Vazodilatace – zlepšení prokrvení

Editor: | 3 listopadu 2018

Charakteristika programu vazodilatace – zlepšení prokrvení: Nízkofrekvenční pulzní magnetické pole přístrojů Biomag zlepšuje prokrvení ovlivňněním polarizaci červených krvinek kladným nábojem. Působí proti tzv. penízkovatění erytrocytů, působí jejich opětovné rozptýlení a tím zvětšuje plochu schopnou vázat a přenášet kyslík. Krev, která prošla vytvořeným magnetickým polem, vykazuje větší schopnost vázat kyslík (lépe se okysličovat). Polarizace krvinek ovlivňuje svalový tonus cév, tepen a vlásečnic – dojde k jejich rozšíření (vasodilataci) a tím k dokonalému zásobení tkání okysličenou krví a živinami a k rychlejšímu odvodu toxických látek mimo buňky. Významně se zvyšuje parciální tlak kyslíku.

Využití magnetoterapie pro zlepšení prokrvení

Nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie pozitivně ovlivňuje plasticitu krvinek. Pružnější krvinky se lépe přizpůsobují „překážkám“ v cévním řečišti. Vlivem magnetického pole se zároveň snižuje riziko tvorby krevních sraženin (trombů). Při působení nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie dochází k aktivaci parasympatiku a k efluxu Ca2+ iontů, což vede k povolení svaloviny cév (zejména prekapilárních svěračů) a k následné vasodilataci. To vše má vliv na harmonizaci srdeční činnosti, oběhu a krevní tlak (Chvojka).

Nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag se osvědčuje u lehkých forem ischemické choroby srdeční a ischemické choroby dolních i horních končetin, u nehojících se bércových vředů a všech poruch prokrvení. Nedochází k rekanalizaci již uzavřených cév, ale značně se rozšiřuje kolaterální řečiště v kůži a ve svalové tkáni. Vasodilatační účinek je žádoucí u všech postižení cévního systému, kde je ztížen průtok okysličené krve – tj. u ischemických potíží končetin, srdce, mozku. Tedy všude tam, kde zvýšené zásobení kyslíkem pomáhá hojit a zlepšovat funkci tkání a orgánů a zároveň působí protizánětlivě.

Zkušenosti pacientů

Máme špatné prokrvení dolních končetin, bolesti v lýtkách. Cítím, že nám magnetoterapie pomáhá. Navíc magnetuji pitnou vodu k pití i měkké ovoce. Přístroj máme po ruce, kdykoliv jej lze použít.

Danuše Sobotková

Kdo má špatně prokrvené nohy, ať si dá aplikátor pod lýtka a pod chodidla, neuvěřitelně se prokrví nohy.

Rudolf Blaščok, Stará Bělá

Aplikace magnetoterapie pro zlepšení prokrvení

Pro zlepšení prokrvení aplikujeme nízkofrekvenční pulzní magnetoterapii Biomag ve frekvenčním rozsahu 36 – 44 Hz lokálně na postižené části těla a dle potřeby kombinujeme s cílenými programy podle jednotlivých diagnóz.

 

Můžete léčit i tyto potíže

  • Myorelaxace – uvolnění spasmů kosterního svalstva
  • Metabolizmus – ovlivnění látkové výměny
  • Bolestivé stavy
  • Medical program
  • Relaxace
  • Bolest – protibolestivý efekt – analgetický efekt

Magnetoterapie a zlepšení prokrvení – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie pro zlepšení prokrvení? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie pro zlepšení prokrvení.

Zákazník

Zanechte kontakt našemu specialistovi

Vyzkoušet přístroj můžete nyní zdarma

  • ✓ Poskytne veškeré informace, které Vás zajímají
  • ✓ Posoudí Vaše zdravotní potíže
  • ✓ Pomůže s výběrem nejvhodnějšího přístroje
  • Umožní vyzkoušení a případně pro Vás zajistí objednání přístroje

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.