Roztroušená skleróza mozkomíšní – RS

Editor: | 3. listopadu 2018

Charakteristika roztroušené sklerózy: RS (roztroušená skleróza) je zánětlivě degenerativní onemocnění CNS, při kterém dochází k demyelinizačním procesům v CNS a klinické formy onemocnění se člení podle převahy části CNS, která je nejvíce postižená. Roztroušená skleróza může probíhat opakovaně v nárazovém zhoršení s následnou remisí, nebo se choroba pomalu zhoršuje. Vzácně může mít smrtící průběh, ale také může dojít k vyhasnutí chorobného procesu s trvalým efektem.

Prvotní příznaky roztroušené sklerózy jsou nenápadné, klopýtání, únava po chůzi, inkontinence moče, obtížné drobné práce prsty, narůstající únava, poruchy ve smyslu neostrosti zraku, závratě, třesy a další široká škála příznaků až po obrny a další těžká postižení centrálního i periferního nervstva. Léčba roztroušené sklerózy je pouze symptomatická. Pacient vyžaduje klid, podává se protizánětlivá, analgetická léčba, předchází se infekčním onemocněním, velké psychické a fyzické zátěži, které zhoršují průběh roztroušené sklerózy.

Využití magnetoterapie při léčbě roztroušené sklerózy (RS)

Nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag napomáhá zbavit pacienta některých obtíží spojených s roztroušenou sklerózou a zkvalitňuje mu život. Při aplikaci magnetického pole na mozeček a mozek se kromě žádoucího vasodilatačního efektu předpokládá ještě vliv na přenos vápníkových iontů z nitra buňky do zevního prostoru a zvýšenou sekreci melatoninu. Dochází k úpravě biorytmů spánku a umožňuje mozku se lépe regenerovat. Značně se zlepšuje stav pacientů, a to hlavně těch, kteří trpí špatným a obtížným vyjadřováním, zdlouhavým vzpomínáním a zadrháváním při mluvení.

Nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag je z výše uvedených důvodů vhodnou fyziatrickou metodou doplňující celkovou zdravotní péči o pacienta s roztroušenou sklerózou a je aplikovatelná po celou dobu onemocnění souběžně s ostatní léčbou. Podílí se na zpomalování progrese nemoci a stabilizování zdravotního stavu. Vyšší stimulační frekvence vedou k přímé stimulaci nervové aktivity.

Zkušenosti pacientů

Využívám programy pro roztroušenou sklerózu a bolavou páteř. Po aplikaci se mi uleví a lépe spím.

Eva Dočkalová, Krnov

Biomag používám část spolu s dcerou, která má roztroušenou sklerózu. Jsem spokojená a doporučila bych přístroj ostatním, kdo mají potíže s pohybovým ústrojím.

Olga Zrostlíková, Bohumín

Biomag používám na můj celkový zdravotní stav. Mám roztroušenou sklerózu a Biomag mi pomáhá stav udržovat.

Marie Nováková

Aplikace magnetoterapie při léčbě roztroušené sklerózy (RS)

Při léčbě roztroušené sklerózy doporučujeme denně programy s rozsahem 2-25 a možnost střídat s programy 50-81 Hz s vasodilatačním a stimulačním efektem. Vhodný solenoid na hlavu a plochý aplikátor na oblast páteře.

 

Můžete léčit i tyto potíže

  • Bolesti čelistního kloubu
  • Paradontóza
  • Mozková dysfunkce
  • Roztroušená skleróza mozkomíšní – RS
  • Bolesti zubů
  • Glaukom (zelený zákal)

Magnetoterapie a roztroušená skleróza – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při léčbě roztroušené sklerózy? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při roztroušené skleróze.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.