Zánět středního ucha – otitis media

Editor: | 3. listopadu 2018

Charakteristika zánětu středního ucha (otitis media):Nachlazení, rýma a další nekomplikované katary horních cest dýchacích (KHCD) jsou všude ve světě hlavní příčinou infekční nemocnosti. Rýma, zánět spojivek a další katary – zvláště ty, jež jsou vyvolány lidskými rinoviry, predisponují opakovaně postižené jedince k druhotným závažným komplikacím.

U dětí jsou nejčastější záněty středního uchasinusitidy, exacerbace spastické bronchitidy, astmatu a cystické fibrózy s postižením dolních cest dýchacích. Infekce vyvolané rinoviry jsou závažné především u starších osob, chovanců domů pro přestárlé, transplantovaných jedinců, novorozenců a malých dětí.

 

Ucpání Eustachovy trubice při viróze omezující drenáž středouší a virová infekce indukuje ve středouší zánětlivý proces, který umožňuje rozvoj bakteriálních komplikací. Navíc je infekce rinovirem nepříznivým faktorem při antibiotické léčbě otitidy (Nouza).

Zkušenosti pacientů

Biomag požíváme na sportovní úrazy – otoky kotníků, kolene. Velmi efektivní pří zácpě. Velmi ráda aplikuji i při bolesti ucha, vždy jsme vyřešili magnety aniž bychom museli k lékaři.

Šárka Černá, Stojice

Už od detstva mávam časté zápaly stredného ucha. Po vyskúšaní magnetoterapeutického prístroja sob bola prekvapená, že už po prvom použití bolesť zoslabla a po druhom mi bolesti úplne ustúpili.

Paní Beata, Hurbanovo

Aplikace magnetoterapie při zánětu středního ucha (otitis media)

Při zánětu středního ucha doporučujeme aplikovat programy ve frekvenčním rozsahu 2 – 25 Hz aplikujeme lokálně na dutiny a krk nejlépe pomocí solenoidu nebo diskového aplikátoru.

Můžete léčit i tyto potíže

  • Lehká mozková dysfunkce (LMD)
  • Zánět dutin – sinusitida
  • Migréna
  • Dětská mozková obrna
  • Tinnitus (ušní šelesty, pískání v uších)
  • Degenerativní onemocnění mozku, míchy

Magnetoterapie a zánět středního ucha – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při léčbě zánětu středního ucha? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při zánětu středního ucha.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.