Lupénka – psoriáza

Editor: | 22 dubna 2020

Máte zarudlou kůži pokrytou bílými šupinami, svědí nebo je bolestivá? Může jít o lupénku. Navštívit lékaře je nejlepším řešením. Sice nelze nemoc zcela vyléčit, lze však dobře zvládat její projevy a udržet ji tak pod kontrolou.

Lupénka – popis psoriázy
Obrázek: Lupénka – psoriáza

Hledáte řešení lupénky?

Chcete se zbavit potíží?

Popis lupénky a příčiny vzniku

Lupénka (psoriasis vulgaris) je kožní neinfekční onemocnění postihujících především kůži nejčastěji na loktech, kolenech, nohách a trupu, v tříslech, na pohlavních orgánech či ve vlasech. Může postihnout také nehty a klouby.

Patří mezi nejčastější kožní onemocnění s postižením 1-3 % populace. Většinou se projevuje až po pubertě, avšak u malých dětí není ničím výjimečným.

Při lupénce se kožní buňky reprodukují extrémně více než normálně, což způsobuje neustálé navršování a odlupování postižené oblasti.

Projevy mohou být různé:

 • zarudlá kůže s bílými šupinami, která svědí nebo bolí,
 • drsný povrch nehtů, které se mohou třepit nebo lámat,
 • vystupující plochy na rukou či nohou, které praskají nebo se na nich dělají puchýře.

Postižení kloubů (psoriatická artritida) je podobná revmatoidní artritidě a zánětlivé změny vedou k deformacím a degeneraci kloubu.

Přesný důvod vzniku psoriázy není znám, na vzniku nemoci se podílí řada faktorů:

 • dědičná dispozice,
 • autoimunitní mechanizmy,
 • faktory vnějšího prostředí (stres, infekce, poranění, špatná funkce jater, některé léky, hormonální vlivy).

Léčba lupénky – zbavte se potíží

U méně závažných forem psoriázy se užívá především lokální léčba. Jde o masti, gely, tělová mléka. Jedná se o přípravky na bázi látek jako černouhelný dehet, kortikosteroidy, retinoidy, keratolytika, alternativně i sůl z Mrtvého moře.

Systémová léčba přichází v úvahu u těžkých forem onemocnění. Jedná se o léky v tabletách či injekcích, kdy se účinná látka dostává skrze krevní oběh do celého organismu (například Metotrexát, Cyklosporin a Retinoidy).

K moderním metodám patří biologická léčba s cíleným efektem do imunitních mechanismů, fototerapie či  fotochemoterapie (jde o společný efekt psoralenu a UVA složky ultrafialového záření).

Zlepšení přináší podpora vyčištění a detoxikace organismu, která ulehčí játrům, ledvinám, kůži a střevům vylučováním odpadních látek a metabolitů z těla.

Použití 3D pulzní terapie Biomag u lupénky je vhodné jak ve stadiu kožních projevů, tak při kloubních projevech. U kožních projevů je jejím cílem působit zklidnění, omezit svědění, podpořit hojení a při kloubních projevech navíc tlumit bolest. V období klidovém je jejím cílem udržovat stav a předcházet zhoršování onemocnění.

Vysvětlení vybraných pojmů:

 • Fototerapie – léčba světlem.
 • Fotochemoterapie (PUVA) – metoda léčby kombinace látky psoralenu a UVA složky ultrafialového záření.
 • Psoralen – látka rostlinného původu, zvyšuje citlivost kůže na sluneční světlo včetně UV záření.

Patentovaná 3D pulzní terapie Biomag. Jak působí?

Základním principem působení 3D pulzní terapie Biomag je generování elektromagnetických pulzů. Tyto pulzy přes oděv i přes celou hloubku tkáně pronikají až do místa cílené aplikace. Pulzy mají speciálně vyvinuté biotropní parametry (například frekvenci, tvar, intenzitu) tak, aby co nejlépe ovlivňovali různé zdravotní potíže.

