Podpurná léčba ramene

Editor: | 5 února 2020

Podpurná léčba ramene pomocí pulzní magnetoterapie byla vyzkoušena u skupiny 66 pacientů, kteří v důsledku přílišného přetěžování ramenního kloubu nakonec museli podstoupit operaci přetržené rotátorové manžety. Výsledky této tříleté studie byly publikovány v roce 2015 (Osti et al.).

Pulzní magnetoterapie byla díky svým známým účinkům zvolena pro tuto pooperační léčbu. Cílem bylo zmírnit lokální zánět a pooperační otok kloubu, zkrátit dobu potřebnou k zotavení a především poskytnout úlevu od bolesti.

Celkem 32 pacientů absolvovalo tuto terapii 8 hodin denně po dobu 6 týdnů. U zbylých 34 pacientů byla pulzní magnetoterapie předstírána a posloužili tak jako kontrolní skupina. Účinnost léčby byla vyhodnocena po 3 měsících a následně po 2 letech.

Výsledky této studie potvrdily protizánětlivé a analgetické účinky pulzního magnetického pole.

Pulzní magnetoterapie tedy zmírňuje pooperační bolest a ztuhlost ramene a výrazně tak přispívá k rehabilitaci přetěžovaných svalů v oblasti ramenního kloubu, souvisejících poranění a doprovodných zánětů.

Zdroj: Osti, L. et al. (2015) Pulsed electromagnetic fields after rotator cuff repair: a randomized, controlled study. Orthopedics. [Online] 38 (3), e223–e228.

Pulzní elektromagnetická pole po operaci rotátorové manžety: randomizovaná, kontrolovaná studie / Pulsed electromagnetic fields after rotator cuff repair: a randomized, controlled study

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25760511

Kontaktujte nás pomocí níže uvedeného formuláře a ověřte si sami léčebný efekt patentované 3D pulzní magnetoterapie Biomag.

Naši poradci se s Vámi spojí, jak nejdříve to bude možné, a navrhnou ideální řešení přímo pro vás.

Související diagnóza: Zmrzlé rameno (ztuhlé rameno), syndrom bolestivého ramene

Zjistěte více o magnetoterapii: Princip pulzní magnetoterapie (PEMF)

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x