Hemeroidy

Editor: | 27 listopadu 2019

Svědí vás či bolí oblast konečníku? Na toaletním papíru se objevuje jasně červená krev nebo dokonce krvácíte během stolice? Může jít o hemeroidy. Ideální je navštívit lékaře, jelikož existuje mnoho efektivních způsobů léčby. I zde platí pravidlo, čím dříve tyto problémy řešíte, tím efektivněji se jich zbavíte.

Hemeroidy - popis diagnózy
Obrázek: Hemeroidy

Hledáte řešení hemeroidů?

Chcete se zbavit potíží?

Popis hemeroidů a příčiny vzniku

Hemoroidy (známé mezi lidmi spíše pod názvem hemeroidy) jsou řitní žilní městky. Jedná se o rozšířené žilní struktury v okolí dolní části konečníku a řitního kanálu.

K základním příznakům patří svědění, pálení, bolest při defekaci, krvácení jasně červené krve z konečníku a u vyšších stadií jsou hemeroidy vidět nebo se dají nahmatat.

Podle umístění mluvíme o vnitřních a vnějších hemeroidech.

U vnitřních rozeznáváme čtyři stádia. První stupeň (vyklenutí žil, avšak žádné jiné problémy) až 4. stupeň (vyhřeznutí s nemožností manuálního navrácení).

Za příčiny vzniku se považuje:

 • vrozená dispozice kvality žilní stěny,
 • poruchy vyprazdňování (častá zácpa),
 • sedavé zaměstnání,
 • nedostatek pohybu,
 • komplikace provázející těhotenství a porod,
 • další příčiny.

Léčba hemeroidů – zbavte se potíží

Jejich léčba závisí na stádiu onemocnění. Jednoduší je jejich odstranění v časných stádiích, kdy se nasazují nejrůznější preparáty jako čípky a masti.

V dalších stádiích je možno užít metod opichu hemoroidální cévy či aplikace chladu (kryoterapie). V pozdějších stádiích je velmi úspěšné nasazení elastické gumičky.

Poslední variantou je klasická chirurgická operace.

Důležitá je změna životního stylu, zejména vhodná strava s dostatkem tekutin a vláknin, dostatek pohybu a správná hygiena.

Konzervativní i chirurgickou léčbu lze doplnit o aplikace 3D terapie Biomag. Jejím cílem je zlepšením prokrvení a okysličením exponované oblasti zmenšit městky a zmírnit zánětlivé projevy a bolest.

Vysvětlení vybraných pojmů:

 • Defekaceje vyměšování, vyprazdňování stolice
 • Zlatá žíla – alternativní český název pro hemoroidy.
 • Kryoterapie – léčba působením nízkých teplot, léčba zmražením.

Patentovaná 3D pulzní terapie Biomag. Jak působí?

Základním principem působení 3D pulzní terapie Biomag je generování elektromagnetických pulzů. Tyto pulzy přes oděv i přes celou hloubku tkáně pronikají až do místa cílené aplikace. Pulzy mají speciálně vyvinuté biotropní parametry (například frekvenci, tvar, intenzitu) tak, aby co nejlépe ovlivňovali různé zdravotní potíže.

Pro tuto léčbu na principu elektromagnetických pulzů se obecně používá pojem pulzní magnetoterapie (v angličtině se obvykle používá zkratka PEMF).

Patentovaná 3D technologie Biomag navíc zajišťuje přesnější a nerušený tvar pulzů, zvyšuje výkon a pulzy díky ní mohou působit z různých stran. Jedná se tak o zcela novou a unikátní medicínskou technologii na trhu.

Jaké jsou výhody terapie v případě hemeroidů?

 • Pomáhá proti bolesti.
 • Svým vasodilatačním efektem vede k podpoře prokrvení a okysličení exponované oblasti.
 • Díky jednoduchému ovládání lze aplikovat i v domácí péči.
 • Jedná se o řešení bez léků.
 • Jde o neinvazivní metodu.

3D terapie Biomag a její účinky – vysvětluje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulzní terapie – vědecké studie

Klinicky nejvýznamnější účinky 3D pulzní terapie Biomag u pacientů s hemeroidy spočívají zejména v analgetickém (jinak také protibolestivém) a vazodilatačním efektu.

Pozitivní efekty aplikací pulzního magnetického pole (PEMF) dokládají klinické studie od významných autorit a renomovaných institucí.  Nejnovější seznam těchto klinických studií naleznete na této stránce. Kontaktujte nás a rádi vám pomůžeme snadno se orientovat v těchto odborných datech.

Na našem oddělení je aplikace magnetického pulzního pole velmi dobře využívána. Oceňujeme možnost aplikace nejen dle čísel programu, ale i možnost vytváření vlastních programů. Přístroj je malý, dobře se ovládá, ovládání je jednoduché, při velmi dobrém výkonu.

Fakultní nemocnice Na Bulovce Praha – Oddělení léčebné rehabilitace

Léčení pulzním magnetickým polem v našich lázních používáme více než 10 let. Přístroje Biomag používáme jak v rámci rehabilitační, tak lázeňské léčby. Kombinace magnetoterapie s jinými rehabilitačními metodami je velice výhodná, neboť dochází ke sčítání účinků magnetoterapie s jinými metodami (účinku proti bolesti, proti otoku, regeneračního účinku a myorelaxačního).

Anenské slatinné lázně – Lázně Bělohrad

S přístrojem jsme spokojeni, dobrá je i manipulace s aplikátory a léčebné výsledky. Odezva od pacientů je kladná. Frekvence využití je zhruba 50 aplikací týdně.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

 

Přístroj pravidelně používal manžel, a to hlavně na hemeroidy a jiné zdravotní neduhy. Avšak před 2 lety mu voperovali kardiostimulátor.

Marie Škrobánková, Březová

Měl jsem potíže s bederní páteří a s hemeroidy. Po použití magnetoterapie bolesti páteře postupně ustoupily a hemeroidy jsem si vyléčil. Manželce do měsíce ustoupily bolesti kolenního kloubu, ale léčí se nadále.

Manželé Babicovi, Kojetín

*Informační dodatek: Výsledky terapie mohou být individuální a nemusí tak vždy odpovídat zde zveřejněným zkušenostem.

Lékaři a naši další klienti využívají pulzní terapii Biomag také na tyto onemocnění
a potíže:

 • Diabetes
 • Bolesti páteře
 • Bércové vředy
 • Vysoký tlak
 • Karpální tunel
 • Artrózy kloubů
 • Další potíže

Rezervujte si vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag

Společnost Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostřednictvím certifikovaných partnerů možnost vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag po celé České Republice.

Cílem je, aby se každý mohl s přístroji a terapií seznámit a osobně ji otestovat.

Využijte tuto možnost a vyzkoušejte patentovanou 3D pulzní terapii.

Zákazník

Zanechte kontakt našemu specialistovi

 • ✓ Poskytne veškeré informace, které Vás zajímají
 • ✓ Posoudí Vaše zdravotní potíže
 • ✓ Pomůže s výběrem nejvhodnějšího přístroje
 • Umožní vyzkoušení a případně pro Vás zajistí objednání přístroje

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x