Bolesti kloubů

Editor: | 21 února 2020

Trpíte bolestmi v kloubech? Kolena, záda nebo rameno vás bolí nakolik, že se vám nechce vůbec hýbat a nejraději byste spolkli nějaký ten lék, aby se vám konečně ulevilo? Tyto bolesti jsou velmi důležitým subjektivním příznakem, který umožňuje včasnou diagnostiku příčiny a zahájení léčby bolesti kloubů.

Bolesti kloubů - popis diagnózy
Obrázek: Bolesti kloubů

Hledáte řešení bolesti kloubů?

Chcete se zbavit bolesti?

Popis bolestí kloubů a příčiny vzniku

Bolest kloubů je velmi častým a nepříjemným zdravotním problémem. Nepostihuje jen starší lidi, ale trápí také mnoho lidí v mladém věku.

Bolesti mohou být mírné nebo prudké, mohou vznikat náhle či pozvolna, mohou být stálé či se objevovat přechodně. Je také možné pozorovat změny intenzity bolestí či úlevu od bolestí v určité poloze. Bolesti mohou být i „stěhovavé“.

Pokud jsou spolu s bolestí kloubů zaznamenány i projevy zánětu, je nutné uvažovat o přítomnosti artritidy, či artrózy.

Bolesti mohou mít různou příčinu a k určení správné diagnózy je vyžadováno vyšetření lékařem.

Je zpravidla provedeno fyzikální vyšetření, laboratorní vyšetření a vyšetření pomocí RTG, nebo magnetické rezonance postiženého kloubu.

Pro diagnostiku původu bolestí je rozhodující, zda bolesti kloubů vyzařují do okolní tkáně, jsou-li přítomny i v klidu, zda znemožňují spánek, a zda se spolu s bolestmi objevuje ranní ztuhlost kloubů.

Je hodnocen vliv chladu a tepla, specifických pohybů a některých léků. Je vhodné posoudit, zda má na bolest vliv také množství a skladba potravy.

Příčiny onemocnění způsobujících bolesti kloubů jsou různé. Bolesti kloubů lze je rozdělit na vrozené a získané.

Mezi nejčastější získané příčiny patří:

Léčba bolesti kloubů – zbavte se potíží

Léčba je stanovována lékařem dle konkrétní příčiny bolestí kloubů.

Léčba však zpravidla zahrnuje úpravu režimu pacienta, v akutním stadiu se často jedná o klid na lůžku.

Obvykle je zahájena fyzikální terapie a rehabilitace. Využívá se 3D pulzní terapie, ultrazvukové terapie a dalších metod.

Léčba bývá provázena medikamentózní terapií, často s využitím nesteroidních antirevmatik, léků modifikujících průběh choroby a biologické léčby.

3D pulzní terapie Biomag pomáhá řešit bolesti kloubů.

Vysvětlení vybraných pojmů:

 • Degenerativní onemocnění – nemoci charakterizované postupnou destrukcí určitých systémů buněk.
 • Známky zánětu – zarudnutí, zvýšená teplota v místě a otok.
 • Endokrinní – vnitřní vylučování látek (hormonů) do krve.
 • Nesteroidní antirevmatikum – nesteroidní léčivo působící proti bolesti, horečce a zánětu.

Patentovaná 3D pulzní terapie Biomag. Jak působí?

Základním principem působení 3D pulzní terapie Biomag je generování elektromagnetických pulzů. Tyto pulzy přes oděv i přes celou hloubku tkáně pronikají až do místa cílené aplikace. Pulzy mají speciálně vyvinuté biotropní parametry (například frekvenci, tvar, intenzitu) tak, aby co nejlépe ovlivňovali různé zdravotní potíže.

Pro tuto léčbu na principu elektromagnetických pulzů se obecně používá pojem pulzní magnetoterapie (v angličtině se obvykle používá zkratka PEMF).

Patentovaná 3D technologie Biomag navíc zajišťuje přesnější a nerušený tvar pulzů, zvyšuje výkon a pulzy díky ní mohou působit z různých stran. Jedná se tak o zcela novou a unikátní medicínskou technologii na trhu.

Jaké jsou výhody terapie v případě bolesti kloubů?

