Diabetes – cukrovka

Editor: | 17 září 2020

Cítíte častou únavou, trpíte nadváhou a jste náchylní k infekcím? Pak můžete trpět cukrovkou. Příznakem mohou být i přechodné poruchy zrakové ostrosti.

Diabetes - popis cukrovky
Obrázek: Diabetes – cukrovka

Hledáte řešení cukrovky?

Chcete se zbavit potíží?

Popis cukrovky a příčiny vzniku

Diabetes (cukrovka) – je chronické onemocnění s trvalou poruchou přeměny glukózy, která vede ke zvýšeným hladinám glykemie a k dalším změnám metabolizmu bílkovin, tuků a cukrů. Rozlišujeme diabetes 1.typu (cukrovka u dětí) a 2. typu (stařecká cukrovka).

Zatímco cukrovka 1. typu se vyznačuje absolutním nedostatkem inzulinu v těle a začíná obvykle v dětství či dospívání, cukrovka 2. typu se vyvíjí z rezistence na inzulin – slinivka inzulin vylučuje, ale tělesné buňky na něj dostatečně neodpovídají. Nejběžnější příčinou diabetu 2. typu je obezita.

Diabetes mellitus je závažná metabolická porucha. Případů diabetes mellitus každoročně přibývá, jedná se takzvané civilizační onemocnění. Diabetes zkracuje předpokládanou délku života o 30 až 50 %. Vede k vysoké míře úmrtnosti a invalidity.

V důsledku tohoto metabolického onemocnění se mohou vyvinout chorobné změny v nervových vláknech (diabetická neuropatie) a drobných cévách (diabetická mikroangiopatie).

Dlouhodobá prognóza a kvalita života diabetiků závisí na vývoji a závažnosti kardiovaskulárních komplikací.

Možné komplikace (sekundární postižení):

Navíc dochází k dalšímu ovlivnění zdraví vlivem hypertenze (zvýšený krevní tlak), zvýšeným cholesterolem, obezitou, kouřením. Mluvíme o diabetické polyneuropatii.

Na rozvoj onemocnění má vliv genetická predispozice, dieta pacienta, fyzická aktivita, obezita a řada dalších faktorů.

Léčba diabetu – zbavte se potíží

Medikamentózní léčbu diabetu stanovuje vždy lékař, na základě typu diabetu a výsledků vyšetření.

U diabetu druhého typu se kromě podání inzulínu mohou použít i léky ze skupiny PAD (perorálních antidiabetik), které příznivě ovlivňují zejména inzulinovou rezistenci.
K nejpoužívanějším patří Metformin, deriváty sulfonylurey, Glitazony a Inkretiny.

K aplikaci inzulínu se používá inzulínová stříkačka, inzulínové pero nebo inzulínová pumpa.

Pro zabránění rozvoje komplikací diabetu je nutné přistupovat k léčbě komplexně a přizpůsobit životní styl.

Fyzická aktivita a redukční dieta mohou zvrátit vývoj onemocnění. Kladen je zejména důraz na omezení příjmu volných sacharidů, cholesterolu a živočišných tuků. Naopak doporučuje se zvýšit příjem vlákniny, vhodné je maso z ryb a drůbeže. K podpoře léčby je možné aplikovat 3D pulzní terapii.

3D pulzní terapie Biomag pomáhá řešit příznaky diabetu – cukrovky.

Vysvětlení vybraných pojmů:

 • Diabetes mellitus – česky takzvaná úplavice cukrová.
 • Civilizační onemocnění – označení pro skupinu onemocnění, která jsou spojována s životním stylem vyspělých společností.
 • Ischemická choroba srdeční – onemocnění srdečního svalu, při kterém dochází k nepoměru mezi potřebou a dodávkou kyslíku.

Patentovaná 3D pulzní terapie Biomag. Jak působí?

Základním principem působení 3D pulzní terapie Biomag je generování elektromagnetických pulzů. Tyto pulzy přes oděv i přes celou hloubku tkáně pronikají až do místa cílené aplikace. Pulzy mají speciálně vyvinuté biotropní parametry (například frekvenci, tvar, intenzitu) tak, aby co nejlépe ovlivňovali různé zdravotní potíže.

Pro tuto léčbu na principu elektromagnetických pulzů se obecně používá pojem pulzní magnetoterapie (v angličtině se obvykle používá zkratka PEMF).

Patentovaná 3D technologie Biomag navíc zajišťuje přesnější a nerušený tvar pulzů, zvyšuje výkon a pulzy díky ní mohou působit z různých stran. Jedná se tak o zcela novou a unikátní medicínskou technologii na trhu.

