Chrupavky, poškození menisku, regenerace

Editor: | 27 února 2020

Bolí vás v koleni, máte ho oteklé a nelze jím ohýbat? Na vině může být poškozená chrupavka. Úraz, náhlý pohyb, rychlá rotace mohou být příčinou postižení menisku. I zde platí, co nejdříve navštívit lékaře, včas zahájit léčbu, aby poškození nebylo trvalé.

Poškození menisku - popis diagnózy
Obrázek: Chrupavky, poškození menisku, regenerace

Hledáte řešení poškozené chrupavky?

Chcete se zbavit potíží?

Popis chrupavky, menisku a příčiny vzniku poškození

Chrupavka je tkáň, která pokrývá kloubní konce kostí. Je elastické struktury a umožňuje výrazné snížení tření kontaktních ploch.

Meniskus se nachází uvnitř kolenního kloubu a je tvořen vazivovou chrupavkou. Je pevný a pružný a jeho funkcí je tlumit nárazy, přenášet a rozkládat hmotnost těla a bránit opotřebení kloubní chrupavky.

Její poškození bývá prvním krokem k dalšímu poškození celého kloubu. Neustále se přestavuje, a dochází tak k reparaci jejího poškození. Zvýšená zátěž a nadměrné poškozování může překročit regenerační schopnost a snižuje se její výška. Kost pod ní reaguje zvýšenou bolestivostí. Dráždění kloubní výstelky vede ke zmnožení tekutiny v kloubu, k omezení hybnosti, případně k blokádám.

Typickou nemocí chrupavky způsobující její ztrátu je bolestivá artróza kloubů.

Úraz menisku je jedno z nejčastějších postižení kolenních kloubů. Poranění je provázeno silnou bolestí, otokem a následně je omezena pohyblivost v kloubu. Může být slyšet prasknutí, lupnutí. Vzniká většinou špatně koordinovaným rotačním pohybem v kloubu, velmi častým například při sportu.

Léčba poškozené chrupavky, menisku – zbavte se potíží

Léčba poškozené chrupavky musí být včas zahájena, jelikož poškození kloubu bude časem nevratné. Velký význam má prevence (optimální váha, cvičení na klouby a svaly).

Léčba je komplexní, od chirurgické (včetně autologní implantace chondrocytů), medikamentózní přes zvýšený příjem chondroprotektivních látek (kloubní výživa) až po řízené cvičení a fyzikální terapii.

Poranění menisku má většinou chirurgické řešení. Je prováděna artroskopie kolene, která zajistí přímý pohled na celý kloubní povrch, chrupavku, vazy, menisky a kloubní pouzdro. Jde o vyšetřovací, zároveň i miniinvazivní operační metodu.

3D pulzní terapie Biomag má využití při léčbě poškozené chrupavky a menisku. Jejím cílem je předcházet poškození zejména u sportovců a těžce fyzicky pracujících a léčebně působit k podpoře regenerace chrupavek a měkkých tkání kloubu.

Vysvětlení vybraných pojmů:

 • Perichondrium –  obal chrupavky z vaziva, zajišťuje její výživu.
 • Reparace  – nahrazení zničené nebo poškozené tkáně náhradní tkání.
 • Autologní implantace chondrocytů – je biomedicínská léčba, která opravuje škody v kloubní chrupavce.

Patentovaná 3D pulzní terapie Biomag. Jak působí?

Základním principem působení 3D pulzní terapie Biomag je generování elektromagnetických pulzů. Tyto pulzy přes oděv i přes celou hloubku tkáně pronikají až do místa cílené aplikace. Pulzy mají speciálně vyvinuté biotropní parametry (například frekvenci, tvar, intenzitu) tak, aby co nejlépe ovlivňovali různé zdravotní potíže.

Pro tuto léčbu na principu elektromagnetických pulzů se obecně používá pojem pulzní magnetoterapie (v angličtině se obvykle používá zkratka PEMF).