 • Pomáhá tlumit bolesti.
 • Působí proti zánětům a otokům.
 • Pomáhá zlepšovat hybnost a další poškozování kloubů.
 • Díky jednoduchému ovládání lze aplikovat i v domácí péči.
 • Jedná se o řešení bez dalších léků.
 • Jde o neinvazivní metodu.

3D terapie Biomag a její účinky – vysvětluje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulzní terapie – vědecké studie

Efekty pulzní terapie (PEMF) na snížení bolesti kloubů jsou podloženy mnoha studiemi. Například klinická studie provedená v roce 2014 týmem A. Fouda z Káhirské univerzity potvrzuje účinnost léčby bolesti čelistního kloubů právě pulzní terapií (PEMF) v porovnání se 3 dalšími způsoby léčby. Z uvedeného vyplývá, že 3D pulzní terapie Biomag díky svému analgetickému efektu může zmírnit bolesti kloubů a snížit otoky. Více o vědecké studii.

Pozitivní efekty aplikací pulzního magnetického pole (PEMF) dokládají klinické studie od významných autorit a renomovaných institucí.  Nejnovější seznam těchto klinických studií naleznete na této stránce. Kontaktujte nás a rádi vám pomůžeme snadno se orientovat v těchto odborných datech.

Na našem oddělení je aplikace magnetického pulzního pole velmi dobře využívána. Oceňujeme možnost aplikace nejen dle čísel programu, ale i možnost vytváření vlastních programů. Přístroj je malý, dobře se ovládá, ovládání je jednoduché, při velmi dobrém výkonu.

Fakultní nemocnice Na Bulovce Praha – Oddělení léčebné rehabilitace

Léčení pulzním magnetickým polem v našich lázních používáme více než 10 let. Přístroje Biomag používáme jak v rámci rehabilitační, tak lázeňské léčby. Kombinace magnetoterapie s jinými rehabilitačními metodami je velice výhodná, neboť dochází ke sčítání účinků magnetoterapie s jinými metodami (účinku proti bolesti, proti otoku, regeneračního účinku a myorelaxačního).

Anenské slatinné lázně – Lázně Bělohrad

S přístrojem jsme spokojeni, dobrá je i manipulace s aplikátory a léčebné výsledky. Odezva od pacientů je kladná. Frekvence využití je zhruba 50 aplikací týdně.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

 

Trpěla jsem bolestí zad a kolena. Magnetoterapii používám rok. Stav se mi hodně zlepšil. Koleno už nebolí, záda taky hodně povolila a lépe se mi chodí.

Anděla Vosmanská, Jaroslavice

Biomag jsme používali na bolesti zad, kloubů, vždy nám pomohl, ale aplikovat se musí vícekrát než jednou. Já i manžel jsme ho používali úspěšně.

Jitka Lipnerová, Tršice

Mám artrózu a osteoporózu. Každý den si aplikuji příslušný program na bolavá místa. Vím, že v 65 letech nebudu mít klouby jak mladice. Pryč je doba, když jsem při ulehnutí do postele nevěděla, jak si lehnout, aby mně neškubalo v kyčli.

Olga Tomečková, Orlová

*Informační dodatek: Výsledky terapie mohou být individuální a nemusí tak vždy odpovídat zde zveřejněným zkušenostem.

Lékaři a naši další klienti využívají pulzní terapii Biomag také na tyto onemocnění
a potíže:

 • Diabetes
 • Bolesti páteře
 • Bércové vředy
 • Vysoký tlak
 • Karpální tunel
 • Artrózy kloubů
 • Další potíže

Rezervujte si vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag

Společnost Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostřednictvím certifikovaných partnerů možnost vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag po celé České Republice.

Cílem je, aby se každý mohl s přístroji a terapií seznámit a osobně ji otestovat.

Využijte tuto možnost a vyzkoušejte patentovanou 3D pulzní terapii.

Zákazník

Zanechte kontakt našemu specialistovi

 • ✓ Poskytne veškeré informace, které Vás zajímají
 • ✓ Posoudí Vaše zdravotní potíže
 • ✓ Pomůže s výběrem nejvhodnějšího přístroje
 • Umožní vyzkoušení a případně pro Vás zajistí objednání přístroje

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x