Artróza kyčle

Editor: | 17 září 2020

Trpíte bolestmi v kyčlích? Vystřeluje vám bolest do oblasti bederní páteře, třísel nebo ke kolennímu kloubu? Pravděpodobně trpíte artrózou kyčelních kloubů. Příznaky se mohou zhoršit natolik, že se bolest objeví při pouhém doteku nebo dokonce i v klidu.

Artróza kyčelních kloubů - popis artrózy kyčle
Obrázek: Artróza kyčle

Hledáte řešení artrózy kyčle?

Chcete se zbavit bolesti?

Popis artrózy kyčle a příčiny vzniku

Artróza kyčelního kloubu – neboli koxartróza, je degenerativní onemocnění kyčelního kloubu vznikající opotřebením kloubní chrupavky.

Kostní tkáň tvoří výrůstky způsobující bolest. Bolesti jsou velmi silné a stupňují se s rozvojem onemocnění. Obvykle jsou z počátku spojeny s námahou, v pozdějších stádiích onemocnění se objevují i v klidu.

Artróza kyčelního kloubu způsobuje závažné omezení pohybu, které může znemožnit vykonávání běžných denních činností.

Artrózy postihují celkem 90 % populace osob starších 70 let.

Příčiny vzniku artrózy mohou být:

 • vyšší věk,
 • nadváha,
 • opakované úrazy,
 • záněty,
 • přetěžování kloubu.

Stádií čili stupňů vývoje artrózy je několik. Tyto stupně se určí dle rentgenového nálezu na kloubu a slouží k rychlému zhodnocení progrese onemocnění.

Stupeň 1 – zúžení kloubní štěrbiny v důsledku ztenčování chrupavky.
Stupeň 2 – výraznější zúžení kloubní štěrbiny, lehké nerovnosti kloubních ploch, počínající změny ve struktuře přilehlých kostí.
Stupeň 3 – další zúžení kloubní štěrbiny, tvorba okrajových kostních výrůstků, řídnutí kostí, počínající dutiny (cysty) v kostech.
Stupeň 4 – úplné vymizení kloubní štěrbiny, zkřivení kloubních konců kostí, splývání cyst a odumírání přilehlých kostí, výrazná deformace celého kloubu.

Léčba artrózy kyčle – zbavte se bolesti

Cílem léčby artrózy kyčelního kloubu je zmírnění bolesti a zpomalení rozvoje onemocnění.

Lehčí stupně artrózy kyčelního kloubu lze zvládnout pomocí medikamentů a rehabilitace.

Bolest je obvykle regulována pomocí nesteroidních antirevmatik. K řešení svalových křečí jsou podávána léčiva zvaná myorelaxancia. Stav chrupavky kloubů je udržován doplňky stravy s obsahem glukosaminu, chondroitinsulfátu, nebo kyseliny hyaluronové.

Rozvinuté stavy artrózy kyčelního kloubu je nutné řešit chirurgicky. Chirurgické řešení umožňuje provést totální, nebo částečnou náhradu kyčelního kloubu umělým kloubem.

Pro zpomalení rozvoje onemocnění, řešení příznaků, oddálení či předejití chirurgického zákroku hraje významnou roli rehabilitační péče v podobě 3D pulzní terapie Biomag.

3D pulzní terapie Biomag pomáhá řešit některé důsledky artrózy kyčelních kloubů.

Vysvětlení vybraných pojmů:

 • Coxarthrosis – artróza kyčelního kloubu.
 • Nesteroidní antirevmatikum – nesteroidní léčivo působící proti bolesti, projevům zánětu a horečce.
 • Myorelaxancia – léčiva vyvolávající relaxaci příčně pruhovaného svalstva.

Patentovaná 3D pulzní terapie Biomag. Jak působí?

Základním principem působení 3D pulzní terapie Biomag je generování elektromagnetických pulzů. Tyto pulzy přes oděv i přes celou hloubku tkáně pronikají až do místa cílené aplikace. Pulzy mají speciálně vyvinuté biotropní parametry (například frekvenci, tvar, intenzitu) tak, aby co nejlépe ovlivňovali různé zdravotní potíže.

Pro tuto léčbu na principu elektromagnetických pulzů se obecně používá pojem pulzní magnetoterapie (v angličtině se obvykle používá zkratka PEMF).