Pro tuto léčbu na principu elektromagnetických pulzů se obecně používá pojem pulzní magnetoterapie (v angličtině se obvykle používá zkratka PEMF).

Patentovaná 3D technologie Biomag navíc zajišťuje přesnější a nerušený tvar pulzů, zvyšuje výkon a pulzy díky ní mohou působit z různých stran. Jedná se tak o zcela novou a unikátní medicínskou technologii na trhu.

Jaké jsou výhody terapie v případě lupénky?

 • Působí protizánětlivě.
 • Má hojící, zklidňující, imunostimulační a detoxikační efekt.
 • Prospívá svým vasodilatačním efektem.
 • Díky jednoduchému ovládání lze aplikovat i v domácí péči.
 • Jedná se o řešení bez dalších léků.
 • Jde o neinvazivní metodu.

3D terapie Biomag a její účinky – vysvětluje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulzní terapie – vědecké studie

Klinicky nejvýznamnější účinky 3D pulzní terapie Biomag u pacientů s lupénkou spočívají v hojivém a detoxikačním efektu.

Pozitivní efekty aplikací pulzního magnetického pole (PEMF) dokládají klinické studie od významných autorit a renomovaných institucí.  Nejnovější seznam těchto klinických studií naleznete na této stránce. Kontaktujte nás a rádi vám pomůžeme snadno se orientovat v těchto odborných datech.

Na našem oddělení je aplikace magnetického pulzního pole velmi dobře využívána. Oceňujeme možnost aplikace nejen dle čísel programu, ale i možnost vytváření vlastních programů. Přístroj je malý, dobře se ovládá, ovládání je jednoduché, při velmi dobrém výkonu.

Fakultní nemocnice Na Bulovce Praha – Oddělení léčebné rehabilitace

Léčení pulzním magnetickým polem v našich lázních používáme více než 10 let. Přístroje Biomag používáme jak v rámci rehabilitační, tak lázeňské léčby. Kombinace magnetoterapie s jinými rehabilitačními metodami je velice výhodná, neboť dochází ke sčítání účinků magnetoterapie s jinými metodami (účinku proti bolesti, proti otoku, regeneračního účinku a myorelaxačního).

Anenské slatinné lázně – Lázně Bělohrad

S přístrojem jsme spokojeni, dobrá je i manipulace s aplikátory a léčebné výsledky. Odezva od pacientů je kladná. Frekvence využití je zhruba 50 aplikací týdně.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

 

Přístroje a aplikátory Biomag nemusím svým nejbližším doporučovat, s postupem času se každý přesvědčil osobně.Všichni si ho oblíbili pro jednoduché a přesné použití, úspoře času. V informačních brožurách si našli další možností použití.

Jan Šrotíř, Vyškov

Moja dcéra využíva Biomag na psoriázu, výrastky na krčnej chrbtici a na krížovú oblasť chrbtice. Chrbtica sa zlepšila a psoriáza zmiernila.

Katarína Bocorová, Moravské Lieskové

*Informační dodatek: Výsledky terapie mohou být individuální a nemusí tak vždy odpovídat zde zveřejněným zkušenostem.

Lékaři a naši další klienti využívají pulzní terapii Biomag také na tyto onemocnění
a potíže:

 • Diabetes
 • Bolesti páteře
 • Bércové vředy
 • Vysoký tlak
 • Karpální tunel
 • Artrózy kloubů
 • Další potíže

Rezervujte si vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag

Společnost Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostřednictvím certifikovaných partnerů možnost vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag po celé České Republice.

Cílem je, aby se každý mohl s přístroji a terapií seznámit a osobně ji otestovat.

Využijte tuto možnost a vyzkoušejte patentovanou 3D pulzní terapii.

Zákazník

Zanechte kontakt našemu specialistovi

 • ✓ Poskytne veškeré informace, které Vás zajímají
 • ✓ Posoudí Vaše zdravotní potíže
 • ✓ Pomůže s výběrem nejvhodnějšího přístroje
 • Umožní vyzkoušení a případně pro Vás zajistí objednání přístroje

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x