Hemeroidy

Editor: | 3. listopadu 2018

Charakteristika onemocnění hemeroidy: Jde o řitní žilní městky – rozšířené žilní struktury v okolí dolní části konečníku a řitního kanálu. Léčba hemeroidů závisí na stadiu onemocnění. Podle stadia rozeznáváme 1. (vyklenutí žil, žádné jiné problémy) až 4. stupeň (vyhřeznutí městku z konečníku s nemožnosti manuálního navrácení). Podle umístění mluvíme o vnitřních a vnějších hemeroidech. Za příčiny vzniku se považuje vrozená dispozice kvality žilní stěny, poruchy vyprazdňování, sedavé zaměstnání aj. K základním příznakům hemeroidů patří svědění, pálení, bolest při defekaci, krvácení jasně červené krve z konečníku a u vyšších stádií jsou hemeroidy vidět nebo se dají nahmatat. Prevence a léčení hemeroidů zahrnuje širokou škálu od úpravy životosprávy, dostatek pohybu, medikamentózní léčbu, sklerotizaci, podvázání městků až po radikální operační zákrok.

Využití magnetoterapie při onemocnění hemeroidy

Konzervativní i chirurgickou léčbu hemeroidů lze doplnit o aplikace nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag. Využíváme protibolestivé a vasodilatační frekvence jednak k tlumení akutních bolestí a jednak k podpoře prokrvení a okysličení exponované oblasti, což vede ke zmenšování městků a mírnění zánětlivých projevů. Aplikace využíváme i preventivně v klidovém období. Neaplikujeme při silnějším krvácení z městků.

Zkušenosti pacientů

Měl jsem potíže s bederní páteří a s hemeroidy. Po použití magnetoterapie bolesti páteře postupně ustoupily a hemeroidy jsem si vyléčil. Manželce do měsíce ustoupily bolesti kolenního kloubu, ale léčí se nadále.

Manželé Babicovi, Kojetín

Přístroj pravidelně používal manžel, a to hlavně na hemeroidy a jiné zdravotní neduhy. Avšak před 2 lety mu voperovali kardiostimulátor.

Marie Škrobánková, Březová

Aplikace magnetoterapie při onemocnění hemeroidy

Při onemocnění hemeroidy aplikujeme 2 – 25 Hz denně opakovaně plochým nebo diskovým aplikátorem a později preventivně 36 – 44 Hz.

 

Můžete léčit i tyto potíže

  • Chronické žaludeční vředy a vředy na dvanácterníku
  • Zácpa
  • Mononukleóza
  • Regenerace jater
  • Neplodnost u žen (po zánětech vejcovodu)
  • Zánět prostaty, BHP

Magnetoterapie a hemeroidy – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při onemocnění hemeroidy? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při onemocnění hemeroidy.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.