Klíšťová encefalitida – rekonvalescence

Editor: | 22 dubna 2020

Máte příznaky obyčejné chřipky? Dostavila se horečka a měli jste klíště? Může jít o klíšťovou encefalitidu. Při podezření na toto onemocnění navštivte co nejdříve lékaře. Zabraňte tomu, aby se nemoc rozvinula do fáze, kdy bude mít trvalé následky.

Klíšťová encefalitida - popis diagnózy
Obrázek: Klíšťová encefalitida – rekonvalescence

Hledáte řešení encefalitidy?

Chcete se zbavit potíží?

Popis klíšťové encefalitidy a příčiny vzniku

Klíšťová encefalitida neboli klíšťový zánět mozku je infekční virové onemocnění, které je přenášeno ze zvířat na člověka především infikovaným klíštětem. Existuje i přenos skrz tepelně neupravený kozí či ovčí sýr a mléčné výrobky.

Onemocnění může způsobit zánět mozku nebo zánět mozkových blan a obecně probíhá ve dvou fázích. Může však probíhat i bez příznaků.

V první fázi (2-5 dnů) probíhá jako chřipka s projevy bolestí kloubů, svalů, hlavy a únavy. Ve druhé fázi (2-3 týdny) se objeví horečka, kruté bolesti hlavy, zvracení, dezorientace či strnutí šíje.

Jedná se o závažné, život ohrožující onemocnění. Pokud se infekce včas podchytí a zahájí se odborná léčba, může dojít k úplnému uzdravení.

Pozdní zahájení léčby a komplikace onemocnění mohou zanechat trvalé následky například chronické bolesti hlavy, poruchy spánku a koncentrace, obrnu horních končetin, sníženou výkonnost, deprese.

K diagnostice onemocnění stačí krevní testy.

Léčba klíšťové encefalitidy – zbavte se potíží

K základní aktivní ochraně proti onemocnění patří očkování.

Dále je vhodné pasivně, pomocí vhodné obuvi a oblečení bránit klíštěti, aby se zachytilo na kůži a přisálo.

Další ochranou je používání repelentů. Pokud již dojde k přisátí klíštěte, tak je potřeba jeho včasné odstranění a dezinfekce místa, nejlépe jodovou tinkturou, která jako jediná dezinfekce působí do hloubky kůže.

Pokud onemocnění propukne, léčbu představuje léčba podpůrná, a to vitamíny a léky tlumící sekundární projevy nemoci. Je vyžadován klid na lůžku.

3D pulzní terapie Biomag lze využít v období rekonvalescence, kdy aplikace urychlují regeneraci organizmu, snižují vznik komplikací a zkracují dobu nutnou k rekonvalescenci.

Vysvětlení vybraných pojmů:

 • Lymská borelióza – infekční onemocnění způsobené bakteriemi rodu Borrelia, je také přenášené klíštětem, ale léčitelné antibiotiky.

Patentovaná 3D pulzní terapie Biomag. Jak působí?

Základním principem působení 3D pulzní terapie Biomag je generování elektromagnetických pulzů. Tyto pulzy přes oděv i přes celou hloubku tkáně pronikají až do místa cílené aplikace. Pulzy mají speciálně vyvinuté biotropní parametry (například frekvenci, tvar, intenzitu) tak, aby co nejlépe ovlivňovali různé zdravotní potíže.

Pro tuto léčbu na principu elektromagnetických pulzů se obecně používá pojem pulzní magnetoterapie (v angličtině se obvykle používá zkratka PEMF).

Patentovaná 3D technologie Biomag navíc zajišťuje přesnější a nerušený tvar pulzů, zvyšuje výkon a pulzy díky ní mohou působit z různých stran. Jedná se tak o zcela novou a unikátní medicínskou technologii na trhu.

Jaké jsou výhody terapie v případě klíšťové encefalitidy?

 • Podporuje a urychluje rekonvalescenci po prodělané encefalitidě.
 • Díky jednoduchému ovládání lze aplikovat i v domácí péči.
 • Jedná se o řešení bez dalších léků.
 • Jde o neinvazivní metodu.

3D terapie Biomag a její účinky – vysvětluje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulzní terapie – vědecké studie

Klinicky nejvýznamnější účinky 3D pulzní terapie Biomag u pacientů s klíšťovou encefalitidou spočívají v jeho regeneračním efektu.

Pozitivní efekty aplikací pulzního magnetického pole (PEMF) dokládají klinické studie od významných autorit a renomovaných institucí.  Nejnovější seznam těchto klinických studií naleznete na této stránce. Kontaktujte nás a rádi vám pomůžeme snadno se orientovat v těchto odborných datech.

Na našem oddělení je aplikace magnetického pulzního pole velmi dobře využívána. Oceňujeme možnost aplikace nejen dle čísel programu, ale i možnost vytváření vlastních programů. Přístroj je malý, dobře se ovládá, ovládání je jednoduché, při velmi dobrém výkonu.

Fakultní nemocnice Na Bulovce Praha – Oddělení léčebné rehabilitace

Léčení pulzním magnetickým polem v našich lázních používáme více než 10 let. Přístroje Biomag používáme jak v rámci rehabilitační, tak lázeňské léčby. Kombinace magnetoterapie s jinými rehabilitačními metodami je velice výhodná, neboť dochází ke sčítání účinků magnetoterapie s jinými metodami (účinku proti bolesti, proti otoku, regeneračního účinku a myorelaxačního).

Anenské slatinné lázně – Lázně Bělohrad

S přístrojem jsme spokojeni, dobrá je i manipulace s aplikátory a léčebné výsledky. Odezva od pacientů je kladná. Frekvence využití je zhruba 50 aplikací týdně.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

 

Přístroje a aplikátory Biomag nemusím svým nejbližším doporučovat, s postupem času se každý přesvědčil osobně.Všichni si ho oblíbili pro jednoduché a přesné použití, úspoře času. V informačních brožurách si našli další možností použití.

Jan Šrotíř, Vyškov

Manžel prodělal boreliózu a byl zaléčen antibiotiky. Byl velmi unavený, vyčerpaný. Používáním přístroje postupně přestal brát léky a opět plně začal pracovat na hospodářství.

Manželé Šmakalovi, Benešov

*Informační dodatek: Výsledky terapie mohou být individuální a nemusí tak vždy odpovídat zde zveřejněným zkušenostem.

Lékaři a naši další klienti využívají pulzní terapii Biomag také na tyto onemocnění
a potíže:

 • Diabetes
 • Bolesti páteře
 • Bércové vředy
 • Vysoký tlak
 • Karpální tunel
 • Artrózy kloubů
 • Další potíže

Rezervujte si vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag

Společnost Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostřednictvím certifikovaných partnerů možnost vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag po celé České Republice.

Cílem je, aby se každý mohl s přístroji a terapií seznámit a osobně ji otestovat.

Využijte tuto možnost a vyzkoušejte patentovanou 3D pulzní terapii.

Zákazník

Zanechte kontakt našemu specialistovi

 • ✓ Poskytne veškeré informace, které Vás zajímají
 • ✓ Posoudí Vaše zdravotní potíže
 • ✓ Pomůže s výběrem nejvhodnějšího přístroje
 • Umožní vyzkoušení a případně pro Vás zajistí objednání přístroje

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x