Bolesti vystřelující z oblasti hrudní páteře

Editor: | 10 března 2020

Trápí vás bolest mezi lopatkami, v oblasti hrudní páteře? Je závislá na dýchacích pohybech hrudníku? Nepodceňujte zejména dlouhodobé bolesti a raději se nechte vyšetřit lékařem, který vyloučí případné potíže týkající se vnitřních orgánů.

Bolesti hrudní páteře - popis diagnózy
Obrázek: Bolesti vystřelující z oblasti hrudní páteře

Hledáte řešení bolestí hrudní páteř

Chcete se zbavit potíží?

Popis bolestí vystřelující z hrudní páteře a jejich příčiny

Jde o bolesti, které jsou buď lokálně v oblasti hrudní páteře, nebo častěji s propagací až k hrudní kosti. Někdy mohou být zaměňovány za bolesti od srdce nebo za příznak infarktu.

Nejčastěji jde o interkostální (mezižeberní) neuralgii propagující se z hrudní páteře pásovitě podél žeber, která je způsobena funkčními kloubními blokádami. Ty mohou vzniknout při dlouhodobém přetěžování páteře, například při sportu nebo v těhotenství.

Bolesti se mohou projevovat též jen na jedné straně a mohou vystřelovat do ramen a hrudníku. Jejich příčinou může být náhlý a nepředpokládaný pohyb.

Bolesti hrudní páteře však mohou znamenat i vážná onemocnění vnitřních orgánů, jako je koronární příhoda, nemoci plicní, žaludeční a jiné.

Z tohoto důvodu je důležité navštívit lékaře a zjistit jejich pravou příčinu!

Léčba bolestí hrudní páteře – zbavte se potíží

První pomocí jsou léky nebo masážní gely. Jsou doporučována analgetika, dále protizánětlivé léky a léky uvolňující svaly.

Pokud bolest přetrvává je vhodné vyhledat fyzioterapeuta, který doporučí elektroléčbu, ultrazvuk, cviky na odblokování hrudní páteře či další metody.

Prevencí je správné držení těla, vyhýbat se průvanu, pravidelné cvičení a vyvážená strava.

V rámci rehabilitace hraje významnou úlohu 3D terapie Biomag. Jejím cílem je uvolnit spazmy a blokády páteře, mírnit tak bolesti a umožnit případnou další léčbu nebo manipulaci.

Vysvětlení vybraných pojmů:

 • Interkostální neuralgie – onemocnění, které se vyznačuje bolestivostí podél mezižeberních nervů.
 • Neuralgie – bolest nervového původu, záchvatová bolest pociťovaná v průběhu nervu.

Patentovaná 3D pulzní terapie Biomag. Jak působí?

Základním principem působení 3D pulzní terapie Biomag je generování elektromagnetických pulzů. Tyto pulzy přes oděv i přes celou hloubku tkáně pronikají až do místa cílené aplikace. Pulzy mají speciálně vyvinuté biotropní parametry (například frekvenci, tvar, intenzitu) tak, aby co nejlépe ovlivňovali různé zdravotní potíže.

Pro tuto léčbu na principu elektromagnetických pulzů se obecně používá pojem pulzní magnetoterapie (v angličtině se obvykle používá zkratka PEMF).

Patentovaná 3D technologie Biomag navíc zajišťuje přesnější a nerušený tvar pulzů, zvyšuje výkon a pulzy díky ní mohou působit z různých stran. Jedná se tak o zcela novou a unikátní medicínskou technologii na trhu.

Jaké jsou výhody terapie v případě bolestí hrudní páteře?

 • Působí proti bolestem a otokům.
 • Má spazmolytický efekt.
 • Díky jednoduchému ovládání lze aplikovat i v domácí péči.
 • Jedná se o řešení bez dalších léků.
 • Jde o neinvazivní metodu.

3D terapie Biomag a její účinky – vysvětluje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulzní terapie – vědecké studie

Klinicky nejvýznamnější účinky 3D pulzní terapie Biomag u pacientů s bolestí vystřelující z hrudní páteř spočívají v analgetickém (protibolestivém), protiedémovém (jinak také protiotokovém)a spazmolytickém efektu.

Pozitivní efekty aplikací pulzního magnetického pole (PEMF) dokládají klinické studie od významných autorit a renomovaných institucí.  Nejnovější seznam těchto klinických studií naleznete na této stránce. Kontaktujte nás a rádi vám pomůžeme snadno se orientovat v těchto odborných datech.

Na našem oddělení je aplikace magnetického pulzního pole velmi dobře využívána. Oceňujeme možnost aplikace nejen dle čísel programu, ale i možnost vytváření vlastních programů. Přístroj je malý, dobře se ovládá, ovládání je jednoduché, při velmi dobrém výkonu.

Fakultní nemocnice Na Bulovce Praha – Oddělení léčebné rehabilitace

Léčení pulzním magnetickým polem v našich lázních používáme více než 10 let. Přístroje Biomag používáme jak v rámci rehabilitační, tak lázeňské léčby. Kombinace magnetoterapie s jinými rehabilitačními metodami je velice výhodná, neboť dochází ke sčítání účinků magnetoterapie s jinými metodami (účinku proti bolesti, proti otoku, regeneračního účinku a myorelaxačního).

Anenské slatinné lázně – Lázně Bělohrad

S přístrojem jsme spokojeni, dobrá je i manipulace s aplikátory a léčebné výsledky. Odezva od pacientů je kladná. Frekvence využití je zhruba 50 aplikací týdně.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

 

Biomag jsem používala na bederní i hrudní páteř s dobrým výsledkem. Pomohl mi od bolesti.

Krystýna Seibothová, Mikulášovice

Biomag používám z důvodů zdravotních potíží s páteří, krční, hrudní, bederní a křížovou. Operace bederní páteře – pooperační rána dle názoru operujícího lékaře rychle a dobře zhojena.

Ladislav Melich, Velký Osek

*Informační dodatek: Výsledky terapie mohou být individuální a nemusí tak vždy odpovídat zde zveřejněným zkušenostem.

Lékaři a naši další klienti využívají pulzní terapii Biomag také na tyto onemocnění
a potíže:

 • Diabetes
 • Bolesti páteře
 • Bércové vředy
 • Vysoký tlak
 • Karpální tunel
 • Artrózy kloubů
 • Další potíže

Rezervujte si vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag

Společnost Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostřednictvím certifikovaných partnerů možnost vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag po celé České Republice.

Cílem je, aby se každý mohl s přístroji a terapií seznámit a osobně ji otestovat.

Využijte tuto možnost a vyzkoušejte patentovanou 3D pulzní terapii.

Zákazník

Zanechte kontakt našemu specialistovi

 • ✓ Poskytne veškeré informace, které Vás zajímají
 • ✓ Posoudí Vaše zdravotní potíže
 • ✓ Pomůže s výběrem nejvhodnějšího přístroje
 • Umožní vyzkoušení a případně pro Vás zajistí objednání přístroje

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x