Artróza kyčelních kloubů

Editor: | 3. listopadu 2018

Charakteristika artrózy kyčelního kloubu: Koxartróza je označení pro degenerativní onemocnění kyčelního kloubuvznikající opotřebením kloubní chrupavky. Významným predispozičním faktorem těchto změn je vyšší věk, nadváha, opakované úrazy, záněty a přetěžování kloubu. Chrupavka je nerovná a poškozená, kloub je bolestivý, oteklý a je v patologické konfiguraci. Léčba artrózy kyčelního kloubu je často chirurgická ve smyslu osteotomie, či totální endoprotézy kyčelního kloubu. Lehčí stupně artrózy kyčelního kloubu lze zvládnout pomocí medikamentů a rehabilitace.

Využití magnetoterapie při artróze kyčelního kloubu

Při artróze kyčelního kloubu je v rámci rehabilitační léčby vhodná denní aplikace nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie. Uplatní se hlavně protibolestivý, protiotokový a protizánětlivý efekt.

Zkušenosti pacientů

Přístroj Biomag používám na artrózu kloubů kolen denně a na ischemii končetin. Je mi 86 let a bez magnetoterapie bych dávno nechodil.

Ladislav Voda, Lažánky

Již 8 let přístroj využívá naše 84-letá babička na artrózu kolenou a musím říct, že její pohybová aktivita je velmi slušná. Bolesti se již tak často neozývají a nemají takovou intenzitu jako před lety.

Miroslav Kulka, Vřesina

Trpěla jsem velikými bolestmi kolenních kloubů, mám artrózu. Po intenzivní léčbě „Biomagem“ se bolesti začaly snižovat, postupně ustaly. Přístroj nám zabral i na rýmu a nachlazení a bolest zubů.

Paní Pavlíková, Havířov

Aplikace magnetoterapie při artróze kyčelního kloubu

Při artróze kyčelního kloubu zpočátku přednostně tlumíme bolesti nízkými frekvencemi 4-6 Hz, aplikujeme denně a po útlumu bolesti kombinujeme s programy regeneračními 25 -50 Hz. Vhodný aplikátor je velký solenoid a plochý skládací aplikátor.

 

Můžete léčit i tyto potíže

  • Fantomové bolesti
  • Diabetická noha
  • Endoprotézy
  • Ostruhy na patách – bolesti
  • Ischemická choroba dolních končetin (poruchy prokrvení)
  • Artróza kyčelních kloubů

Magnetoterapie a artróza kyčelního kloubu – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při artróze kyčelního kloubu? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při artróze kyčelního kloubu.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.