Zánět středního ucha – otitis media

Editor: | 3. listopadu 2018

Charakteristika zánětu středního ucha (otitis media):Nachlazení, rýma a další nekomplikované katary horních cest dýchacích (KHCD) jsou všude ve světě hlavní příčinou infekční nemocnosti. Rýma, zánět spojivek a další katary – zvláště ty, jež jsou vyvolány lidskými rinoviry, predisponují opakovaně postižené jedince k druhotným závažným komplikacím.

U dětí jsou nejčastější záněty středního uchasinusitidy, exacerbace spastické bronchitidy, astmatu a cystické fibrózy s postižením dolních cest dýchacích. Infekce vyvolané rinoviry jsou závažné především u starších osob, chovanců domů pro přestárlé, transplantovaných jedinců, novorozenců a malých dětí.

 

Ucpání Eustachovy trubice při viróze omezující drenáž středouší a virová infekce indukuje ve středouší zánětlivý proces, který umožňuje rozvoj bakteriálních komplikací. Navíc je infekce rinovirem nepříznivým faktorem při antibiotické léčbě otitidy (Nouza).

Zkušenosti pacientů

Už od detstva mávam časté zápaly stredného ucha. Po vyskúšaní magnetoterapeutického prístroja sob bola prekvapená, že už po prvom použití bolesť zoslabla a po druhom mi bolesti úplne ustúpili.

Paní Beata, Hurbanovo

Biomag požíváme na sportovní úrazy – otoky kotníků, kolene. Velmi efektivní pří zácpě. Velmi ráda aplikuji i při bolesti ucha, vždy jsme vyřešili magnety aniž bychom museli k lékaři.

Šárka Černá, Stojice

Aplikace magnetoterapie při zánětu středního ucha (otitis media)

Při zánětu středního ucha doporučujeme aplikovat programy ve frekvenčním rozsahu 2 – 25 Hz aplikujeme lokálně na dutiny a krk nejlépe pomocí solenoidu nebo diskového aplikátoru.

Můžete léčit i tyto potíže

  • Tinnitus (ušní šelesty, pískání v uších)
  • Glaukom (zelený zákal)
  • Bolesti zubů
  • Bolesti hlavy
  • Migréna
  • Mozková dysfunkce

Magnetoterapie a zánět středního ucha – Vaše dotazy

Chcete se dozvědět více o aplikaci magnetoterapie při léčbě zánětu středního ucha? Kontaktujte nás!
S důvěrou se na nás obraťte, odpovíme na Vaše dotazy týkající se uplatnění magnetoterapie při zánětu středního ucha.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.