Chrupavky, poškození menisku, regenerace

Editor: | 3. listopadu 2018

Charakteristika programu chrupavky, poškození menisku, regenerace: Chrupavka je tkáň, která pokrývá kloubní konce kostí. Je elastické struktury a umožňuje výrazné snížení tření kontaktních ploch. Chrupavka se neustále přestavuje a dochází tak k reparaci jejího poškození. Zvýšená zátěž a nadměrné poškozování chrupavky může překročit regenerační schopnost a snižuje se její výška. Kost pod chrupavkou reaguje zvýšenou bolestivostí. Dráždění kloubní výstelky vede ke zmnožením tekutiny v kloubu, k omezení hybnosti, případně k blokádám apod.

Degenerativní změny na chrupavce jsou prvními léčitelnými příznaky degenerativního onemocnění pohybového aparátu. Nezabráníme-li poškození chrupavky včasnou, či ještě lépe preventivní léčbou, poškození kloubu bude časem nevratné.

Léčba poškození chrupavky je komplexní od chirurgické (včetně autologní implantace chondrocytů), medikamentosní, přes zvýšený příjem chondroprotektivních látek (tzv. kloubní výživa) až po řízené cvičení, elektroléčbu a magnetoterapii.

Zkušenosti pacientů

Manžel dlouhodobě používal přístroj na poraněný trojklanný nerv, který mu byl poškozen při zubním zákroku. Já jsem úspěšně využívala po operaci menisku. Už za 14 dní po operaci jsem chodila bez berlí.

Pí. Hermanová, Karviná

Manžel používá magnetoterapii na koleno a nyní i syn na meniskus. Blahodárným účinkům přístroje věřím, na každého to může působit jinak.

Hana Hrdličková, Zaječice

Využití magnetoterapie při poškození chrupavky

Při poškození chrupavky má nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag využití jak v prevenci poškození chrupavek (u sportovců a těžce fyzicky pracujících), tak jako součást léčby. Výhodou je i možnost domácích dlouhodobých aplikací. Uplatní se hojivý, regenerační, protizánětlivý a protiotokový efekt. Dochází k zlepšení regenerace chrupavek a měkkých tkání kloubu. Je dobře využitelná i k doléčování po chirurgické léčbě chrupavky.

Můžete léčit i tyto potíže

  • Zlomeniny
  • Volba individual
  • Detoxikace organizmu
  • Artritidy kloubů
  • Myorelaxace – uvolnění spasmů kosterního svalstva
  • Magnetizace vody

Aplikace magnetoterapie při poškození chrupavky

Při poškození chrupavky aplikujeme při otoku a bolesti zahájíme nízkými frekvencemi 4-6 Hz a po útlumu bolesti stimulujeme regeneraci frekvencemi 50 – 81 Hz. V prevenci používáme také stimulační frekvence a aplikujeme nejčastěji pomocí solenoidu.

Magnetoterapie a poškození chrupavky – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při poškození chrupavky? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při poškození chrupavky.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.