Crohnova nemoc (mimo akutní exacerbace)

Editor: | 3. listopadu 2018

Charakteristika Crohnovy nemoci: Crohnova nemoc je zánětlivé onemocnění postihující trávicí trakt v různých částech od jícnu až po konečník, které má výraznou tendenci recidivovat. Příčina Crohnovy nemoci zůstává neobjasněná. Jako vyvolávající faktory bývají označovány traumata, infekce, alergie, imunitní reakce, hormonální poruchy, neurogenní a psychogenní faktory a dědičná dispozice. Sliznice postižené části střeva je silně prokrvená, prosáklá, s fibrinovými povlaky, polypy a vředy. Zánětlivý proces při Crohnově nemoci má tendenci pronikat do okolí. K příznakům Crohnovy nemoci patří bolest, průjmy nebo zácpa s nevolností a zvracením, krvácení ve stolici, teploty. Léčba – nedráždivá bezezbytková dieta, hormonální a imunosupresivní léky, antibiotika, spasmolytika, operační zákrok – střevní resekce. Recidivuje 30 až 50% nemocných.

Využití magnetoterapie při Crohnově nemoci

Možnosti použití nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie: Mohou se zde pozitivně uplatnit protizánětlivé, imunostimulační účinky a stimulace hojivých procesů. Vhodnější je začínat s aplikacemi v klidovém období onemocnění a to dlouhodobě. Zahájit 2x denně po 20 minutách frekvencemi 2 – 25 Hz a po cca měsíci přejít na 3x denně po 30 – 45 minutách a přidat rozsah 10 – 50 Hz.

Zkušenosti pacientů

Přístroje a aplikátory Biomag nemusím svým nejbližším doporučovat, s postupem času se každý přesvědčil osobně.Všichni si ho oblíbili pro jednoduché a přesné použití, úspoře času. V informačních brožurách si našli další možností použití.

Jan Šrotíř, Vyškov

Přístroj jsme použili při léčbě bércového vředu, bolesti ucha, tinnitusu. Bércový vřed se zhojil, u tinnitu nedošlo ke zlepšení, podstatné je, že se nehorší. Nejlepší výsledky jsme zaznamenali u problémů se zažíváním mé ženy, dnes pohoda.

Antonín Sahula, Benešov

Můžete léčit i tyto potíže

  • Stav po infekční žloutence
  • Hemeroidy
  • Crohnova nemoc (mimo akutní exacerbace)
  • Chronické žaludeční vředy a vředy na dvanácterníku
  • Mononukleóza
  • Ledvinová kolika

Magnetoterapie a Crohnova nemoc – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při Crohnově nemoci? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při Crohnově nemoci.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.