Jaké jsou výhody terapie v případě diabetu – cukrovky? 

 • Pozitivně ovlivňuje mikrocirkulaci okysličené krve.
 • Pomáhá při regeneraci periferních nervů.
 • Pomáhá bránit rozvoji diabetické polyneuropatie.
 • Díky jednoduchému ovládání lze aplikovat i v domácí péči.
 • Jedná se o řešení bez dalších léků.
 • Jde o neinvazivní metodu.

3D terapie Biomag a její účinky – vysvětluje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulzní terapie – vědecké studie

Efekty pulzní terapie (PEMF) v oblasti hojení ran a regenerace poškozených nervů jsou podloženy mnoha studiemi. Například klinická studie provedená týmem Rachel Lai-Chu Kwan z Katedry rehabilitačních věd Hongkongské polytechnické univerzity potvrzuje, že léčba pomocí pulzní terapie (PEMF) dokáže výrazně zlepšit mikrocirkulaci a zrychlit hojení vředů u diabetických pacientů. Z publikovaného textu vyplývá, že 3D pulzní terapie Biomag může pomoci například při léčbě komplikací spojených se syndromem diabetické nohy, diabetických vředů. Více o vědecké studii.

Pozitivní efekty aplikací pulzního magnetického pole (PEMF) dokládají klinické studie od významných autorit a renomovaných institucí.  Nejnovější seznam těchto klinických studií naleznete na této stránce. Kontaktujte nás a rádi vám pomůžeme snadno se orientovat v těchto odborných datech.

Na našem oddělení je aplikace magnetického pulzního pole velmi dobře využívána. Oceňujeme možnost aplikace nejen dle čísel programu, ale i možnost vytváření vlastních programů. Přístroj je malý, dobře se ovládá, ovládání je jednoduché, při velmi dobrém výkonu.

Fakultní nemocnice Na Bulovce Praha – Oddělení léčebné rehabilitace

Léčení pulzním magnetickým polem v našich lázních používáme více než 10 let. Přístroje Biomag používáme jak v rámci rehabilitační, tak lázeňské léčby. Kombinace magnetoterapie s jinými rehabilitačními metodami je velice výhodná, neboť dochází ke sčítání účinků magnetoterapie s jinými metodami (účinku proti bolesti, proti otoku, regeneračního účinku a myorelaxačního).

Anenské slatinné lázně – Lázně Bělohrad

S přístrojem jsme spokojeni, dobrá je i manipulace s aplikátory a léčebné výsledky. Odezva od pacientů je kladná. Frekvence využití je zhruba 50 aplikací týdně.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

 

Liečim sa na cukrovku, vysoký krvný tlak a postihla ma paradentóza. Používam pristroj Biomag a som veľmi spokojná. Celkovo sa cítim oveľa lepšie.

Oľga Horňáková, Tovarníky

Moja manželka Biomag využíva kvôli cukrovke, častým bolestiam nôh, dcéra zase pri ťažkostiach s astmou a na migrénu. Využívame ho denne.

Dušan Bača, Levice

Mám diabetes už 45 rokov – následky poznáte – diabetická polyneuropatia (bolesti kĺbov, slabosti, malátnosť,..)Pri vašom zariadení bolesti kĺbov sa doslova stratili na minimum, takže v noci nepoznám bolesť v rukách ani nohách.

Štefan Minarovič, Lozorno

*Informační dodatek: Výsledky terapie mohou být individuální a nemusí tak vždy odpovídat zde zveřejněným zkušenostem.

Lékaři a naši další klienti využívají pulzní terapii Biomag také na tyto onemocnění
a potíže:

 • Diabetes
 • Bolesti páteře
 • Bércové vředy
 • Vysoký tlak
 • Karpální tunel
 • Artrózy kloubů
 • Další potíže

Rezervujte si vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag

Společnost Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostřednictvím certifikovaných partnerů možnost vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag po celé České Republice.

Cílem je, aby se každý mohl s přístroji a terapií seznámit a osobně ji otestovat.

Využijte tuto možnost a vyzkoušejte patentovanou 3D pulzní terapii.

Zákazník

Zanechte kontakt našemu specialistovi

 • ✓ Poskytne veškeré informace, které Vás zajímají
 • ✓ Posoudí Vaše zdravotní potíže
 • ✓ Pomůže s výběrem nejvhodnějšího přístroje
 • Umožní vyzkoušení a případně pro Vás zajistí objednání přístroje

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x