Optimalizace léčby kloubů postižených revmatoidní artritidou byla předmětem systematické studie výzkumného týmu V. Kumara (2005). Na zvířecím modelu byly porovnávány účinky různě nastavených pulzních magnetických polí.

Díky faktoriálnímu uspořádání (každý s každým) byla tato studie schopna určit nejoptimálnější kombinaci frekvence, intenzity a délky trvání léčby u sinusových vln pulzního magnetického pole.

Pulzní magnetoterapie s parametry 5 Hz a 4 µT a délkou trvání 90 minut se ukázala jako nejúčinnější pro zmenšení otoku a zpomalení rozkladu okolní tkáně snížením aktivity lysosomálních enzymů.

Se zvýšenou aktivitou lysosomů většinou dochází k větší degradaci některých bílkovin. Konkrétně u revmatoidní artritidy a dalších chronicky zánětlivých nemocí se tak mohou lysosomální enzymy dostat do mimobuněčného prostoru a rozkládat tak okolní tkáně.

Snížení otékání měkkých tkání v této studii potvrdilo radiologické vyšetření. Výsledky histologického vyšetření dále potvrdily pokles zánětlivých buněk a o proti tomu zmnožení a zvětšení objemu buněk uvnitř kloubu (hyperplazii a hypertrofii buněk obklopující synoviální membránu).

Pulzní magnetoterapie má podle studie stabilizační účinek na tkáň vystélající vnitřek kloubu a je tak vhodnou léčbou pro pacienty, jejichž klouby jsou postižené revmatoidní artritidou.

Zdroj: Kumar, V. et al. (2005) Optimization of pulsed electromagnetic field therapy for management of arthritis in rats. Bioelectromagnetics, 26(6), 431-439.

Optimalizace pulzní magnetoterapie pro zvládání artritidy u krys / Optimization of pulsed electromagnetic field therapy for management of arthritis in rats 
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15887257 

Kontaktujte nás pomocí níže uvedeného formuláře a ověřte si sami léčebný efekt patentované 3D pulzní magnetoterapie Biomag.

Naši poradci se s Vámi spojí, jak nejdříve to bude možné, a navrhnou ideální řešení přímo pro Vás.

Zákazník

Položky označené* jsou povinné.

Zásady ochrany osobních údajů zde.Informativní dodatek ke zpracování osobních údajů zde.