Patentovaná 3D technologie Biomag navíc zajišťuje přesnější a nerušený tvar pulzů, zvyšuje výkon a pulzy díky ní mohou působit z různých stran. Jedná se tak o zcela novou a unikátní medicínskou technologii na trhu.

Jaké jsou výhody terapie v případě artrózy kloubů? 

 • Pomáhá tlumit bolesti spojené s artrózou.
 • Působí proti zánětům a otokům.
 • Usnadňuje pohyblivost kloubů.
 • Díky jednoduchému ovládání lze aplikovat i v domácí péči.
 • Jedná se o řešení bez dalších léků.
 • Jde o neinvazivní metodu.

3D terapie Biomag a její účinky – vysvětluje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulzní terapie – vědecké studie

Efekty pulzní terapie (PEMF) u osteoartrózy jsou podloženy mnoha studiemi. Například klinická studie provedená lékařským týmem Alberta Gobbiho v roce 2014 potvrzuje významné snížení projevů osteoartrózy a zlepšení celkového zdraví člověka po aplikaci pulzní terapie (PEMF). Z uvedené studie vyplývá, že 3D pulzní terapie Biomag může pomoci zmírnit projevy spojené s artrózou kyčlí. Více o vědecké studii.

Pozitivní efekty aplikací pulzního magnetického pole (PEMF) dokládají klinické studie od významných autorit a renomovaných institucí.  Nejnovější seznam těchto klinických studií naleznete na této stránce. Kontaktujte nás a rádi vám pomůžeme snadno se orientovat v těchto odborných datech.

Na našem oddělení je aplikace magnetického pulzního pole velmi dobře využívána. Oceňujeme možnost aplikace nejen dle čísel programu, ale i možnost vytváření vlastních programů. Přístroj je malý, dobře se ovládá, ovládání je jednoduché, při velmi dobrém výkonu.

Fakultní nemocnice Na Bulovce Praha – Oddělení léčebné rehabilitace

Léčení pulzním magnetickým polem v našich lázních používáme více než 10 let. Přístroje Biomag používáme jak v rámci rehabilitační, tak lázeňské léčby. Kombinace magnetoterapie s jinými rehabilitačními metodami je velice výhodná, neboť dochází ke sčítání účinků magnetoterapie s jinými metodami (účinku proti bolesti, proti otoku, regeneračního účinku a myorelaxačního).

Anenské slatinné lázně – Lázně Bělohrad

S přístrojem jsme spokojeni, dobrá je i manipulace s aplikátory a léčebné výsledky. Odezva od pacientů je kladná. Frekvence využití je zhruba 50 aplikací týdně.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

 

Biomag používám již od roku 2001 a to na bolesti v oblasti bederní páteře, kyčlí, kolene a rovněž při artróze. Mohu ho doporučit všem, neboť jeho používáním bolesti ustoupily.

Dagmar Blaťáková, Albrechtice

Těžko popsat všechny problémy, na které přístroj používám, ale hlavně jsem zcela odstranil bolesti pravé paty – ostruha, bolesti loktů a kyčelních kloubů.

Jiří Šidlo, Děpoltovice

Manželka měla potíže s pravým kyčlem a levým ramenem. Bolest buď úplně vymizela, nebo značně ustoupila.

Jan Klouda, Červený Kříž

*Informační dodatek: Výsledky terapie mohou být individuální a nemusí tak vždy odpovídat zde zveřejněným zkušenostem.

Lékaři a naši další klienti využívají pulzní terapii Biomag také na tyto onemocnění
a potíže:

 • Diabetes
 • Bolesti páteře
 • Bércové vředy
 • Vysoký tlak
 • Karpální tunel
 • Artrózy kloubů
 • Další potíže

Rezervujte si vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag

Společnost Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostřednictvím certifikovaných partnerů možnost vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag po celé České Republice.

Cílem je, aby se každý mohl s přístroji a terapií seznámit a osobně ji otestovat.

Využijte tuto možnost a vyzkoušejte patentovanou 3D pulzní terapii.

Zákazník

Zanechte kontakt našemu specialistovi

 • ✓ Poskytne veškeré informace, které Vás zajímají
 • ✓ Posoudí Vaše zdravotní potíže
 • ✓ Pomůže s výběrem nejvhodnějšího přístroje
 • Umožní vyzkoušení a případně pro Vás zajistí objednání přístroje

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x