Hojení kůže po rakovině

Editor: | 5 února 2020

Hojení kůže po rakovině bylo řešeno za asistence pulzní magnetoterapie v případové studii z roku 2011, kdy se pacient zotavoval po operaci příušní slinné žlázy.

Pacientovi byla diagnostikována rakovina příušní slinné žlázy, byl operován a prodělal radiační terapii v srpnu roku 2007. Tvář se mu však po operaci nezhojila a zůstala 3,5 roku stejná, viz obrázek vlevo dole. Na konci dubna 2011 začal na tváře aplikovat pulzní elektromagnetické pole. Snímek vpravo dole zachycuje jeho tvář po 2 týdnech a 5 aplikacích nízkofrekvenčního pulzního magnetického pole.

Urychlené hojení je dáno tím, že pulzní magnetoterapie výrazně zvyšuje proliferaci a migraci a čím rychlejší je migrace, tím méně vzniká jizev. Tato terapie také napomáhá fosforylaci VEGFR-2, tedy aktivaci VEGF (vaskulární endoteliální růstový faktor), který mimo jiné působí protiapopticky, což znamená, že pulzní magnetické pole působí proti naprogramované buněčné smrti v genomu a zpomaluje tedy stárnutí buněk.

Pacientova tvář se při pravidelné aplikaci pulzního elektromagnetického pole zlepšila. Tato léčba tak díky schopnosti zrychlit hojení poraněné kůže představuje vhodnou volbu nejen pro pacienty s pooperačními poraněními.

 

Kontaktujte nás pomocí níže uvedeného formuláře a ověřte si sami léčebný efekt patentované 3D pulzní magnetoterapie Biomag.

Naši poradci se s Vámi spojí, jak nejdříve to bude možné, a navrhnou ideální řešení přímo pro vás.

Související diagnóza: Pooperační stav

Zjistěte více o magnetoterapii: Princip pulzní magnetoterapie (PEMF)

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x