Zánět dutin – sinusitida

Editor: | 2 března 2020

Máte ucpaný nos, teplotu, trápí vás kašel a bolí hlava? Jde o tupou bolest vycházející z oblasti horní čelisti, tváří nebo čela? Pravděpodobně máte zánět dutin. Je možné, že se při jeho léčbě neobejdete bez antibiotik. Navštivte proto svého lékaře.

Zánět dutin – popis sinusitidy
Obrázek: Zánět dutin – sinusitida

Hledáte řešení zánětu dutin?

Chcete se zbavit potíží?

Popis zánětu dutin a příčiny vzniku

Zánět dutin (sinusitida) je zánětlivé onemocnění vedlejších dutin dýchacích cest (paranasálních dutin). Často jde o dutinu v kosti čelistní a čichové (etmoidální dutina). Málokdy je postižena dutina v kosti čelní a vzácně v kosti klínové.

Příznakem je bolest hlavy, ztráta čichu, otoky tváří, bolesti zubů a uší, rýma (hnisavá), horečka a další.

Ve většině případů na příčině je bakteriální infekce. Často vzniká přechodem virové infekce z dutiny nosní při rýmě nebo při zánětu zubního lůžka. Vznik může zapříčinit i alergie.

Mezi rizikové faktory vzniku patří oslabený organismus, přetopené místnosti s nízkou vlhkostí vzduchu, nedostatek vitamínů nebo dlouhodobý stres.

Diagnózu potvrdí lékař při běžném vyšetření, podrobnějším vyšetřením nosu (rhinoskopií), dále rentgenem nebo orientačně pomocí diafanoskopie (hodnotí vzdušnost dutin).

Léčba zánětu dutin – zbavte se potíží

V případě virového původu je důležitý klidový režim a posílení imunity organismu. Chorobné změny jsou při virózách obvykle dočasné a mohou ustoupit i bez specifické léčby.

U bakteriálních infekcí se užívá většinou cílených antibiotik.

U velmi prudce probíhající sinusitidy čelistní dutiny je někdy potřebné provést punkci.

Podpůrně se mohou použít nosní kapky, prohřívání paží a dolních končetin ve vodní lázni.

Aplikace 3D terapie Biomag lze využít hlavně k uvolnění neprůchodnosti Eustachovy trubice z důvodu otoku sliznic. Cílem aplikací je urychlit hojení sliznic a ulevit od některých příznaků onemocnění (otoku, sekrece).

Při nutnosti cílené ORL léčby při zánětech nosohltanu a dutin aplikujeme 3D pulzní terapii Biomag co nejdříve spolu s ostatní cílenou léčbou včetně léčby antibiotické!

Vysvětlení vybraných pojmů:

 • Rinosinusitida – termín označuje sinusitidu, kdy je zánětem postižena současně i sliznice dutiny nosní.
 • Otitida (otitis media) – zánět středního ucha.

Patentovaná 3D pulzní terapie Biomag. Jak působí?

Základním principem působení 3D pulzní terapie Biomag je generování elektromagnetických pulzů. Tyto pulzy přes oděv i přes celou hloubku tkáně pronikají až do místa cílené aplikace. Pulzy mají speciálně vyvinuté biotropní parametry (například frekvenci, tvar, intenzitu) tak, aby co nejlépe ovlivňovali různé zdravotní potíže.

Pro tuto léčbu na principu elektromagnetických pulzů se obecně používá pojem pulzní magnetoterapie (v angličtině se obvykle používá zkratka PEMF).

Patentovaná 3D technologie Biomag navíc zajišťuje přesnější a nerušený tvar pulzů, zvyšuje výkon a pulzy díky ní mohou působit z různých stran. Jedná se tak o zcela novou a unikátní medicínskou technologii na trhu.

Jaké jsou výhody terapie v případě zánětu průdušek?

 • Působí proti otokům, urychluje hojení sliznic.
 • Zlepšuje efekt antibiotické léčby.
 • Díky jednoduchému ovládání lze aplikovat i v domácí péči.
 • Jedná se o řešení bez dalších léků.
 • Jde o neinvazivní metodu.

3D terapie Biomag a její účinky – vysvětluje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulzní terapie – vědecké studie

Klinicky nejvýznamnější účinky 3D pulzní terapie Biomag u pacientů se zánětem dutin spočívají v protiedémovém (protiotokovém) a hojivém efektu.

Pozitivní efekty aplikací pulzního magnetického pole (PEMF) dokládají klinické studie od významných autorit a renomovaných institucí.  Nejnovější seznam těchto klinických studií naleznete na této stránce. Kontaktujte nás a rádi vám pomůžeme snadno se orientovat v těchto odborných datech.

Na našem oddělení je aplikace magnetického pulzního pole velmi dobře využívána. Oceňujeme možnost aplikace nejen dle čísel programu, ale i možnost vytváření vlastních programů. Přístroj je malý, dobře se ovládá, ovládání je jednoduché, při velmi dobrém výkonu.

Fakultní nemocnice Na Bulovce Praha – Oddělení léčebné rehabilitace

Léčení pulzním magnetickým polem v našich lázních používáme více než 10 let. Přístroje Biomag používáme jak v rámci rehabilitační, tak lázeňské léčby. Kombinace magnetoterapie s jinými rehabilitačními metodami je velice výhodná, neboť dochází ke sčítání účinků magnetoterapie s jinými metodami (účinku proti bolesti, proti otoku, regeneračního účinku a myorelaxačního).

Anenské slatinné lázně – Lázně Bělohrad

S přístrojem jsme spokojeni, dobrá je i manipulace s aplikátory a léčebné výsledky. Odezva od pacientů je kladná. Frekvence využití je zhruba 50 aplikací týdně.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

 

Biomag požíváme na sportovní úrazy – otoky kotníků, kolene. Velmi efektivní pří zácpě. Urychlil nám hojení při popáleninách, dále na cysty, záněty dutin. Oceňuji též jeho skladnost a praktičnost.

Šárka Černá, Stojice

Biomag sme použili na zapálené dutiny, nádchu, bolesť zubov, bolesť krčnej chrbtice, ramena, vysoký tlak, regeneráciu obličiek. Odporúčame používať nakoľko máme dobré skúsenosti.

Jozef Bednár, Veĺká Lehota

*Informační dodatek: Výsledky terapie mohou být individuální a nemusí tak vždy odpovídat zde zveřejněným zkušenostem.

Lékaři a naši další klienti využívají pulzní terapii Biomag také na tyto onemocnění
a potíže:

 • Diabetes
 • Bolesti páteře
 • Bércové vředy
 • Vysoký tlak
 • Karpální tunel
 • Artrózy kloubů
 • Další potíže

Rezervujte si vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag

Společnost Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostřednictvím certifikovaných partnerů možnost vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag po celé České Republice.

Cílem je, aby se každý mohl s přístroji a terapií seznámit a osobně ji otestovat.

Využijte tuto možnost a vyzkoušejte patentovanou 3D pulzní terapii.

Zákazník

Zanechte kontakt našemu specialistovi

 • ✓ Poskytne veškeré informace, které Vás zajímají
 • ✓ Posoudí Vaše zdravotní potíže
 • ✓ Pomůže s výběrem nejvhodnějšího přístroje
 • Umožní vyzkoušení a případně pro Vás zajistí objednání přístroje

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x