Tinnitus (ušní šelesty, pískání v uších)

Editor: | 3. listopadu 2018

Charakteristika tinnitusu (ušní šelesty, pískání v uších):Program je určen k ovlivnění potíží vznikajících na podkladě cévních ischemických změn vnitřního ucha, jako jsou ušní šelesty a pískání v uších. Může pozitivně ovlivnit i závratě u Menierové nemoci a cervikovestibulárního syndrom.

Cíl aplikace magnetoterapie při tinnitusu

Cílem je pomocí magnetoterapie ovlivnit cévní systém a zlepšit přísun kyslíku a živin a pokusit se zachovat funkční vlásenkové buňky vnitřního ucha, co vede k úpravě funkčních patologických projevů (omezení až zamezení ušních šelestů a pískání v uších) a minimalizuje další trvalá poškození.

Zkušenosti pacientů

Biomag mi pomáhá na uši – tinnitus, páteř, ramena a klouby a řekla bych i na vyšší tlak a zklidnění.

Hana Skřiváčková, Rokytnice nad Jizerou

S přístrojem Biomag jsem spokojen. Využívám ho při bolestech kyčlí, kolen, beder, zánětu prostaty, tinnitusu a magnetizaci pitné vody.

Karel Suk, Velký Borek

Pristroj používam na bolesti chrbtice, šumenie v ušiach, vysoký tlak, kĺby.

Emília Dobríková, Sliač

Popis a využití magnetoterapie při tinnitusu

Tinnitus (ušní šelesty a pískání v uších), nedoslýchavost a vertigo (závratě) jsou tři základní příznaky u Menierovy nemoci. Příčinou onemocnění je postižení vnitřního ucha s rovnovážným ústrojím – dysfunkce endolymfatického saku. Hlavním příznakem je záchvat rotačního vertiga, který je velice proměnlivý a obvykle ho předchází aura. Další dva příznaky, tinnitus a nedoslýchavost, jsou obvykle jednostranné. Tinnitus (ušní šelesty nebo pískání v uších)  bývá trvalý nebo intermitentní. Nedoslýchavost se v průběhu onemocnění zhoršuje a k úpravě sluchu již nedochází. Kauzální léčba není známá. V období záchvatu jsou podávány léky tlumící závrati a léky, které upravují složení a množství endolymfy. Po selhání všech ostatních možností je indikována chirurgická léčba. U Menierova syndromu jde o stejné klinické projevy, ale příčina může být různá (např. hormonální poruchy, poruchy vodního metabolizmu, hypovitaminosy, toxické látky, poruchy krční páteře, poúrazové stavy apod.).

Ušní šelesty se mohou vyskytovat jako součást Menierové nemoci nebo samostatně. Vždy je v pozadí porucha prokrvení a cévního zásobení vnitřního ucha. Proto je i léčba zaměřená na zlepšení přísunu okysličené krve a živin. Pokud jsou změny dlouhodobé a poškození trvalé – pak jsou efekty léčby minimální.

Cervikovestibulární syndrom vzniká při blokádě krční páteře spojené s poruchou prokrvení mozečku útlakem vertebrálních artérií. Vznikají závratě závislé na poloze hlavy.

Můžete léčit i tyto potíže

  • Migréna
  • Zánět dutin – sinusitida
  • Angína, chrapot, KHCD
  • Hypothyreosa – snížená funkce štítné žlázy
  • Degenerativní onemocnění mozku, míchy
  • Mozková dysfunkce

U všech potíží doporučujeme aplikace nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag na oblast uší a krční páteře, a to co nejdříve po objevení prvních potíží. Dochází k výraznému zlepšení průtoku krve drobnými tepénkami a kapilárním řečištěm a lepším podmínkám pro normální funkci. V případě známých vyvolávajících příčin, pak můžeme působit ještě cíleně – např. analgeticky a spasmolyticky na oblast krční páteře.

Aplikací myorelaxačních frekvencí (hlavně na krční páteř) a vasodilatačním efektem (vnitřní ucho) se dosahuje žádoucí zlepšení mikrocirkulace okysličené krve a živin. Vhodný aplikátor je solenoid na hlavu a plochý na páteř.

Magnetoterapie a pískání v uších a ušní šelesty – kontaktní formulář

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při léčbě či předcházení onemocnění tinnitus (ušní šelesty nebo pískání v uších)? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při indikaci tinnitus.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.