Ledvinová kolika

Editor: | 3. listopadu 2018

Charakteristika ledvinové koliky: Jde o akutní bolestivý syndrom způsobený náhlou poruchou odtoku moči močovodem. Nejčastější příčinou ledvinové koliky je konkrement a jeho pohyb v odvodních močových cestách. Vzniká z „plného zdraví“. Diagnózu potvrdíme prostřednictvím RTG nebo UZ vyšetřením. Včas neřešená akutní ledvinová kolika hrozí hromaděním moči, hydronefrózou a selháním ledviny.
Léčba ledvinové koliky (konzervativní nebo chirurgická) spočívá hlavně v odstranění kaménku, nebo jiné překážky (krevní sraženina, hnis) z močových cest. Konzervativní léčba spočívá v aplikaci analgetických a spasmolytických léků a zvýšení příjmu tekutin, případně infuzní terapii pro podporu spontánního vyloučení konkrementu.

Využití magnetoterapie při ledvinové kolice

Při ledvinové kolice můžeme využít nízkofrekvenční pulzní magnetoterapii Biomag jako doplnění konzervativní analgeticko-spasmolytické léčby a po odchodu konkrementu k podpoře hojení poškozené sliznice.

Zkušenosti pacientů

Moje problémy s krčnou chrbticou a obličkami používaním pristroja sa výrazne zmiernili. Používala som ho po operácii štítnej žľazy a môj pooperačný stav sa upravil tak rýchlo, že som mohla po 2 týždňoch nastúpiť do zamestnania.

Slávka Kuglerová, Pliešovice

Magnetoterapii používá také můj bratr, který má bolesti páteře a ledvinové problémy. Užíval silné léky proti bolesti. Po zapůjčení magnetoterapie nemusí léky proti bolesti užívat v takovém velkém množství.

Zlatuše Zajíčková, Frýdek-Místek

Přístroj používám na artrózu kolenních, ramenních a kyčelních kloubů, ischias, ledviny a bolest zad. Uvedené potíže ustoupily.

Jaroslav Vomáčka, Praha

Aplikace magnetoterapie při ledvinové kolice

Při ledvinové kolice doporučujeme aplikovat magnetoterapii lokálně nad ledvinu a průběh močovodu analgetické frekvence 4 – 6 Hz a spasmolytické 8-14 Hz dlouhodobě až do odchodu konkrementu. K dohojení 2- 25 Hz.

 

Můžete léčit i tyto potíže

  • Pálení žáhy
  • Pomočování u dětí (enuréza)
  • Zánět močového měchýře – cystitis acuta
  • Mononukleóza
  • Chronické žaludeční vředy a vředy na dvanácterníku
  • Regenerace jater

Magnetoterapie a ledvinová kolika – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při ledvinové kolice? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při ledvinové kolice.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.