Připojitelné aplikátory magnetoterapie

Zařízení Biomag je dodáváno v různých sestavách, jejichž součástí je vždy přístroj a podle potřeb vybrané k němu připojitelné aplikátory magnetoterapie a další příslušenství (brašna, fixační pásy apod.)

Z nabídky aplikátorů volíme vždy velikostně a tvarově nejvhodnější, pro konkrétní terapeutický záměr. Při posuzování vhodnosti použití jednotlivých aplikátorů se zaměřujeme na to, aby byl aplikátor na těle umístěn pohodlně a co nejblíže postiženému místu. Některé aplikátory umožňují fixaci na postiženou část těla pomocí pružného pásku.

Aplikátory jsou příložnou částí zařízení Biomag®, jejichž základem jsou vzduchové cívky navinuté smaltovaným měděným nebo jiným vodičem do speciální konstrukce. Povrch aplikátoru je tvořen kvalitní koženkou. Všechny aplikátory jsou opatřeny plastovými sponami se štítky s označením loga výrobce. Aplikátory mají mají 1-konektory, 2-konektory, 3-konektory .

Kruhové aplikátory magnetoterapie

Aplikátory typu solenoid mají tvar dutého válce. Používají se tam, kde klademe důraz na rovnoměrné působení magnetického pole. Využíváme je pro hloubkové aplikace podle jejich průměru navlečením na určenou část těla.

Ploché aplikátory magnetoterapie

Aplikátory mají tvar deskový nebo poduškový a podle jejich velikosti přiložíme na větší části těla. Používají se tam, kde klademe důraz na velikost a možnost ohybu jednotlivých dílů. Využíváme je pro aplikace na celé tělo nebo končetiny.

Kombinované aplikátory

Aplikátory mají plochý tvar s otvory. Používají se tam, kde chceme získat universální vlastnosti. Využíváme je pro aplikace na vybranou část těla jako plošný aplikátor nebo navlečením na určitou část těla jako kruhový aplikátor.

Lokální aplikátory

Aplikátory mají kulatý nebo oválný tvar, směřující na bod. Používají se tam, kde klademe důraz na intenzivní působení magnetického pole. Využíváme je pro aplikace na cílenou místní část těla.

A12PL

Aplikátor magnetoterapie A12PL s 3D impulzy. Jeho výhodou je možnost ohybu jednotlivých dílů k intenzivnějším aplikacím dané části těla.

Třídílný plochý aplikátor oblých tvarů s 3D impulzy.

A12PM

Aplikátor magnetoterapie Biomag A12PM s 3D impulzy. Jeho výhodou je možnost spojení do uzavřeného tvaru s možností fixace.

Třídílný plochý aplikátor oblých tvarů s 3D impulzy a možností spojení do uzavřeného tvaru nebo fixace.

A17P

Aplikátor magnetoterapie A17P je určen pro pohodlné aplikace v leže. Jeho složením do uzavřeného tvaru lze zintenzivnit terapii na danou část těla.

Intenzivní třídílný plochý aplikátor oblých tvarů s 3D impulzy, s možností spojení do uzavřeného tvaru nebo fixace.

A10P

Aplikátor magnetoterapie A10P přizpůsobený k aplikacím v leže. Lze jej složit a fixovat, tudíž zintenzivnit působení magnetické terapie na danou část těla.

Třídílný plochý aplikátor oblých tvarů se střídavým zapínáním dílů a s možností fixace.

A14P

Aplikátor magnetoterapie A14P přizpůsobený k aplikacím na ruce. Ideální pro oblasti zápěstí a prstů.

Tvarovaný plochý aplikátor pro horní končetiny.

A15P

Aplikátor magnetoterapie A15P s intenzivním působením. Stačí přiložit a zacílit tak na místní část těla, pro kterou je terapie ordinována.

Intenzivní lokální aplikátor.

A9P

Aplikátor magnetoterapie A9P s intenzivním působením přímo pro oblast hlavy.

Tvarovaný lokální aplikátor na hlavu.

A16P

Aplikátor magnetoterapie A16P s intenzivním působením přímo pro oblast noh. Ideální v případě využití protibolestivého či hojivého efektu na oblast nohou.

Tvarovaný plochý aplikátor pro dolní končetiny.

A3S

Aplikátor magnetoterapie A3S kruhový s plochým dnem s 3D impulzy. Stačí navléci na příslušnou část těla a aplikovat terapii se svým protibolestivým nebo protizánětlivým efektem.

Eliptický kruhový aplikátor s plochým dnema 3D impulzy.

A8P

Aplikátor magnetoterapie A8P spojuje výhody plochého aplikátoru s účinky kruhového. Lze jej navléci na danou část těla a zajistit hloubkové působení terapie.

Jednodílný kombinovaný aplikátor oblých tvarů a otvorem s možností fixace.

A1S

Aplikátor magnetoterapie A1S pro rovnoměrné působení magnetického pole. Ideální v případech využití protibolestivého efektu.

Eliptický kruhový aplikátor typu solenoid s plochým dnem.

SL70

Aplikátor magnetoterapie SL 70 pro rovnoměrné působení magnetického pole na zvolenou část těla. Ideální použití pro hloubkové aplikace.

Kruhový aplikátor typu solenoid určený pro montáž na posuvné lůžko.

SL60-P

Aplikátor magnetoterapie SL60 zajistí rovnoměrné hloubkové aplikace na zvolenou část těla. Ideální v případech využití protibolestivého efektu.

Kruhový aplikátor typu solenoid s plochým dnem.

A6P2

Aplikátor magnetoterapie A6P2 s možností přepínání. Lze aplikovat bodové magnetické pole či přepnout na aplikace širokého magnetického pole.

Přepínací lokální aplikátor se směrováním magnetického pole.

SL70 s posuvným zařízením

Aplikátor magnetoterapie SL 70 pro aplikace na potíže v oblasti zad, trupu a hrudníku. Zajistí hloubkové terapie na zvolenou část těla.

Posuvné zařízení na aplikátor solenoid SL70.

A11P

Aplikátor magnetoterapie A11P s 3D impulzy. Lze kombinovat aplikace v leže nebo zintenzivnit terapii složením a navlečením na danou část těla.

Třídílný kombinovaný aplikátor oblých tvarů a otvorů s 3D impulzy, s možností spojení do uzavřeného tvaru a fixace.