Diabetes – cukrovka

Editor: | 3. listopadu 2018

Charakteristika programu diabetes mellitus (cukrovka): Diabetes (cukrovka) je chronické onemocnění s trvalou poruchou přeměny glukózy, která vede k zvýšeným hladinám glykémie a k dalším změnám metabolizmu bílkovin, tuků a cukrů. V důsledku diabetu (cukrovky) se mohou vyvinout chorobné změny v nervových vláknech (diabetická neuropatie) a drobných cévách (diabetická mikroangiopatie). Diabetes (cukrovka) je vyvolána nedostatkem inzulínu nebo inzulinovou rezistencí a změnou vylučování inzulínu. Dlouhodobá prognóza a kvalita života diabetiků závisí na vývoji a závažnosti kardiovaskulárních komplikací.

Komplikace (sekundární postižení) zahrnují: diabetickou retinopatii – která může vést až ke slepotě., diabetickou nefropatii – která může vést až k onemocnění ledvin a jejich selhání., diabetickou neuropatii – která narušuje veškeré sympatické a parasympatické funkce, makrovaskulární onemocnění – které zahrnuje onemocnění periferních artérií, mozkových cév a ischemickou chorobu srdeční. Navíc dochází k dalšímu ovlivnění zdraví vlivem hypertenze, zvýšeným cholesterolem, obezitou, kouřením.

Zkušenosti pacientů

Moja manželka Biomag využíva kvôli cukrovke, častým bolestiam nôh, dcéra zase pri ťažkostiach s astmou a na migrénu. Využívame ho denne.

Dušan Bača, Levice

Mám diabetes už 45 rokov – následky poznáte – diabetická polyneuropatia (bolesti kĺbov, slabosti, malátnosť,..)Pri vašom zariadení bolesti kĺbov sa doslova stratili na minimum, takže v noci nepoznám bolesť v rukách ani nohách.

Štefan Minarovič, Lozorno

Liečim sa na cukrovku, vysoký krvný tlak a postihla ma paradentóza. Používam pristroj Biomag a som veľmi spokojná. Celkovo sa cítim oveľa lepšie.

Oľga Horňáková, Tovarníky

Využití aplikace magnetoterapie při diabetu (cukrovce)

Při diabetu (cukrovce) nemá nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag vliv na vlastní produkci inzulínu (i když se může pozitivně projevit regenerace u ještě částečně funkční slinivky a částečná obnova tvorby inzulínu). Přesto její dlouhodobé používání je u diabetiků (jak u dětského tak u stařeckého diabetu) velkým přínosem. Magnetoterapie při diabetu (cukrovce) zmírňuje veškeré sekundární postižení svým protidegenerativním působením na nervovou tkáň, vazodilatačním efektem na drobné tepénky a kapiláry a tím oddaluje a zmenšuje výskyt a závažnost diabetických komplikací a zlepšuje kvalitu života. Výborně se osvědčila také při hojení bércových vředů a dalších cévních komplikací u diabetiků. S aplikacemi začínáme postupně a nejlépe od dolních končetin. Tímto postupem minimalizujeme případnou silnější adaptační reakci.

Můžete léčit i tyto potíže

  • Metabolizmus – ovlivnění látkové výměny
  • Polyneuropatie
  • Svalová únava
  • Přerušení nervu po úrazu – poranění periferního nervu
  • Artritidy kloubů
  • Pooperační stav

Aplikace magnetoterapie při diabetsu (cukrovce)

Při diabetu (cukrovce) aplikujeme magnetoterapii denně na oblast břicha (slinivky, jater a ledvin nejlépe velkým solenoidem nebo skládacím plochým aplikátorem) stimulační frekvence 50 – 81 Hz, na diabetickou polyneuropatii a poruchy prokrvení končetin 2 – 25 Hz.

Magnetoterapie a diabetes (cukrovka) – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při diabetu (cukrovce)? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při diabetu (cukrovce).

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.