Zácpa

Editor: | 7 dubna 2020

Máte pocit těžkého a nadmutého břicha, nepravidelnou stolici a obtížné vyprazdňování? Tyto příznaky mohou znamenat zácpu. Pravděpodobně vám chybí vláknina, může však jít i o projev jiného onemocnění. Zejména při dlouhodobých problémech nutno jít k lékaři.

Zácpa - popis diagnózy
Obrázek: Zácpa

Hledáte řešení zácpy?

Chcete se zbavit potíží?

Popis zácpy a příčiny vzniku

Zácpa (nebo také konstipace, obstipace) je definována jako méně než 3 stolice týdně nebo přítomnost tvrdé stolice s nutností zvýšeného úsilí při vyprazdňování, pocit neúplného vyprázdnění či nutnost manuálního vybavení stolice.

Výsledkem je nafouklé, bolestivé břicho a bolestivé vyprazdňování stolice. Toto může zhoršit stav hemeroidů a dalších chorob.

Trpí jí přes 15 % dospělých a nad 65 let věku je popisována až ve 30–40 %.

Je 3x častější u žen než u mužů.

Podle příčiny dělíme zácpu na funkční a organickou.

Funkční je například z důvodů zpomalení pasáže, špatné funkce svalů pánevního dna, nevhodných stravovacích návyků. U dospělých je nejčastější. U dětí je často spojena s přechodem na umělá mléka, nácvikem na nočník nebo změnou denního režimu v souvislosti s nastoupením do kolektivního zařízení (školek).

Organická je příznakem jiného onemocnění například nemoci centrálního nervového systému, onemocnění konečníku a tlustého střeva, endokrinní nemoci, svalového onemocnění, psychiatrického a jiného onemocnění.

Léčba zácpy – zbavte se potíží

Prevencí zácpy je pravidelný denní a stravovací režim, dostatek tekutin a pohybu. Jóga, běh, chůze či pár pravidelných cviků mají výborné účinky.

Důležitá je také zdravá strava bohatá na vlákninu. Tu obsahuje hlavně ovoce a zelenina (jablka, hrušky, jahody, maliny nebo brokolice), dále také psyllium, otruby nebo lněné semínko. Pomoci může i olivový olej.

Mezi léky na zácpu patří probiotika a projímadla (Dulcolax, Guttalax). Řešením mohou být i projímavé čaje. Zejména projímadel by se nemělo užívat dlouhodobě a vhodné je o jejich použití poradit se s lékařem nebo lékárníkem.

3D pulzní terapie pomáhá řešit potíže spojené se zácpou, jejím cílem je stimulovat střevní pasáž přes nervová zakončení ve střevě a podle potřeby tlumit spastické bolesti.

 

Vysvětlení vybraných pojmů:

 • Projímadlo (laxativum) –  léčivo. rostlinná droga, která podporuje pohyby střev a jejich vyprazdňování, často se používá na uvolnění střev při zácpě.
 • Konstipace, obstipace – jiný výraz pro zácpu.

Patentovaná 3D pulzní terapie Biomag. Jak působí?

Základním principem působení 3D pulzní terapie Biomag je generování elektromagnetických pulzů. Tyto pulzy přes oděv i přes celou hloubku tkáně pronikají až do místa cílené aplikace. Pulzy mají speciálně vyvinuté biotropní parametry (například frekvenci, tvar, intenzitu) tak, aby co nejlépe ovlivňovali různé zdravotní potíže.

Pro tuto léčbu na principu elektromagnetických pulzů se obecně používá pojem pulzní magnetoterapie (v angličtině se obvykle používá zkratka PEMF).

Patentovaná 3D technologie Biomag navíc zajišťuje přesnější a nerušený tvar pulzů, zvyšuje výkon a pulzy díky ní mohou působit z různých stran. Jedná se tak o zcela novou a unikátní medicínskou technologii na trhu.

Jaké jsou výhody terapie v případě zácpy?

 • Stimulací nervových zakončení ve střevě podporuje střevní vyprazdňování.
 • Působí proti bolestem.
 • Díky jednoduchému ovládání lze aplikovat i v domácí péči.
 • Jedná se o řešení bez léků.
 • Jde o neinvazivní metodu.

3D terapie Biomag a její účinky – vysvětluje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulzní terapie – vědecké studie

Klinicky nejvýznamnější účinky 3D pulzní terapie Biomag u pacientů se zácpou spočívají zejména v jejím spazmolytickém a analgetickém (protibolestivém) efektu.

Pozitivní efekty aplikací pulzního magnetického pole (PEMF) dokládají klinické studie od významných autorit a renomovaných institucí.  Nejnovější seznam těchto klinických studií naleznete na této stránce. Kontaktujte nás a rádi vám pomůžeme snadno se orientovat v těchto odborných datech.

Na našem oddělení je aplikace magnetického pulzního pole velmi dobře využívána. Oceňujeme možnost aplikace nejen dle čísel programu, ale i možnost vytváření vlastních programů. Přístroj je malý, dobře se ovládá, ovládání je jednoduché, při velmi dobrém výkonu.

Fakultní nemocnice Na Bulovce Praha – Oddělení léčebné rehabilitace

Léčení pulzním magnetickým polem v našich lázních používáme více než 10 let. Přístroje Biomag používáme jak v rámci rehabilitační, tak lázeňské léčby. Kombinace magnetoterapie s jinými rehabilitačními metodami je velice výhodná, neboť dochází ke sčítání účinků magnetoterapie s jinými metodami (účinku proti bolesti, proti otoku, regeneračního účinku a myorelaxačního).

Anenské slatinné lázně – Lázně Bělohrad

S přístrojem jsme spokojeni, dobrá je i manipulace s aplikátory a léčebné výsledky. Odezva od pacientů je kladná. Frekvence využití je zhruba 50 aplikací týdně.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

 

Biomag doporučuji vřele všem pacientům, kteří trpí chronickými bolestmi a nemají čas chodit na různé rehabilitace na rehabilitační kliniky, kde používají obdobné přístroje.

Martin Král, Praha 10

Biomag požíváme na sportovní úrazy – otoky kotníků, kolene. Velmi efektivní pří zácpě. Urychlil nám hojení při popáleninách, dále na cysty, záněty dutin. Oceňuji též jeho skladnost a praktičnost.

Šárka Černá, Stojice

*Informační dodatek: Výsledky terapie mohou být individuální a nemusí tak vždy odpovídat zde zveřejněným zkušenostem.

Lékaři a naši další klienti využívají pulzní terapii Biomag také na tyto onemocnění
a potíže:

 • Diabetes
 • Bolesti páteře
 • Bércové vředy
 • Vysoký tlak
 • Karpální tunel
 • Artrózy kloubů
 • Další potíže

Rezervujte si vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag

Společnost Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostřednictvím certifikovaných partnerů možnost vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag po celé České Republice.

Cílem je, aby se každý mohl s přístroji a terapií seznámit a osobně ji otestovat.

Využijte tuto možnost a vyzkoušejte patentovanou 3D pulzní terapii.

Zákazník

Zanechte kontakt našemu specialistovi

 • ✓ Poskytne veškeré informace, které Vás zajímají
 • ✓ Posoudí Vaše zdravotní potíže
 • ✓ Pomůže s výběrem nejvhodnějšího přístroje
 • Umožní vyzkoušení a případně pro Vás zajistí objednání přístroje

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x