Chronické žaludeční vředy a vředy na dvanácterníku

Editor: | 3. listopadu 2018

Charakteristika chronických žaludečních vředů a vředů na dvanácterníku: Jde o slizniční defekt – vřed, přesahující do submukózy i hlouběji nebo o erosi – slizniční defekt omezený na mukózu. Žaludeční vředy a vředy na dvanácterníku jsou charakterizované výskytem jednoho nebo více vředů ve stěně žaludku nebo duodena a opakujícími se relapsy v průběhu mnoha let. Duodenální vředy jsou 4x častější, než žaludeční vředy, také častěji krvácejí.

Za hlavní etiologické agens je považována infekce Helicobacter pylori, nadměrná spotřeba nesteroidních protizánětlivých látek, nerovnováha mezi protektivními a agresivními faktory působícími na sliznici. U žaludečního vředu se uplatňuje především infekce Helicobacter pylori, u duodenální hypersekrece HCl. Léčba je komplexní – eliminace infekce, farmakoterapie k minimalizaci agresivních faktorů a podpoře faktorů protektivních.

Využití magnetoterapie při žaludečních vředech a vředech na dvanácterníku

Při žaludečních vředech a vředech na dvanácterníku patří k protektivním faktorům i dobrá regenerační schopnost sliznice a k agresivním faktorům ischémie stěny. Nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag svým účinkem významně posiluje faktory protektivní – vasodilataci, protizánětlivé působení, zlepšení výživy sliznice a urychlení jejího hojení a eliminuje tak rizikovou ischémii stěny. Neaplikujeme při krvácení z vředu.

Zkušenosti pacientů

S přístrojem Biomag jsme spokojeni o čemž svědčí to, že je používán denně. Přístroj vřele doporučuji každému, protože čím dříve jej při začínajících zdravotních problémech bude používat, tím bude snazší tyto problémy zmírnit nebo odstranit.

František Zeman, Semily

Biomag doporučuji vřele všem pacientům, kteří trpí chronickými bolestmi a nemají čas chodit na různé rehabilitace na rehabilitační kliniky, kde používají obdobné přístroje.

Martin Král, Praha 10

Aplikace magnetoterapie při žaludečních vředech a vředech na dvanácterníku

Při žaludečních vředech a vředech na dvanácterníku doporučujeme při bolestech aplikovat analgetické a spasmolytické frekvence 4 – 6 Hz a 10 – 14 Hz a následně k dosažení lepšího prokrvení, regeneraci sliznic a k prevenci relapsu onemocnění frekvence 44 – 56 Hz.

 

Můžete léčit i tyto potíže

  • Regenerace jater
  • Zácpa
  • Pomočování u dětí (enuréza)
  • Pálení žáhy
  • Neplodnost u žen (po zánětech vejcovodu)
  • Zánět močového měchýře – cystitis acuta

Magnetoterapie a žaludeční vředy či vředy na dvanácterníku – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při žaludečních vředech a vředech na dvanácterníku? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při žaludečních vředech a vředech na dvanácterníku.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.