Zácpa

Editor: | 3. listopadu 2018

Charakteristika zácpy: Zácpa je definována jako méně než 3 stolice týdně nebo přítomnost tvrdé stolice s nutností zvýšeného úsilí při vyprazdňování, pocit neúplného vyprázdnění či nutnost manuálního vybavení stolice.

Zácpou trpí přes 15 % dospělých a nad 65 let věku je popisována až ve 30-40 %. Zácpa je 3x častější u žen než u mužů. Podle příčiny dělíme zácpu na funkční a organickou. Funkční zácpa je např. z důvodů zpomalení pasáže, špatné funkce svalů pánevního dna, nevhodných stravovacích návyků a je u dospělých nejčastější. U organické zácpy je příznakem jiného onemocnění – nemoci CNS, onemocnění konečníku a tlustého střeva, endokrinní nemoci, svalového onemocnění, psychiatrického onemocnění, poléková aj. Prevencí zácpy je pravidelný denní a stravovací režim, dostatek tekutin a vlákniny ve stravě a dostatek pohybu.

Využití magnetoterapie při zácpě

Při zácpě dochází díky aplikacím nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag ke stimulaci nervových zakončení ve střevě a tím k podpoře střevního vyprazdňování.

Zkušenosti pacientů

Biomag doporučuji vřele všem pacientům, kteří trpí chronickými bolestmi a nemají čas chodit na různé rehabilitace na rehabilitační kliniky, kde používají obdobné přístroje.

Martin Král, Praha 10

Biomag požíváme na sportovní úrazy – otoky kotníků, kolene. Velmi efektivní pří zácpě. Urychlil nám hojení při popáleninách, dále na cysty, záněty dutin. Oceňuji též jeho skladnost a praktičnost.

Šárka Černá, Stojice

Aplikace magnetoterapie při zácpě

Při zácpě aplikujeme plošně na oblast břicha frekvence 4 – 6 Hz a 10 – 14 Hz s protibolestivým a spasmolytickým efektem a doplňujeme pitným režimem s použitím magnetizované vody.

 

Můžete léčit i tyto potíže

  • Sexuální dysfunkce u mužů (poruchy erekce)
  • Zánět močového měchýře – cystitis acuta
  • Chronické žaludeční vředy a vředy na dvanácterníku
  • Zácpa
  • Mononukleóza
  • Stav po infekční žloutence

Magnetoterapie a zácpa – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při zácpě? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při zácpě.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.