Patentovaná 3D technologie Biomag navíc zajišťuje přesnější a nerušený tvar pulzů, zvyšuje výkon a pulzy díky ní mohou působit z různých stran. Jedná se tak o zcela novou a unikátní medicínskou technologii na trhu.

Jaké jsou výhody terapie v případě poškozené chrupavky?

 • Působí proti zánětům a otokům.
 • Má hojivý a regenerační efekt.
 • Díky jednoduchému ovládání lze aplikovat i v domácí péči.
 • Jedná se o řešení bez dalších léků.
 • Jde o neinvazivní metodu.

3D terapie Biomag a její účinky – vysvětluje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulzní terapie – vědecké studie

Efekty 3D pulzní terapie Biomag (PEMF) v případě poškozené chrupavky způsobené artrózou jsou podloženy například klinickou studií provedenou na Sienské univerzitě v roce 2016. Ta potvrzuje významné snížení bolesti u pacientů trpících artrózou kolenního kloubu, kterým byla aplikována právě 3D pulzní terapie. Z uvedeného vyplývá, že 3D pulzní terapie Biomag může pomoci zmírnit potíže spojené s artrózou kloubů. Více o vědecké studii.

Pozitivní efekty aplikací pulzního magnetického pole (PEMF) dokládají klinické studie od významných autorit a renomovaných institucí.  Nejnovější seznam těchto klinických studií naleznete na této stránce. Kontaktujte nás a rádi vám pomůžeme snadno se orientovat v těchto odborných datech.

Na našem oddělení je aplikace magnetického pulzního pole velmi dobře využívána. Oceňujeme možnost aplikace nejen dle čísel programu, ale i možnost vytváření vlastních programů. Přístroj je malý, dobře se ovládá, ovládání je jednoduché, při velmi dobrém výkonu.

Fakultní nemocnice Na Bulovce Praha – Oddělení léčebné rehabilitace

Léčení pulzním magnetickým polem v našich lázních používáme více než 10 let. Přístroje Biomag používáme jak v rámci rehabilitační, tak lázeňské léčby. Kombinace magnetoterapie s jinými rehabilitačními metodami je velice výhodná, neboť dochází ke sčítání účinků magnetoterapie s jinými metodami (účinku proti bolesti, proti otoku, regeneračního účinku a myorelaxačního).

Anenské slatinné lázně – Lázně Bělohrad

S přístrojem jsme spokojeni, dobrá je i manipulace s aplikátory a léčebné výsledky. Odezva od pacientů je kladná. Frekvence využití je zhruba 50 aplikací týdně.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

 

Manžel dlouhodobě používal přístroj na poraněný trojklanný nerv, který mu byl poškozen při zubním zákroku. Já jsem úspěšně využívala po operaci menisku. Už za 14 dní po operaci jsem chodila bez berlí.

Pí. Hermanová, Karviná

Manžel používá magnetoterapii na koleno a nyní i syn na meniskus. Blahodárným účinkům přístroje věřím, na každého to může působit jinak.

Hana Hrdličková, Zaječice

*Informační dodatek: Výsledky terapie mohou být individuální a nemusí tak vždy odpovídat zde zveřejněným zkušenostem.

Lékaři a naši další klienti využívají pulzní terapii Biomag také na tyto onemocnění
a potíže:

 • Diabetes
 • Bolesti páteře
 • Bércové vředy
 • Vysoký tlak
 • Karpální tunel
 • Artrózy kloubů
 • Další potíže

Rezervujte si vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag

Společnost Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostřednictvím certifikovaných partnerů možnost vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag po celé České Republice.

Cílem je, aby se každý mohl s přístroji a terapií seznámit a osobně ji otestovat.

Využijte tuto možnost a vyzkoušejte patentovanou 3D pulzní terapii.

Zákazník

Zanechte kontakt našemu specialistovi

 • ✓ Poskytne veškeré informace, které Vás zajímají
 • ✓ Posoudí Vaše zdravotní potíže
 • ✓ Pomůže s výběrem nejvhodnějšího přístroje
 • Umožní vyzkoušení a případně pro Vás zajistí objednání přístroje

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x