Zánět středního ucha – otitis media

Editor: | 11 listopadu 2019

Cítíte bolest nebo tlak v uchu a nelze díky tomu spát? Může jít o zánět středního ucha, který je často doprovázen zvýšenou teplotou, rýmou nebo zvracením. Pokud z ucha vytéká tekutina, mohlo dojít k protržení bubínku. Vyhledejte neprodleně lékaře, neléčený zánět může končit vážnými komplikacemi.

Zánět středního ucha – popis otitis media
Obrázek: Zánět středního ucha – otitis media

Hledáte řešení zánětu středouší?

Chcete se zbavit potíží?

Popis zánětu středního ucha a příčiny vzniku

Zánět středního ucha (otitis media, nebo zánět středouší) je časté, bolestivé onemocnění projevující se převážně u dětí. I když jsou děti více náchylnější k tomuto onemocnění, může se objevit též u dospělých.

Onemocnění začíná jako virová infekce horních cest dýchacích a má tendenci se komplikovat bakteriemi v hnisavý zánět. Vzniklá zánětlivá tekutina se ve středouší hromadí, tlačí na bubínek a způsobuje silnou bodavou bolest.

Nemoc často doprovází také pocit tlaku v nemocném uchu, průjem, zvracení, zhoršení sluchu, zvýšená teplota a pocit schvácenosti.

Lze rozlišovat zánět akutní, trvající maximálně jen několik dní, a zánět chronický, který může trvat i podstatně déle.

Mezi možné příčiny onemocnění lze řadit:

 • dysfunkci Eustachovy trubice (zejména u nejmenších dětí),
 • průnik infekce,
 • nedostatečnou imunitní ochranu.

Léčba zánětu středního ucha – zbavte se potíží

Účinnou prevencí je při rýmě řádně smrkat a udržovat nos průchodný.

V případě zánětu je doporučováno vzít vhodné léky proti bolesti a na bolavé místo přiložit studený obklad. Objeví-li se horečka, jsou doporučovány léky na její ztlumení.

Pokud nedochází k ústupu zánětu, vhodná je návštěva ušního lékaře, který pravděpodobně doporučí antibiotikum. Dle potřeby lze provést paracentézu – protnutí bubínku a odsátí zánětlivé tekutiny.

Ve snaze pomoci doléčit virový zánět a předejít bakteriálním komplikacím může významně pomoci 3D pulzní terapie Biomag. Jejím cílem je tlumit bolesti a podporovat hojení zánětu.

 

Vysvětlení vybraných pojmů:

 • Eustachova trubice – trubice spojující střední ucho a nosohltan, slouží k vyrovnávání tlaku na obou stranách bubínku.
 • Paracentéza – propíchnutí dutého orgánu těla a vypuštění jeho obsahu (zejména ušního bubínku při zánětu středního ucha).

Patentovaná 3D pulzní terapie Biomag. Jak působí?

Základním principem působení 3D pulzní terapie Biomag je generování elektromagnetických pulzů. Tyto pulzy přes oděv i přes celou hloubku tkáně pronikají až do místa cílené aplikace. Pulzy mají speciálně vyvinuté biotropní parametry (například frekvenci, tvar, intenzitu) tak, aby co nejlépe ovlivňovali různé zdravotní potíže.

Pro tuto léčbu na principu elektromagnetických pulzů se obecně používá pojem pulzní magnetoterapie (v angličtině se obvykle používá zkratka PEMF).

Patentovaná 3D technologie Biomag navíc zajišťuje přesnější a nerušený tvar pulzů, zvyšuje výkon a pulzy díky ní mohou působit z různých stran. Jedná se tak o zcela novou a unikátní medicínskou technologii na trhu.

Jaké jsou výhody terapie v případě zánětu středního ucha?

 • Pomáhá proti bolestem a otokům.
 • Má protizánětlivý a regenerační efekt.
 • Díky jednoduchému ovládání lze aplikovat i v domácí péči.
 • Jedná se o řešení bez léků.
 • Jde o neinvazivní metodu.

3D terapie Biomag a její účinky – vysvětluje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulzní terapie – vědecké studie

Klinicky nejvýznamnější účinky 3D pulzní terapie Biomag u pacientů se zánětem středního ucha spočívají zejména v jejím analgetickém (protibolestivém), regeneračním a protiedémovém (jinak také protiotokovém) efektu.

Pozitivní efekty aplikací pulzního magnetického pole (PEMF) dokládají klinické studie od významných autorit a renomovaných institucí.  Nejnovější seznam těchto klinických studií naleznete na této stránce. Kontaktujte nás a rádi vám pomůžeme snadno se orientovat v těchto odborných datech.

Na našem oddělení je aplikace magnetického pulzního pole velmi dobře využívána. Oceňujeme možnost aplikace nejen dle čísel programu, ale i možnost vytváření vlastních programů. Přístroj je malý, dobře se ovládá, ovládání je jednoduché, při velmi dobrém výkonu.

Fakultní nemocnice Na Bulovce Praha – Oddělení léčebné rehabilitace

Léčení pulzním magnetickým polem v našich lázních používáme více než 10 let. Přístroje Biomag používáme jak v rámci rehabilitační, tak lázeňské léčby. Kombinace magnetoterapie s jinými rehabilitačními metodami je velice výhodná, neboť dochází ke sčítání účinků magnetoterapie s jinými metodami (účinku proti bolesti, proti otoku, regeneračního účinku a myorelaxačního).

Anenské slatinné lázně – Lázně Bělohrad

S přístrojem jsme spokojeni, dobrá je i manipulace s aplikátory a léčebné výsledky. Odezva od pacientů je kladná. Frekvence využití je zhruba 50 aplikací týdně.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

 

Biomag požíváme na sportovní úrazy – otoky kotníků, kolene. Velmi efektivní pří zácpě. Velmi ráda aplikuji i při bolesti ucha, vždy jsme vyřešili magnety aniž bychom museli k lékaři.

Šárka Černá, Stojice

Už od detstva mávam časté zápaly stredného ucha. Po vyskúšaní magnetoterapeutického prístroja sob bola prekvapená, že už po prvom použití bolesť zoslabla a po druhom mi bolesti úplne ustúpili.

Paní Beata, Hurbanovo

*Informační dodatek: Výsledky terapie mohou být individuální a nemusí tak vždy odpovídat zde zveřejněným zkušenostem.

Lékaři a naši další klienti využívají pulzní terapii Biomag také na tyto onemocnění
a potíže:

 • Diabetes
 • Bolesti páteře
 • Bércové vředy
 • Vysoký tlak
 • Karpální tunel
 • Artrózy kloubů
 • Další potíže

Rezervujte si vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag

Společnost Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostřednictvím certifikovaných partnerů možnost vyzkoušení 3D pulzní terapie Biomag po celé České Republice.

Cílem je, aby se každý mohl s přístroji a terapií seznámit a osobně ji otestovat.

Využijte tuto možnost a vyzkoušejte patentovanou 3D pulzní terapii.

Zákazník

Zanechte kontakt našemu specialistovi

 • ✓ Poskytne veškeré informace, které Vás zajímají
 • ✓ Posoudí Vaše zdravotní potíže
 • ✓ Pomůže s výběrem nejvhodnějšího přístroje
 • Umožní vyzkoušení a případně pro Vás zajistí objednání přístroje

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x