastěji z rodu Streptococcus), viry či kvasinky.

Jde o onemocnění nakažlivé, přenáší se vzduchem, kapénkovou infekcí. Není vhodné ji podceňovat, neboť může mít vážné komplikace jako absces, selhání ledvin, revmatickou horečku.

Nachlazení, rýma a další nekomplikované katary horních cest dýchacích (KHCD) jsou všude ve světě hlavní příčinou infekční nemocnosti.

Projevují se kašlem, bolestmi v krku, rýmou a horečkou. Dále může být přítomna bolest svalů, pocity únavy, bolesti hlavy a ztráta chutě k jídlu.

Převážně ty, jež jsou vyvolány lidskými rinoviry (HRV), mohou vést k druhotným závažným komplikacím.

U dětí to jsou nejčastější středoušní záněty, sinusitidy, záněty průdušek, astma a cystické fibrózy s postižení dolních cest dýchacích.

Infekce vyvolané rinoviry (HRV) jsou závažné především u starších osob, osob po transplantacích, novorozenců a u malých dětí.

Léčba angíny, chrapotu, katarů horních cest dýchacích – zbavte se potíží

V případě angíny, kdy původcem je bakterie, jsou doporučena cílená antibiotika. Při častém opakování může být v některých případech doporučeno chirurgické odstranění mandlí.

Na bolest krku je vhodný Priessnitzův obklad.

V současnosti nejsou známy léky, které by zkracovaly dobu trvání infekce, které jsou vyvolány lidskými rinoviry (HRV).

Léčba je zaměřena na potlačení symptomů. K tomu se používá analgetik, léků, které ulevují od bolesti a antipyretik, jež snižují horečku (například Ibuprofen). Dále je podstatný odpočinek a dostatečný pitný režim.

Aplikace 3D pulzní terapie Biomag mohou pozitivně ovlivnit řadu symptomů těchto onemocnění a to hlavně otoky sliznic, dále urychlují reparaci řasinkového epitelu, rozšiřují dýchací cesty, tlumí zánět.

Vysvětlení vybraných pojmů:

 • Řasinkový epitel – buněčné výběžky na epitelových buňkách, které posouvají hlen a nečistoty směrem ven.
 • Laryngitida (laryngitis) – jde o zánět hrtanu (horního úseku dýchacích cest).
 • Absces – jedná se o chorobnou dutinu, která vznikla zánětem a je vyplněná hnisem.

Patentovaná 3D pulzní terapie Biomag. Jak působí?

Základním principem působení 3D pulzní terapie Biomag je generování elektromagnetických pulzů. Tyto pulzy přes oděv i přes celou hloubku tkáně pronikají až do místa cílené aplikace. Pulzy mají speciálně vyvinuté biotropní parametry (například frekvenci, tvar, intenzitu) tak, aby co nejlépe ovlivňovali různé zdravotní potíže.

Pro tuto léčbu na principu elektromagnetických pulzů se obecně používá pojem pulzní magnetoterapie (v angličtině se obvykle používá zkratka PEMF).

Patentovaná 3D technologie Biomag navíc zajišťuje přesnější a nerušený tvar pulzů, zvyšuje výkon a pulzy díky ní mohou působit z různých stran. Jedná se tak o zcela novou a unikátní medicínskou technologii na trhu.

Jaké jsou výhody terapie v případě angíny, chrapotu, katarů horních cest dýchacích (KHCD)?

 • Působí proti otokům, urychluje hojení sliznic.
 • Ulevuje od některých symptomu a urychluje rekonvalescenci.
 • Díky jednoduchému ovládání lze aplikovat i v domácí péči.
 • Jedná se o řešení bez dalších léků.
 • Jde o neinvazivní metodu.

3D terapie Biomag a její účinky – vysvětluje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulzní terapie – vědecké studie

Klinicky nejvýznamnější účinky 3D pulzní terapie Biomag u pacientů s angínou, chrapotem a katary horních cest dýchacích spočívají v protiedémovém (protiotokovém) efektu a efektu regeneračním na postižené sliznice.

Pozitivní efekty aplikací pulzního magnetického pole (PEMF) dokládají klinické studie od významných autorit a renomovaných institucí.  Nejnovější seznam těchto klinických studií naleznete na této stránce. Kontaktujte nás a rádi vám pomůžeme snadno se orientovat v těchto odborných datech.

Na našem oddělení je aplikace magnetického pulzního pole velmi dobře využívána. Oceňujeme možnost aplikace nejen dle čísel programu, ale i možnost vytváření vlastních programů. Přístroj je malý, dobře se ovládá, ovládání je jednoduché, při velmi dobrém výkonu.

Fakultní nemocnice Na Bulovce Praha – Oddělení léčebné rehabilitace

Léčení pulzním magnetickým polem v našich lázních používáme více než 10 let. Přístroje Biomag používáme jak v rámci rehabilitační, tak lázeňské léčby. Kombinace magnetoterapie s jinými rehabilitačními metodami je velice výhodná, neboť dochází ke sčítání účinků magnetoterapie s jinými metodami (účinku proti bolesti, proti otoku, regeneračního účinku a myorelaxačního).

Anenské slatinné lázně – Lázně Bělohrad

S přístrojem jsme spokojeni, dobrá je i manipulace s aplikátory a léčebné výsledky. Odezva od pacientů je kladná. Frekvence využití je zhruba 50 aplikací týdně.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

 

Trpěla jsem velikými bolestmi kolenních kloubů, mám artrózu. Po intenzivní léčbě „Biomagem“ se bolesti začaly snižovat, postupně ustaly. Přístroj nám zabral i na rýmu a nachlazení a bolest zubů.

Paní Pavlíková, Havířov

Přístroj používáme denně. Nejvíc maminka, která se léčí s osteoporózou a bronchiálním astmatem. Příležitostně ho používáme všichni na nachlazení, průdušky, bolesti hlavy.

Jana Machalová, Bučovice

Přístroj pravidelně používám při únavě po sportu, při bolestech hlavy a krční páteře, a také při nachlazení.

Jiří Šidlo, Děpoltovice

*Informační dodatek: Výsledky terapie mohou být individuální a nemusí tak vždy odpovídat zde zveřejněným zkušenostem.

Lékaři a naši další klienti využívají pulzní terapii Biomag také na tyto onemocnění
a potíže:

 • Diabetes
 • Bolesti páteře
 • Bércové vředy
 • Vysoký tlak
 • Karpální tunel
 • Artrózy kloubů
 • Další potíže

Rezervujte si vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag

Společnost Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostřednictvím certifikovaných partnerů možnost vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag po celé České Republice.

Cílem je, aby se každý mohl s přístroji a terapií seznámit a osobně ji otestovat.

Využijte tuto možnost a vyzkoušejte patentovanou 3D pulzní terapii.

Zákazník

Zanechte kontakt našemu specialistovi

 • ✓ Poskytne veškeré informace, které Vás zajímají
 • ✓ Posoudí Vaše zdravotní potíže
 • ✓ Pomůže s výběrem nejvhodnějšího přístroje
 • Umožní vyzkoušení a případně pro Vás zajistí objednání přístroje

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x